Balandžio 18d. Sekmadienis

Rojus ten, kur gera žmogui

2013 Vasario 21d.
Peržiūrų skaičius: 45340
Rojus ten, kur gera žmogui

Jau prieš penketą metų tarptautinė konsultacinė firma "Uiljams Merfer", įsikūrusi Šveicarijoje, tyrinėjo, kokios žmonėms sudaromos gyvenimo sąlygos pasaulio didmiesčiuose. Buvo pasirinkta 118 objektų ir vertinama net pagal 39 rodiklius, tarp kurių labai svarbią vietą užėmė žmonių sveikatingumo, poilsio gerinimo, turizmo plėtojimo klausimai.

Buvo įvardinti geriausi

Koks didmiesčiuose ekonominis gyvenimas, kiek rūpinamasi aplinka, žmonių sveikatos apsauga, švietimu, kultūra, kiek stabili politinė padėtis, ar vietiniai gyventojai, taip pat ir atvykstantys, yra pakankamai saugūs, kaip tvarkomas transportas, kokios atvykstantiems siūlomos gyvenamosios patalpos, kaip vertina savo keliones į šiuos miestus viso pasaulio turistai, - tai tik dalis tų sąlygų, kurias tyrinėjo minėta firma.

Susumavus rezultatus, pagal pasirinktus rodiklius didmiesčių sąrašo pradžioje atsidūrė Kanados Vankuveris. Antroji vieta buvo pripažinta Šveicarijos Ciurichui, trečioji – Austrijos Vienai.

Tai - ne atsitiktinumas

Jau ir iki tol įvairiose tarptautinėse apžiūrose Vankuveriui tekdavo pats aukščiausias įvertinimas.

Įtakingas Anglijos žurnalas "Ekonomist" jau praėjusio šimtmečio apžvalgoje "Pasaulis ir skaičiai" pagal žmonių gyvenimo indeksą Vankuverį žymėjo pirmuoju numeriu.

Šiaurės Amerikos žurnalistų asociacija Vankuverį taip pat įvardino kaip geriausiai tinkantį turistinėms kelionėms didmiestį.

Tai, žinoma, ne atsitiktinumas. Vankuverio geografinė padėtis daugiau nei puiki. Jis įsikūręs didžiausio vandenyno pakrantėje, kalnų su snieguotomis viršūnėmis papėdėje. Jau vien išvydus tokį vaizdą atvykusiam užima kvapą!

Tikriausiai Anglijos jūrų keliautojas Džordžas Vankuveris, 1790-1795 metais tyrinėjęs visą Ramiojo vandenyno Šiaurės Amerikos pakrantę, nė nesapnavo, kad čia įsikurs toks puikus miestas, kuris visame pasaulyje išgarsins jo vardą (beje, netoliese yra dar vienas miestas tokiu pat vardu, bet jis priklauso JAV ir yra daug mažesnis).

Ką sako vietos gyventojai?

Kiekvienas Vankuverio gyventojas, paklaustas, kaip jis čia gyvena, kaip praleidžia savo laisvalaikį, labai mielai, didžiuodamasis ir džiaugdamasis papasakos, jog poilsio dieną vos papusryčiavęs jis turi visas galimybes paslidinėti kalnuose. Jis nepamirš paminėti, kiek įgauna fizinių jėgų ir patiria vidinio džiaugsmo, lyg paukštis skriedamas saulės užlietais baltais kalnų šlaitais, kiek daug čia visais metų laikais suplaukia viso pasaulio turistų.

Grįžęs iš kalnų šio miesto gyventojas ar turistas, jei tik panorės, po pietų suspės sau padovanoti dar vieną didžiulį malonumą – paplaukioti vandenyno įlankoje buriniu laivu.

O kiek čia dar kitokių pramogų, turiningo poilsio galimybių – Vankuverio gyventojas nesiryš nė vardinti, nes tai jam užimtų daug naudingo laiko. Greičiau pasiūlys kartu su juo tai pamatyti.

Tai neatsiranda savaime

Visi patogumai besiilsinčiam, keliaujančiam žmogui, pasiturintis gyvenimas miestiečiams čia neatsirado savaime. Gamta tik suteikia sąlygas, o kaip žmogus sugebės jas išnaudoti – jau jo rūpestis.

Vankuveryje visas tas komfortas atsirado po kelerių metų nenutrūkstamo investavimo į turizmo ir poilsio sąlygų tobulinimą bei kūrimą.

Dar būtina žinoti, kad Vankuverio – labai minkštas klimatas. Čia tokia daugybė ištisus metus vaiskiai žydinčios žalumos, kad ne tik atvykėlis, bet ir nuolat gyvenantis žmogus pasijunta gyvenąs kurorte. Ir tą pojūtį čia stengiamasi išsaugoti, nors didmiestyje gyvena du milijonai žmonių.

To siekiama sparčiai vystant ekonomiką.

Vankuverio uoste kasmet perkraunama apie 40 milijonų tonų krovinių. Nesunku įsivaizduoti, kiek čia dirba žmonių! Gerai išvystyta medžio apdirbimo, maisto, mašinų gamybos pramonė. Tai lemia ne tik žmonių užimtumą, pragyvenimo lygį, bet ir miesto iždo reikalus.

Miestą saugo, puoselėja

Kam atsiranda proga pakalbėti su Vankuverio miesto vadovu – meru, tas sužino, kaip apgalvotai buvo kuriama šio miesto infrastruktūra.

Jokių savavališkų,savanaudiškų (nors ir kokių turtuolių užmačias tenkinančių) statybų!

Pavyzdžiui, čia, skirtingai nei kituose Šiaurės Amerikos didmiesčiuose, municipalitetas neleido per centrą tiesti automobilių greitkelių, skatino gyvenamųjų namų, skirtų vidutiniajam sluoksniui ir verslo žmonėms, statybas.

Kompanijos buvo įpareigotos sparčiau realizuoti gyvenamųjų kvartalų kompleksinius projektus, jokiu būdu neužmiršti mokyklų,vaikų darželių, skverų ir t.t.

Urbanistikos požiūriu centriniai Vankuverio gyvenamieji rajonai sukurti pagal pačius pavyzdingiausius projektus visoje Šiaurės Amerikoje. Visa tai padaryta per 25 metus!

Čia viename mikrorajone galima pragyventi visą gyvenimą ir turėti arti viską, ko tau reikia: puikią biblioteką, kurią įrengti kainavo 100 milijonų dolerių(!), prašmatnią sporto areną, kurioje žaidžia ledo rutulį žinoma komanda "Vankuver Kanuks", ir t.t.

Dvasinis komfortas

Žmonių gerovės kūrimo, turizmo plėtojimo požiūriu nuo šio didmiesčio stengiasi neatsilikti ir visa provincija "Britanijos Kolumbija", kurios sostinė ir yra Vankuveris.

Kasmet čia traukia vis daugiau turistų. Pavyzdžiui, šiandien čia neretai matomos prie miniatiūrinių, žalumoje skendinčių bažnyčių besifotografuojančios jaunavedžių poros.

Daug kas į tokį idilišką kampelį specialiai atvyksta. Tai įsimintina visam gyvenimui, nes niekas puikesnio grožio nesukurs! Ypač tas grožis jaučiamas vasaros naktimis.

Atvykęs žmogus pasijunta patekęs į rojų!.. Būtent čia, toli nuo įprastos pilkos kasdienybės, visiškoje tyloje, kvapais ir žiedais kerinčioje gamtoje, jauni žmonės ir nori duoti švenčiausią savo priesaiką vienas kitam.

Kasmet apie tūkstantį jaunų porų čia atkeliauja vien iš pačios Kanados. Bet sutiksi čia ir anglų, japonų, australiečių!

Tradicines povestuvines keliones į Havajus ar Las Vegasą vis dažniau pakeičia specialūs kelialapiai "Kanados vestuvinis turas".

O svarbiausia, kad tokius kelialapus pajėgia įsigyti daugelio šalių vidutiniojo sluoksnio žmonės.

Juolab kad taip sudaroma proga pakeliauti po visas žymiausias šios provincijos vietas, žinoma, ir aplankyti Vankuverį.

Traukia senovė, gamtos siurprizai

Kai kuriuos turistus į šį Kanados pakraštį traukia ir kitokios įdomybės. Čia galima apsilankyti šios šalies senbuvių indėnų gyvenvietėse, su jais pabendrauti, susipažinti su jų nepaprastai senomis, įdomiomis tradicijomis bei papročiais.

O jei kas pasuks vadinamuoju "ekologiniu maršrutu", turės progą pamatyti pilkuosius ryklius, nuvykti į kalnus prie karštųjų šaltinių, pakeliauti po tamsias girias, sutikti gigantiškų erelių.

Panorėjęs galėsi apžvelgti ir derlingus kanadiečių vynuogynus, iš kurių derliaus vietos gyventojai gamina vis daugiau puikaus vyno, apsilankyti Vankuverio saloje.

Kalnuose, netoli Vankuverio, irgi įsikūrę puikūs kurortai.

Todėl turistui nereikia įsivaizduoti, kad čia atvykęs jis turės būtinai gyventi sostinėje. Juk dažniau žmogus ieško gamtos grožio, kurį supa ne tik jam reikalingi patogumai, bet ir gamtos tyla.

Parengė Vetusta PRIŠMANTIENĖ

Sveikatos sodas

Žymės: eko aplinka
Mirtenių eterinis aliejus

Mirtenių eterinis aliejus

Arbatmedžių aliejus jau beveik prieš 100 metų buvo naudojamas Australijoje. Šiandien visame pasaulyje galima įsigyti arbatmedžių ar kitų tos pačios genties medžių (Melaleuca – Mirtenių) eterinių aliejų, jie dažnai naudojami kosmetikos ir...


Natūrali ir ekologiška kosmetika: kuo skiriasi?

Natūrali ir ekologiška kosmetika: kuo skiriasi?

Natūralios ir ekologiškos kosmetikos priemonių pasirinkimas nuolatos auga – vartotojai vis labiau domisi kaip sumažinti kenksmingą poveikį sau ir gamtai, bei renkasi produktus, kuriuose būtų kuo mažiau žalingų cheminių medžiagų. Tačiau esant...


Mediniai žaislai – už ar prieš?

Mediniai žaislai – už ar prieš?

Kažkada mediniai žaislai buvo vieninteliai, kuriais žaidė mūsų tėvai ar seneliai. Su laiku augant pramonei bei didėjant vartojimui atsirado mediniams žaislams daug alternatyvų, stipriai išaugo įvairių žaislų ir žaidimų pasiūla, o tuo pačiu ir...


„Frosch“ skalbimo priemonė „Pomegranate“

„Frosch“ skalbimo priemonė „Pomegranate“

Naujoji „FROSCH“ skalbimo priemonė „Pomegranate“ užtikrina efektyvų visų tekstilinių gaminių (išskyrus vilną ir šilką) skalbimą 20–95 °C temperatūroje. Pagal naująją formulę produkto sudėtyje yra granatų...


Nanotechnologijos gali būti mirtinai pavojingos, perspėja mokslininkai

Nanotechnologijos gali būti mirtinai pavojingos, perspėja mokslininkai

D. Britanijos mokslininkai ragina nedelsiant pradėti tirti į kasdienio vartojimo produktus kelią jau prasiskynusias nanomedžiagas: įtariama, kad kai kurios iš jų gali sukelti vėžį. Pasak specialistų, apie nanodalelių poveikį sveikatai beveik nieko...


Lėkštutė-trintuvė

Lėkštutė-trintuvė

Lėkštutė-trintuvė puikus pagalbininkas ruošiant maistą vaikams pirmaisiais gyvenimo metais: lengvai sutrinsite morkų, obuolių, bananu ir tt gabaliukus į tyrę.


Sveikas stuburas – sveiko kūno pamatas

Sveikas stuburas – sveiko kūno pamatas

Bet visa tai pataisoma. Žmogus privalo išsiugdyti įprotį būti sveikas, privalo suprasti esąs savo kūno šeiminikas. Kad stuburas būtų sveikas, turime miegoti ant kieto čiužinio su kieta pagalve ir daryti tam tikrus fizinius pratimus (bėgioti,...


Mikrobangės tebekelia diskusijas

Mikrobangės tebekelia diskusijas

Kai tik mikrobangų krosnelės tapo prieinamos kiekvienai šeimininkei, užvirė ir iki šiol nesiliauja diskusijos, ar tikrai juose ruošti maistą nėra kenksminga. Kai kurie klaipėdiečiai, prisiklausę kalbų, kad mikrobangų krosnelės į aplinką skleidžia...


Triukšmas gali sukelti priepuolius

Triukšmas gali sukelti priepuolius

Šiais metais balandžio 27 d. minima 16-oji Tarptautinė triukšmo supratimo diena. Ši diena skirta pažymėti visuotinį susirūpinimą ilgalaikio triukšmo žala visuomenės sveikatai. Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro 2011 m. kovo 30...


Ąžuolo lovos - sveikam miegui

Ąžuolo lovos - sveikam miegui

Beveik trečdalį savo gyvenimo praleidžiame ilsėdamiesi ir miegodami lovoje, tačiau ne visada skiriame pakankamą dėmesį savo lovos kokybei – o svarbu juk ne tik patogus miegas, bet ir miegamojo aplinka, kuri kiekvieną rytą ir vakarą veikia...


„Frosch“ kūdikiams. Purškiklis pirminiam skalbimui

„Frosch“ kūdikiams. Purškiklis pirminiam skalbimui

Stiprus specialus dėmių valiklis su citratu (vaisių rūgščių druska). Patikimai išvalo įsisenėjusias ir sudžiūvusias dėmes iš kūdikių tekstilinių audinių. Stiprios priemonės receptūra, skirta pirminiam skalbinių apdorojimui, kad jie taptų švarūs.


Atitolinkime alergiją!

Atitolinkime alergiją!

Ar tiesa, kad alergija namų dulkėms yra nustatoma vis mažesniems vaikams. Kodėl? Prieš 20–25 m. ji dažniau pasitaikydavo darželinio ar mokyklinio amžiaus vaikams. Priežasčių daug. Viena jų – dabartinių vaikų organizmas tapo mažiau...


Kodėl HEPA filtrai tokie aktualūs epidemijos ir augalų žydėjimo metu?

Kodėl HEPA filtrai tokie aktualūs epidemijos ir augalų žydėjimo metu?

Šis pavasaris atneša nemažai iššūkių mūsų sveikatai – nuo jau įprastų augalų žydėjimo metu pasireiškiančių alergijų iki naujų pavojingų virusų. Todėl verta pasitelkti visas priemones, kurios padėtų išsaugoti ir puoselėti gerą savijautą....


Jūros vanduo namų vaistinėlėje

Jūros vanduo namų vaistinėlėje

Pasibaigus vasarai apie šiltas dienas prie jūros daugumai lieka tik malonūs prisiminimai. Ateinantis šaltasis sezonas primena apie pernykščius peršalimus ir slogas. Dauguma mūsų esant slogai esame linkę į kraštutinumus: nedaryti nieko (anot...


Atsikratykime alergijų keisdami gyvenimo įpročius!

Atsikratykime alergijų keisdami gyvenimo įpročius!

„Sveikatą, brangiausiąjį turtą, labai lengva prarasti, vis dėlto jis saugomas prasčiausiai“, – yra pasakęs 18-ojo amžiaus gydytojas. Nors medicina pasiekusi stulbinamų laimėjimų, šie žodžiai tebėra aktualūs. Jei mokslas mokėtų...


Vanduo– geriausias gėrimas!

Vanduo– geriausias gėrimas!

Vanduo – gyvybės šaltinis ir eliksyras. Jo stoka organizme gali sukelti daugybę ligų. Negaudamos pakankamai vandens ląstelės aptingsta, organizmas nebegali pasisavinti reikalingų medžiagų, todėl ima reikalauti vis daugiau maisto. Didėja...


Frosch aloe vera

Frosch aloe vera

FROSCH ALOE VERA indų plovimo rankomis losjonas puikiai plauna indus bei apsaugo rankų odą nuo išdžiūvimo. Idealiai tinka ir rankoms plauti, nes sudėtyje esantys alijošiaus lapų ekstraktai palaiko drėgmės pusiausvyrą ir stabdo odos senėjimą, Tai...


Sveikiesiems antibakterinių priemonių nereikia

Sveikiesiems antibakterinių priemonių nereikia

Bakterijos sukelia daugelį ligų. Nugalėti infekciją padeda higiena. Tačiau dabar teigiama, esą paprastas muilas neįveikia bakterijų, todėl antibakterinės priemonės pasidarė populiarios. Dušo želės, valiklių, kempinėlių ir net lūpų dažų sudėtyje...


Kaip buityje iš vaisių ir daržovių pašalinti kenksmingas medžiagas?

Kaip buityje iš vaisių ir daržovių pašalinti kenksmingas medžiagas?

Jau nesistebime visais metų laikais matydami parduotuvių lentynose šviežius vaisius ir daržoves. Įpratome juos pirkti ir valgyti. Tačiau vis dažniau kalbama ne vien apie augalinės kilmės produktų naudą, bet ir apie nitratais, sunkiaisiais metalais...


"Frosch" kūdikiams. Skalbinių skalavimo priemonė

"Frosch" kūdikiams. Skalbinių skalavimo priemonė

Papildoma skalbimo priemonė, kad spalvoti ir balti skalbiniai būtų ypač minkšti ir švelnūs. Švelnios priemonės receptūra su natūraliu migdolų aliejumi tausojančiai kūdikių baltinių ir patalynės bei kitų tekstilinių audinių priežiūrai – kad...


Namuose – pavojingų medžiagų lobynas

Namuose – pavojingų medžiagų lobynas

Nors ant valiklių pakuočių galima pamatyti įvairių įspėjamųjų ženklų, bylojančių, kad jie pavojingi, retas kuris į tai atkreipia dėmesį. Daugelis nė nežino šių ženklų reikšmės. Pasirodo, bene mažiausiai agresyviais laikomi universalūs valikliai....


Šaltos ir nevėdinamos patalpos - rizika sveikatai

Šaltos ir nevėdinamos patalpos - rizika sveikatai

Besirūpindami, kaip sutaupyti patalpų šildymo sąskaita, galime smarkiai pakenkti sveikatai, o išlaidos vaistams gali būti dar didesnės nei šildymui. Kaip primena Vilniaus visuomenės sveikatos centras, Lietuvos higienos norma HN 42:2004...


Atrask vilnos minkštumą ir grikių lukštų natūralumą miegodamas ant naujos pagalvės

Atrask vilnos minkštumą ir grikių lukštų natūralumą miegodamas ant naujos pagalvės

Visi žinome, kaip svarbu gerai išsimiegoti, todėl norisi atrasti geriausiai mums tinkančią pagalvę. Naujos technologijos sprendimas sveikam miegui – dvisluoksnė pagalvė “Apsiversk”. Vienas sluoksnis minkštas (100% lietuviškos...


Svajonių namai – ekologiški namai

Svajonių namai – ekologiški namai

Ekologiško gyvenimo praktikavimą įprasta pradėti nuo virtuvės: stebime, ką valgome, domimės, iš kur tai atkeliavo, rūpinamės, jog maistas nebūtų švaistomas veltui. Asmenys, kuriems ekologija nėra tik mados vaikymasis, ilgainiui suvokia, jog...


Gyvenimas viduramžiais buvo sveikesnis nei dabar

Gyvenimas viduramžiais buvo sveikesnis nei dabar

Jei nebūtų kankinti maro ir kitų ligų epidemijų, viduramžių žmonės galėjo būti sveikesni nei jų palikuonys šiandien, rašo BBC. Mūsų protėvių neriebus, daržovių turtingas maistas, užgertas silpnu alumi buvo daug sveikesnis širdžiai nei dabartinis...


„FROSCH REINE PFLEGE“ rankų muilas su dygliuotuoju šaltalankiu

„FROSCH REINE PFLEGE“ rankų muilas su dygliuotuoju šaltalankiu

skystas muilas daugkartinio naudojimo maišelyje; dygliuotojo šaltalankio ekstraktai padeda atgaivinti, nuplauti ir prižiūrėti odą; apsauga odai ir jos priežiūra


Kaip teisingai vėdinti gyvenamas patalpas?

Kaip teisingai vėdinti gyvenamas patalpas?

Gerai izoliuoti šiuolaikiniai langai sulaiko patalpose ne tik šilumą, bet ir drėgmę. Dėl netinkamos oro apykaitos ir per didelės drėgmės koncentracijos, atsirandančios dėl žmogaus veiklos, vandens kondensatas neišvengiamai kaupiasi ant šalčiausių...


"SmartMicrofiber" produkciją

"SmartMicrofiber" produkciją

Kasdien vis dažniau pagalvojame, kokiame pasaulyje gyvens mūsų vaikai ir anūkai: už indaplovių tabletes, konservantus maiste, chemikalus šveitimui sumokame alergijomis ir visokiomis kitokiomis ligomis. Dabar tikriausiai rasti jokios alergijos...


Miegoti ant grikių lukštų – sveika, patogu, ekologiška

Miegoti ant grikių lukštų – sveika, patogu, ekologiška

Maždaug trečdalį savo gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas. Miegas svarbus žmogaus gyvybei palaikyti kaip oras, maistas ir vanduo. Nuo miego kokybės priklauso mūsų santykiai su artimaisiais, darbo rezultatai, savijauta, sveikata, nuotaika.


Skalbimo priemonė su alijošiumi Frosch

Skalbimo priemonė su alijošiumi Frosch

Naudojimas: FROSCH skalbimo priemonė su alijošiumi idealiai tinka skalbimui skalbimo mašinose nuo 30 oC iki 95 oC. Iki 30 oC skirta sintetinio pluošto medžiagoms, pvz. poliamidui ir poliesteriui (žr. gamintojo nurodymus)

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9