Sausio 25d. Pirmadienis

Rojus ten, kur gera žmogui

2013 Vasario 21d.
Peržiūrų skaičius: 45340
Rojus ten, kur gera žmogui

Jau prieš penketą metų tarptautinė konsultacinė firma "Uiljams Merfer", įsikūrusi Šveicarijoje, tyrinėjo, kokios žmonėms sudaromos gyvenimo sąlygos pasaulio didmiesčiuose. Buvo pasirinkta 118 objektų ir vertinama net pagal 39 rodiklius, tarp kurių labai svarbią vietą užėmė žmonių sveikatingumo, poilsio gerinimo, turizmo plėtojimo klausimai.

Buvo įvardinti geriausi

Koks didmiesčiuose ekonominis gyvenimas, kiek rūpinamasi aplinka, žmonių sveikatos apsauga, švietimu, kultūra, kiek stabili politinė padėtis, ar vietiniai gyventojai, taip pat ir atvykstantys, yra pakankamai saugūs, kaip tvarkomas transportas, kokios atvykstantiems siūlomos gyvenamosios patalpos, kaip vertina savo keliones į šiuos miestus viso pasaulio turistai, - tai tik dalis tų sąlygų, kurias tyrinėjo minėta firma.

Susumavus rezultatus, pagal pasirinktus rodiklius didmiesčių sąrašo pradžioje atsidūrė Kanados Vankuveris. Antroji vieta buvo pripažinta Šveicarijos Ciurichui, trečioji – Austrijos Vienai.

Tai - ne atsitiktinumas

Jau ir iki tol įvairiose tarptautinėse apžiūrose Vankuveriui tekdavo pats aukščiausias įvertinimas.

Įtakingas Anglijos žurnalas "Ekonomist" jau praėjusio šimtmečio apžvalgoje "Pasaulis ir skaičiai" pagal žmonių gyvenimo indeksą Vankuverį žymėjo pirmuoju numeriu.

Šiaurės Amerikos žurnalistų asociacija Vankuverį taip pat įvardino kaip geriausiai tinkantį turistinėms kelionėms didmiestį.

Tai, žinoma, ne atsitiktinumas. Vankuverio geografinė padėtis daugiau nei puiki. Jis įsikūręs didžiausio vandenyno pakrantėje, kalnų su snieguotomis viršūnėmis papėdėje. Jau vien išvydus tokį vaizdą atvykusiam užima kvapą!

Tikriausiai Anglijos jūrų keliautojas Džordžas Vankuveris, 1790-1795 metais tyrinėjęs visą Ramiojo vandenyno Šiaurės Amerikos pakrantę, nė nesapnavo, kad čia įsikurs toks puikus miestas, kuris visame pasaulyje išgarsins jo vardą (beje, netoliese yra dar vienas miestas tokiu pat vardu, bet jis priklauso JAV ir yra daug mažesnis).

Ką sako vietos gyventojai?

Kiekvienas Vankuverio gyventojas, paklaustas, kaip jis čia gyvena, kaip praleidžia savo laisvalaikį, labai mielai, didžiuodamasis ir džiaugdamasis papasakos, jog poilsio dieną vos papusryčiavęs jis turi visas galimybes paslidinėti kalnuose. Jis nepamirš paminėti, kiek įgauna fizinių jėgų ir patiria vidinio džiaugsmo, lyg paukštis skriedamas saulės užlietais baltais kalnų šlaitais, kiek daug čia visais metų laikais suplaukia viso pasaulio turistų.

Grįžęs iš kalnų šio miesto gyventojas ar turistas, jei tik panorės, po pietų suspės sau padovanoti dar vieną didžiulį malonumą – paplaukioti vandenyno įlankoje buriniu laivu.

O kiek čia dar kitokių pramogų, turiningo poilsio galimybių – Vankuverio gyventojas nesiryš nė vardinti, nes tai jam užimtų daug naudingo laiko. Greičiau pasiūlys kartu su juo tai pamatyti.

Tai neatsiranda savaime

Visi patogumai besiilsinčiam, keliaujančiam žmogui, pasiturintis gyvenimas miestiečiams čia neatsirado savaime. Gamta tik suteikia sąlygas, o kaip žmogus sugebės jas išnaudoti – jau jo rūpestis.

Vankuveryje visas tas komfortas atsirado po kelerių metų nenutrūkstamo investavimo į turizmo ir poilsio sąlygų tobulinimą bei kūrimą.

Dar būtina žinoti, kad Vankuverio – labai minkštas klimatas. Čia tokia daugybė ištisus metus vaiskiai žydinčios žalumos, kad ne tik atvykėlis, bet ir nuolat gyvenantis žmogus pasijunta gyvenąs kurorte. Ir tą pojūtį čia stengiamasi išsaugoti, nors didmiestyje gyvena du milijonai žmonių.

To siekiama sparčiai vystant ekonomiką.

Vankuverio uoste kasmet perkraunama apie 40 milijonų tonų krovinių. Nesunku įsivaizduoti, kiek čia dirba žmonių! Gerai išvystyta medžio apdirbimo, maisto, mašinų gamybos pramonė. Tai lemia ne tik žmonių užimtumą, pragyvenimo lygį, bet ir miesto iždo reikalus.

Miestą saugo, puoselėja

Kam atsiranda proga pakalbėti su Vankuverio miesto vadovu – meru, tas sužino, kaip apgalvotai buvo kuriama šio miesto infrastruktūra.

Jokių savavališkų,savanaudiškų (nors ir kokių turtuolių užmačias tenkinančių) statybų!

Pavyzdžiui, čia, skirtingai nei kituose Šiaurės Amerikos didmiesčiuose, municipalitetas neleido per centrą tiesti automobilių greitkelių, skatino gyvenamųjų namų, skirtų vidutiniajam sluoksniui ir verslo žmonėms, statybas.

Kompanijos buvo įpareigotos sparčiau realizuoti gyvenamųjų kvartalų kompleksinius projektus, jokiu būdu neužmiršti mokyklų,vaikų darželių, skverų ir t.t.

Urbanistikos požiūriu centriniai Vankuverio gyvenamieji rajonai sukurti pagal pačius pavyzdingiausius projektus visoje Šiaurės Amerikoje. Visa tai padaryta per 25 metus!

Čia viename mikrorajone galima pragyventi visą gyvenimą ir turėti arti viską, ko tau reikia: puikią biblioteką, kurią įrengti kainavo 100 milijonų dolerių(!), prašmatnią sporto areną, kurioje žaidžia ledo rutulį žinoma komanda "Vankuver Kanuks", ir t.t.

Dvasinis komfortas

Žmonių gerovės kūrimo, turizmo plėtojimo požiūriu nuo šio didmiesčio stengiasi neatsilikti ir visa provincija "Britanijos Kolumbija", kurios sostinė ir yra Vankuveris.

Kasmet čia traukia vis daugiau turistų. Pavyzdžiui, šiandien čia neretai matomos prie miniatiūrinių, žalumoje skendinčių bažnyčių besifotografuojančios jaunavedžių poros.

Daug kas į tokį idilišką kampelį specialiai atvyksta. Tai įsimintina visam gyvenimui, nes niekas puikesnio grožio nesukurs! Ypač tas grožis jaučiamas vasaros naktimis.

Atvykęs žmogus pasijunta patekęs į rojų!.. Būtent čia, toli nuo įprastos pilkos kasdienybės, visiškoje tyloje, kvapais ir žiedais kerinčioje gamtoje, jauni žmonės ir nori duoti švenčiausią savo priesaiką vienas kitam.

Kasmet apie tūkstantį jaunų porų čia atkeliauja vien iš pačios Kanados. Bet sutiksi čia ir anglų, japonų, australiečių!

Tradicines povestuvines keliones į Havajus ar Las Vegasą vis dažniau pakeičia specialūs kelialapiai "Kanados vestuvinis turas".

O svarbiausia, kad tokius kelialapus pajėgia įsigyti daugelio šalių vidutiniojo sluoksnio žmonės.

Juolab kad taip sudaroma proga pakeliauti po visas žymiausias šios provincijos vietas, žinoma, ir aplankyti Vankuverį.

Traukia senovė, gamtos siurprizai

Kai kuriuos turistus į šį Kanados pakraštį traukia ir kitokios įdomybės. Čia galima apsilankyti šios šalies senbuvių indėnų gyvenvietėse, su jais pabendrauti, susipažinti su jų nepaprastai senomis, įdomiomis tradicijomis bei papročiais.

O jei kas pasuks vadinamuoju "ekologiniu maršrutu", turės progą pamatyti pilkuosius ryklius, nuvykti į kalnus prie karštųjų šaltinių, pakeliauti po tamsias girias, sutikti gigantiškų erelių.

Panorėjęs galėsi apžvelgti ir derlingus kanadiečių vynuogynus, iš kurių derliaus vietos gyventojai gamina vis daugiau puikaus vyno, apsilankyti Vankuverio saloje.

Kalnuose, netoli Vankuverio, irgi įsikūrę puikūs kurortai.

Todėl turistui nereikia įsivaizduoti, kad čia atvykęs jis turės būtinai gyventi sostinėje. Juk dažniau žmogus ieško gamtos grožio, kurį supa ne tik jam reikalingi patogumai, bet ir gamtos tyla.

Parengė Vetusta PRIŠMANTIENĖ

Sveikatos sodas

Žymės: eko aplinka
Kas bus, kai pasaulyje baigsis vanduo?

Kas bus, kai pasaulyje baigsis vanduo?

Apie 75 proc. mūsų planetos teritorijos sudaro vanduo ir visgi mes ją vadiname „Žeme“, o ne „Vandeniu“ ar „Vandenynu“. Visai nekeista, kad ir iš kosmoso Žemė atrodo mėlyna. Rodos, ko jau ko, bet vandens...


Spila sveikatinanti linija - spila spirulina

Spila sveikatinanti linija - spila spirulina

SPIRULINA - tai vienas pirmųjų augalų Žemėje. Pirminė gyvybės forma, nepakitusi kelis milijardus metų. Maistui naudojama tūkstančius metų actekų, majų, Rytų Azijos šalyse.


Svajonių namai – ekologiški namai

Svajonių namai – ekologiški namai

Ekologiško gyvenimo praktikavimą įprasta pradėti nuo virtuvės: stebime, ką valgome, domimės, iš kur tai atkeliavo, rūpinamės, jog maistas nebūtų švaistomas veltui. Asmenys, kuriems ekologija nėra tik mados vaikymasis, ilgainiui suvokia, jog...


Triukšmas gali sukelti priepuolius

Triukšmas gali sukelti priepuolius

Šiais metais balandžio 27 d. minima 16-oji Tarptautinė triukšmo supratimo diena. Ši diena skirta pažymėti visuotinį susirūpinimą ilgalaikio triukšmo žala visuomenės sveikatai. Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro 2011 m. kovo 30...


Veiksmingas plovimas, kad indai blizgėtų

Veiksmingas plovimas, kad indai blizgėtų

Veiksmingas plovimas, kad indai blizgėtų Sudėtis, į kurią įeina vertingi šaltalankių ekstraktai, gaivina odą ir užtikrina veiksmingą riebalų bei nešvarumų pašalinimą.


Rankų darbo žvakės kūnui ir sielai jau ir Vilniuje !

Rankų darbo žvakės kūnui ir sielai jau ir Vilniuje !

Fresh Deli žvakės gaminamos iš 100% natūralaus ekologiško sojų vaško ir yra netoksiškos, degdamos jos neišskiria jokių kenksmingų medžiagų, dega apie 60 valandų. Pasklidę aromatai atgaivina patalpų orą, suteikia joms namų jaukumo.


Išmanusis vazonas - daigyklė: kai norisi ne tik estetikos, bet ir naudos

Išmanusis vazonas - daigyklė: kai norisi ne tik estetikos, bet ir naudos

Vos tik pažvelgus į išmanųjį vazoną daigyklę Plantui Smart Garden 3e, nesunku pastebėti, kad šis gaminys papuoš bet kuriuos namus, taps stilingi ir dekoratyviu akcentu. Tačiau verta akcentuoti, kad šis išmanusis vazonas yra puikus pasirinkimas...


Odinius gaminius nuo pelėsių apsauganti medžiaga – pavojinga sveikatai

Odinius gaminius nuo pelėsių apsauganti medžiaga – pavojinga sveikatai

Visi turbūt pastebėjome, kad į batus dedami maišeliai su milteliais, apsaugančiais juos nuo drėgmės ir pelėsių. Garuodami jie neleidžia batams supelyti. Pasirodo, šie milteliai pavojingi žmonių sveikatai, nes sukelia stiprias alergines reakcijas....


Vanduo, tu – pats gyvenimas ...

Vanduo, tu – pats gyvenimas ...

Kovo 22-oji Pasaulinė vandens diena. „Vanduo! Tu neturi nei skonio, nei kvapo, nei spalvos, tavęs neįmanoma aprašyti, tavimi mėgaujasi, nežinodami, kas tu toks. Negalima teigti, kad tu būtinas gyvenimui: tu – pats gyvenimas. Tu...


Ką daryti, jei sudužo gyvsidabrio termometras

Ką daryti, jei sudužo gyvsidabrio termometras

Nors jau kitais metais pagal ES reikalavimus gyvsidabrio termometrai nebus parduodami, šiandien jie vis dar populiarūs. Anot pacientų, jie ne tik pigesni už elektroninius, bet ir patikimesni. Bėda tik ta, kad jie dažnai dūžta, o po grindis...


Parkai miestus gali atvėsinti 4 laipsniais

Parkai miestus gali atvėsinti 4 laipsniais

Miesto teritorijos apsodinimas parkais ir žaliųjų erdvių kūrimas oro temperatūrą miestuose gali sumažinti iki 4°C – pasak mokslininkų, to galbūt pakaktų, kad būtų lėtinamas pasaulinis atšilimas. "Stebint infraraudonojo spektro...


Sveikiesiems antibakterinių priemonių nereikia

Sveikiesiems antibakterinių priemonių nereikia

Bakterijos sukelia daugelį ligų. Nugalėti infekciją padeda higiena. Tačiau dabar teigiama, esą paprastas muilas neįveikia bakterijų, todėl antibakterinės priemonės pasidarė populiarios. Dušo želės, valiklių, kempinėlių ir net lūpų dažų sudėtyje...


Vanduo– geriausias gėrimas!

Vanduo– geriausias gėrimas!

Vanduo – gyvybės šaltinis ir eliksyras. Jo stoka organizme gali sukelti daugybę ligų. Negaudamos pakankamai vandens ląstelės aptingsta, organizmas nebegali pasisavinti reikalingų medžiagų, todėl ima reikalauti vis daugiau maisto. Didėja...


Valentino dienos užkulisiai Amerikoje. Iš kur atkeliauja rožės?

Valentino dienos užkulisiai Amerikoje. Iš kur atkeliauja rožės?

Ar nešitės tuziną rožių namo savo brangiausiajai Valentino dienos proga? Nieko negali būti romantiškiau ir, be abejonės, ne taip tukina kaip šokoladai. Bet, kai kalbame apie rožes, klausimas yra platesnis, nei akys mato ir… nei nosis...


FROSCH Dėmių valymo želė su aktyviuoju deguonimi

FROSCH Dėmių valymo želė su aktyviuoju deguonimi

FROSCH Dėmių valymo želė su aktyviuoju deguonimi pašalina visas išbalinamas sunkiai valomas dėmes (pavyzdžiui, kavos, arbatos, žolės, raudono vyno, vaisių) net žemoje temperatūroje nuo 20°C.


Namų kvapai. Kuo kvepia Jūsų namai?

Namų kvapai. Kuo kvepia Jūsų namai?

Posakiai „taip kvepia prabanga“, arba „kvapas išduoda“ naudojami ne veltui. Neįtikėtina, koks magiškas reiškinys yra kvapas. Garsusis filmas „Kvepalai. Vieno žudiko istorija“ primena mums tai, kad tokie jausmai,...


Visa Nida geria iš vieno šulinio

Visa Nida geria iš vieno šulinio

Europiniu kurortu tituluotoje Nidoje vandenį gėrimui ir valgiui virti dauguma gyventojų atsineša iš vienintelio šulinio, esančio švyturio papėdėje. Atsukus vandens čiaupą Nidoje bėga toks rudas keisto kvapo vanduo, kad jo vietiniai, o ypač...


Dekoratyviniai augalai puošia namus ir veikia žmones

Dekoratyviniai augalai puošia namus ir veikia žmones

Dekoratyviniai augalai gali pagerinti nuotaiką, sveikatą ir tarpusavio santykius. Šiandien nė vieni stilingi namai neapsieina be kambarinių augalų, kurie ne tik papildo ir papuošia interjerą, bet ir veikia žmogaus gyvenimą. Augalus reikėtų rinktis...


Namai be chemikalų - utopija ar realybė?

Namai be chemikalų - utopija ar realybė? (3)

Lietuvoje vis dažniau ir garsiau kalbama apie sveiką gyvenseną, sportą bei mitybą. Tačiau retas kuris susimąsto apie aplinką kurioje mes praleidžiame didžiąją dalį savo laiko - namus. Europos rinkoje tvirtą poziciją užėmusios nano technologijų...


"Frosch" kūdikiams. Skalbinių skalavimo priemonė

"Frosch" kūdikiams. Skalbinių skalavimo priemonė

Papildoma skalbimo priemonė, kad spalvoti ir balti skalbiniai būtų ypač minkšti ir švelnūs. Švelnios priemonės receptūra su natūraliu migdolų aliejumi tausojančiai kūdikių baltinių ir patalynės bei kitų tekstilinių audinių priežiūrai – kad...


Žaliosios arbatos ekstraktas padeda įveikti kraujo vėžį

Žaliosios arbatos ekstraktas padeda įveikti kraujo vėžį

Klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad žaliosios arbatos ekstrakte esanti medžiaga padidina agresyvia leukemijos forma sergančių pacientų išgyvenimo tikimybę, praneš britų dienraštis "Daily Mail". Pacientų, kuriems buvo skirtos didelės...


Gal laikas atnaujinti interjerą?

Gal laikas atnaujinti interjerą?

Kaip dažnai reikia imtis kardinalių interjero pertvarkymo darbų, pataria psichologai. Neplanuoti pokyčiai būtini, jei namuose jaučiatės nejaukiai ir nuolat perstatinėjate baldus; būtina pabėgti nuo slogių minčių - po artimojo netekties, atleidimo...


Interjero terapija

Interjero terapija

Prancūzų specialistai sukūrė veidrodį, į kurį pažvelgęs žmogus mato, koks bus po penkerių metų - atsižvelgiant į gyvenimo būdą ir jo poveikį sveikatai. Veidrodis modeliuoja atvaizdą kartu su kompiuteriu ir belaidėmis kameromis: iškaišiotos po visą...


Mediniai žaislai – už ar prieš?

Mediniai žaislai – už ar prieš?

Kažkada mediniai žaislai buvo vieninteliai, kuriais žaidė mūsų tėvai ar seneliai. Su laiku augant pramonei bei didėjant vartojimui atsirado mediniams žaislams daug alternatyvų, stipriai išaugo įvairių žaislų ir žaidimų pasiūla, o tuo pačiu ir...


Atrask vilnos minkštumą ir grikių lukštų natūralumą miegodamas ant naujos pagalvės

Atrask vilnos minkštumą ir grikių lukštų natūralumą miegodamas ant naujos pagalvės

Visi žinome, kaip svarbu gerai išsimiegoti, todėl norisi atrasti geriausiai mums tinkančią pagalvę. Naujos technologijos sprendimas sveikam miegui – dvisluoksnė pagalvė “Apsiversk”. Vienas sluoksnis minkštas (100% lietuviškos...


Kodėl HEPA filtrai tokie aktualūs epidemijos ir augalų žydėjimo metu?

Kodėl HEPA filtrai tokie aktualūs epidemijos ir augalų žydėjimo metu?

Šis pavasaris atneša nemažai iššūkių mūsų sveikatai – nuo jau įprastų augalų žydėjimo metu pasireiškiančių alergijų iki naujų pavojingų virusų. Todėl verta pasitelkti visas priemones, kurios padėtų išsaugoti ir puoselėti gerą savijautą....


Kaip teisingai vėdinti gyvenamas patalpas?

Kaip teisingai vėdinti gyvenamas patalpas?

Gerai izoliuoti šiuolaikiniai langai sulaiko patalpose ne tik šilumą, bet ir drėgmę. Dėl netinkamos oro apykaitos ir per didelės drėgmės koncentracijos, atsirandančios dėl žmogaus veiklos, vandens kondensatas neišvengiamai kaupiasi ant šalčiausių...


Lėkštutė-trintuvė

Lėkštutė-trintuvė

Lėkštutė-trintuvė puikus pagalbininkas ruošiant maistą vaikams pirmaisiais gyvenimo metais: lengvai sutrinsite morkų, obuolių, bananu ir tt gabaliukus į tyrę.


Gyvenimas viduramžiais buvo sveikesnis nei dabar

Gyvenimas viduramžiais buvo sveikesnis nei dabar

Jei nebūtų kankinti maro ir kitų ligų epidemijų, viduramžių žmonės galėjo būti sveikesni nei jų palikuonys šiandien, rašo BBC. Mūsų protėvių neriebus, daržovių turtingas maistas, užgertas silpnu alumi buvo daug sveikesnis širdžiai nei dabartinis...


Gamtos dovana - alijošius

Gamtos dovana - alijošius

Alijošius, alavijas, aloe vera – tai nuo seno žinomas ir medicinoje naudojamas augalas. Nors gamtoje randama apie 200 alijošiaus rūšių, tačiau tik 4-5 iš jų naudojamos medicinoje ir kosmetikoje. Viena iš jų – Aloe Barbadensis.

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9