Nobel biocare

Svajonių namai – ekologiški namai

Svajonių namai – ekologiški namai

Ekologiško gyvenimo praktikavimą įprasta pradėti nuo virtuvės: stebime, ką valgome, domimės, iš kur tai atkeliavo, rūpinamės, jog maistas nebūtų švaistomas veltui. Asmenys, kuriems ekologija nėra tik mados vaikymasis, ilgainiui suvokia, jog lėkštės turinys – ne vienintelis faktorius, įtakojantis žmogaus sveikatą ir savijautą. Ne ką mažiau reikšminga namai, kuriuose gyvename bei daiktai, kuriuos kasdien naudojame.

Ar kada nors pagalvojote, jog nuolat pasikartojantį galvos skausmą, silpnumą, alergines reakcijas, širdies ir kitų organizmų sistemų sutrikimus ar net onkologines ligas gali įtakoti…betonas, be kurio neapsieinama daugumos tradicinių namų statyboje? O dažname interjere mėgiamas grindų laminatas – tiesioginis kancerogenų šaltinis: užtenka basomis kojomis praeiti pagrindu ir kenksmingos medžiagos kaip mat įsisiurbs į mūsų kūną. Nenuostabu, jog žmonės, išsigandę šių bauginančių faktų (baisiausia, jog pastarųjų sąrašas kur kas ilgesnis), vis dažniau kreipiasi į architektus dėl ekologiško namo statybos galimybių arba pasiryžta šią svajonę išpildyti savomis rankomis.

Kokios idėjos svarbios kalbant apie ekologišką namą?

  • Projektuojant namą ir renkantis statybines medžiagas, didžiausias dėmesys kreipiamas į medžiagų toksiškumą. Stengiamasi iki minimumo sumažinti (arba visiškai atsisakyti) plastiko ir betono, vertinamos perdirbtos medžiagos.  Apsidairykite: gamtoje tiek natūralių, greitai atsinaujinančių medžiagų, idealiai tinkančių ekonomiško ir ilgaamžio namo statybai – natūralus medis, molis, šiaudai, nendrės, akmenys ir kita.
  • Stengiamasi efektyviai išnaudoti gamtos teikiamas dovanas kasdienėms reikmėms: natūrali šviesa, tyras oras kaip ventiliacijos galimybės, saulės kolektoriai energijos gamybai, vanduo iš šaltinio.
  • Namo plotas pastebimai mažėja. Tinkamai suprojektavus patalpas, parinkus reikiamas spalvas bei baldus, komfortiškam gyvenimui užtenka 80 kv. metrų ar net mažesnio namo. Mažesnis namas reiškia ne tik mažesnę žalą gamtai: kuklesni ir statybų kaštai, ir išlaikymo išlaidos laiko perspektyvoje.
  • Vien ekologiškos išorės pakanka tik tokiu atveju, kai tenorima viešai pademostruoti savo meilę gamtai. Tačiau norint garantuoti savo ir šeimos narių sveikatą, būtinas ir atitinkamas vidaus įrengimas. Apdaila iš natūralių medžiagų, baldai, ekologiški dažai, kasdien naudojama ekologiška namų tekstilė (pastaroji itin reikšminga, kadangi neretai betarpiškai sąveikauja su nuogu kūnu) – kiekviena smulkmena, su kuria turime kontaktą, tiesiogiai įtakoja mūsų organizmo būklę.

TAIP PAT SKAITYKITE