Sausio 18d. Šeštadienis

Rojus ten, kur gera žmogui

2013 Vasario 21d.
Peržiūrų skaičius: 45340
Rojus ten, kur gera žmogui

Jau prieš penketą metų tarptautinė konsultacinė firma "Uiljams Merfer", įsikūrusi Šveicarijoje, tyrinėjo, kokios žmonėms sudaromos gyvenimo sąlygos pasaulio didmiesčiuose. Buvo pasirinkta 118 objektų ir vertinama net pagal 39 rodiklius, tarp kurių labai svarbią vietą užėmė žmonių sveikatingumo, poilsio gerinimo, turizmo plėtojimo klausimai.

Buvo įvardinti geriausi

Koks didmiesčiuose ekonominis gyvenimas, kiek rūpinamasi aplinka, žmonių sveikatos apsauga, švietimu, kultūra, kiek stabili politinė padėtis, ar vietiniai gyventojai, taip pat ir atvykstantys, yra pakankamai saugūs, kaip tvarkomas transportas, kokios atvykstantiems siūlomos gyvenamosios patalpos, kaip vertina savo keliones į šiuos miestus viso pasaulio turistai, - tai tik dalis tų sąlygų, kurias tyrinėjo minėta firma.

Susumavus rezultatus, pagal pasirinktus rodiklius didmiesčių sąrašo pradžioje atsidūrė Kanados Vankuveris. Antroji vieta buvo pripažinta Šveicarijos Ciurichui, trečioji – Austrijos Vienai.

Tai - ne atsitiktinumas

Jau ir iki tol įvairiose tarptautinėse apžiūrose Vankuveriui tekdavo pats aukščiausias įvertinimas.

Įtakingas Anglijos žurnalas "Ekonomist" jau praėjusio šimtmečio apžvalgoje "Pasaulis ir skaičiai" pagal žmonių gyvenimo indeksą Vankuverį žymėjo pirmuoju numeriu.

Šiaurės Amerikos žurnalistų asociacija Vankuverį taip pat įvardino kaip geriausiai tinkantį turistinėms kelionėms didmiestį.

Tai, žinoma, ne atsitiktinumas. Vankuverio geografinė padėtis daugiau nei puiki. Jis įsikūręs didžiausio vandenyno pakrantėje, kalnų su snieguotomis viršūnėmis papėdėje. Jau vien išvydus tokį vaizdą atvykusiam užima kvapą!

Tikriausiai Anglijos jūrų keliautojas Džordžas Vankuveris, 1790-1795 metais tyrinėjęs visą Ramiojo vandenyno Šiaurės Amerikos pakrantę, nė nesapnavo, kad čia įsikurs toks puikus miestas, kuris visame pasaulyje išgarsins jo vardą (beje, netoliese yra dar vienas miestas tokiu pat vardu, bet jis priklauso JAV ir yra daug mažesnis).

Ką sako vietos gyventojai?

Kiekvienas Vankuverio gyventojas, paklaustas, kaip jis čia gyvena, kaip praleidžia savo laisvalaikį, labai mielai, didžiuodamasis ir džiaugdamasis papasakos, jog poilsio dieną vos papusryčiavęs jis turi visas galimybes paslidinėti kalnuose. Jis nepamirš paminėti, kiek įgauna fizinių jėgų ir patiria vidinio džiaugsmo, lyg paukštis skriedamas saulės užlietais baltais kalnų šlaitais, kiek daug čia visais metų laikais suplaukia viso pasaulio turistų.

Grįžęs iš kalnų šio miesto gyventojas ar turistas, jei tik panorės, po pietų suspės sau padovanoti dar vieną didžiulį malonumą – paplaukioti vandenyno įlankoje buriniu laivu.

O kiek čia dar kitokių pramogų, turiningo poilsio galimybių – Vankuverio gyventojas nesiryš nė vardinti, nes tai jam užimtų daug naudingo laiko. Greičiau pasiūlys kartu su juo tai pamatyti.

Tai neatsiranda savaime

Visi patogumai besiilsinčiam, keliaujančiam žmogui, pasiturintis gyvenimas miestiečiams čia neatsirado savaime. Gamta tik suteikia sąlygas, o kaip žmogus sugebės jas išnaudoti – jau jo rūpestis.

Vankuveryje visas tas komfortas atsirado po kelerių metų nenutrūkstamo investavimo į turizmo ir poilsio sąlygų tobulinimą bei kūrimą.

Dar būtina žinoti, kad Vankuverio – labai minkštas klimatas. Čia tokia daugybė ištisus metus vaiskiai žydinčios žalumos, kad ne tik atvykėlis, bet ir nuolat gyvenantis žmogus pasijunta gyvenąs kurorte. Ir tą pojūtį čia stengiamasi išsaugoti, nors didmiestyje gyvena du milijonai žmonių.

To siekiama sparčiai vystant ekonomiką.

Vankuverio uoste kasmet perkraunama apie 40 milijonų tonų krovinių. Nesunku įsivaizduoti, kiek čia dirba žmonių! Gerai išvystyta medžio apdirbimo, maisto, mašinų gamybos pramonė. Tai lemia ne tik žmonių užimtumą, pragyvenimo lygį, bet ir miesto iždo reikalus.

Miestą saugo, puoselėja

Kam atsiranda proga pakalbėti su Vankuverio miesto vadovu – meru, tas sužino, kaip apgalvotai buvo kuriama šio miesto infrastruktūra.

Jokių savavališkų,savanaudiškų (nors ir kokių turtuolių užmačias tenkinančių) statybų!

Pavyzdžiui, čia, skirtingai nei kituose Šiaurės Amerikos didmiesčiuose, municipalitetas neleido per centrą tiesti automobilių greitkelių, skatino gyvenamųjų namų, skirtų vidutiniajam sluoksniui ir verslo žmonėms, statybas.

Kompanijos buvo įpareigotos sparčiau realizuoti gyvenamųjų kvartalų kompleksinius projektus, jokiu būdu neužmiršti mokyklų,vaikų darželių, skverų ir t.t.

Urbanistikos požiūriu centriniai Vankuverio gyvenamieji rajonai sukurti pagal pačius pavyzdingiausius projektus visoje Šiaurės Amerikoje. Visa tai padaryta per 25 metus!

Čia viename mikrorajone galima pragyventi visą gyvenimą ir turėti arti viską, ko tau reikia: puikią biblioteką, kurią įrengti kainavo 100 milijonų dolerių(!), prašmatnią sporto areną, kurioje žaidžia ledo rutulį žinoma komanda "Vankuver Kanuks", ir t.t.

Dvasinis komfortas

Žmonių gerovės kūrimo, turizmo plėtojimo požiūriu nuo šio didmiesčio stengiasi neatsilikti ir visa provincija "Britanijos Kolumbija", kurios sostinė ir yra Vankuveris.

Kasmet čia traukia vis daugiau turistų. Pavyzdžiui, šiandien čia neretai matomos prie miniatiūrinių, žalumoje skendinčių bažnyčių besifotografuojančios jaunavedžių poros.

Daug kas į tokį idilišką kampelį specialiai atvyksta. Tai įsimintina visam gyvenimui, nes niekas puikesnio grožio nesukurs! Ypač tas grožis jaučiamas vasaros naktimis.

Atvykęs žmogus pasijunta patekęs į rojų!.. Būtent čia, toli nuo įprastos pilkos kasdienybės, visiškoje tyloje, kvapais ir žiedais kerinčioje gamtoje, jauni žmonės ir nori duoti švenčiausią savo priesaiką vienas kitam.

Kasmet apie tūkstantį jaunų porų čia atkeliauja vien iš pačios Kanados. Bet sutiksi čia ir anglų, japonų, australiečių!

Tradicines povestuvines keliones į Havajus ar Las Vegasą vis dažniau pakeičia specialūs kelialapiai "Kanados vestuvinis turas".

O svarbiausia, kad tokius kelialapus pajėgia įsigyti daugelio šalių vidutiniojo sluoksnio žmonės.

Juolab kad taip sudaroma proga pakeliauti po visas žymiausias šios provincijos vietas, žinoma, ir aplankyti Vankuverį.

Traukia senovė, gamtos siurprizai

Kai kuriuos turistus į šį Kanados pakraštį traukia ir kitokios įdomybės. Čia galima apsilankyti šios šalies senbuvių indėnų gyvenvietėse, su jais pabendrauti, susipažinti su jų nepaprastai senomis, įdomiomis tradicijomis bei papročiais.

O jei kas pasuks vadinamuoju "ekologiniu maršrutu", turės progą pamatyti pilkuosius ryklius, nuvykti į kalnus prie karštųjų šaltinių, pakeliauti po tamsias girias, sutikti gigantiškų erelių.

Panorėjęs galėsi apžvelgti ir derlingus kanadiečių vynuogynus, iš kurių derliaus vietos gyventojai gamina vis daugiau puikaus vyno, apsilankyti Vankuverio saloje.

Kalnuose, netoli Vankuverio, irgi įsikūrę puikūs kurortai.

Todėl turistui nereikia įsivaizduoti, kad čia atvykęs jis turės būtinai gyventi sostinėje. Juk dažniau žmogus ieško gamtos grožio, kurį supa ne tik jam reikalingi patogumai, bet ir gamtos tyla.

Parengė Vetusta PRIŠMANTIENĖ

Sveikatos sodas

Žymės: eko aplinka
Meditacija padeda kovoti su širdies ligomis

Meditacija padeda kovoti su širdies ligomis

Meditacija gali padėti sumažinti širdies ligomis sergančių pacientų mirtingumą, tvirtina JAV mokslininkai. Viskonsino medicinos koledžo ir Maharishi universiteto Ajovoje tyrime dalyvavusiam 201 afroamerikiečiui mokslininkai liepė medituoti arba...


Kenksmingiausi mobilieji telefonai. Kaip apsisaugoti nuo spinduliuotės?

Kenksmingiausi mobilieji telefonai. Kaip apsisaugoti nuo spinduliuotės?

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) paskelbė sąrašą, kuriame išskirti didžiausią pavojų susirgti smegenų vėžiu keliantys mobilieji telefonai, rašo naujienų portalas "Business Insider". JAV Federalinė komunikacijų komisija (FKK)...


Frosch aloe vera

Frosch aloe vera

FROSCH ALOE VERA indų plovimo rankomis losjonas puikiai plauna indus bei apsaugo rankų odą nuo išdžiūvimo. Idealiai tinka ir rankoms plauti, nes sudėtyje esantys alijošiaus lapų ekstraktai palaiko drėgmės pusiausvyrą ir stabdo odos senėjimą, Tai...


Kūdikių maistui – 100 metų patirtis ir švariausias Alpių karvių pienas

Kūdikių maistui – 100 metų patirtis ir švariausias Alpių karvių pienas

Maistas kūdikiams yra labai specifinė maisto pramonės dalis. Pradedant nuo to, kad joks gamintojas negali pagaminti geriausio maisto kūdikiui – jį garantuoja tik mama. Kūdikiui visomis prasmėmis sveikiausia, kai jis maitinasi mamos pienu....


Gauta daugiau duomenų, kad folio rūgštis saugo nuo apsigimimų

Gauta daugiau duomenų, kad folio rūgštis saugo nuo apsigimimų

Naujas JAV atliktas tyrimas nustatė, kad moterims ėmus vartoti daugiau folio rūgšties, žymiai sumažėjo įgimtų stuburo patologijų ir panašių vaisiaus apsigimimų, o tai patvirtina, kad vitaminas B nėštumo laikotarpiu teikia naudos. Nuo 1998 metų JAV...


"SmartMicrofiber" produkciją

"SmartMicrofiber" produkciją

Kasdien vis dažniau pagalvojame, kokiame pasaulyje gyvens mūsų vaikai ir anūkai: už indaplovių tabletes, konservantus maiste, chemikalus šveitimui sumokame alergijomis ir visokiomis kitokiomis ligomis. Dabar tikriausiai rasti jokios alergijos...


Išmanusis vazonas - daigyklė: kai norisi ne tik estetikos, bet ir naudos

Išmanusis vazonas - daigyklė: kai norisi ne tik estetikos, bet ir naudos

Vos tik pažvelgus į išmanųjį vazoną daigyklę Plantui Smart Garden 3e, nesunku pastebėti, kad šis gaminys papuoš bet kuriuos namus, taps stilingi ir dekoratyviu akcentu. Tačiau verta akcentuoti, kad šis išmanusis vazonas yra puikus pasirinkimas...


Interjero terapija

Interjero terapija

Prancūzų specialistai sukūrė veidrodį, į kurį pažvelgęs žmogus mato, koks bus po penkerių metų - atsižvelgiant į gyvenimo būdą ir jo poveikį sveikatai. Veidrodis modeliuoja atvaizdą kartu su kompiuteriu ir belaidėmis kameromis: iškaišiotos po visą...


Kas bus, kai pasaulyje baigsis vanduo?

Kas bus, kai pasaulyje baigsis vanduo?

Apie 75 proc. mūsų planetos teritorijos sudaro vanduo ir visgi mes ją vadiname „Žeme“, o ne „Vandeniu“ ar „Vandenynu“. Visai nekeista, kad ir iš kosmoso Žemė atrodo mėlyna. Rodos, ko jau ko, bet vandens...


Negyvoji jūra – Jūsų grožio šaltinis!

Negyvoji jūra – Jūsų grožio šaltinis!

Turbūt nėra žmonių, kurie nebūtų girdėję apie stebuklingas Negyvosios jūros galias. Teigiama, kad Negyvosios jūros vanduo, druska, mineralai bei purvas daro stebuklus mūsų organizmui: gydo daugelį ligų, atpalaiduoja kūną bei suteikia grožio!


Smogas atakuoja mūsų sveikatą

Smogas atakuoja mūsų sveikatą

Ilgalaikis teršalų poveikis skatina kvėpavimo organų, vėžinius, širdies ir kraujagyslių, alerginius susirgimus. Vienas iš geros sveikatos šaltinių – grynas oras. Deja, šiuolaikinių miestų gyventojams jo grėsmingai trūksta. Tai sukėlė...


Odinius gaminius nuo pelėsių apsauganti medžiaga – pavojinga sveikatai

Odinius gaminius nuo pelėsių apsauganti medžiaga – pavojinga sveikatai

Visi turbūt pastebėjome, kad į batus dedami maišeliai su milteliais, apsaugančiais juos nuo drėgmės ir pelėsių. Garuodami jie neleidžia batams supelyti. Pasirodo, šie milteliai pavojingi žmonių sveikatai, nes sukelia stiprias alergines reakcijas....


TOPINAMBAS – NATŪRALUS CUKRAUS KIEKIO REGULIUOTOJAS ORGANIZME

TOPINAMBAS – NATŪRALUS CUKRAUS KIEKIO REGULIUOTOJAS ORGANIZME

Topinambas (dar kitaip vadinamas Bulvine saulėgrąža) ypač vertingas augalas sergantiesiems diabetu, podagra ar žarnyno ligomis. Jame esanti fruktozė valo organizmą, gerina medžiagų apykaitą, virškinimą, stiprina širdį. Topinambų gumbai ypač...


Viską naikinantis švarinimasis gali tapti alergijų priežastimi

Viską naikinantis švarinimasis gali tapti alergijų priežastimi

Beatodairiškas švarinimasis namuose, ypač jei rezultatui pasiekti pasitelkiamos didelės koncentracijos cheminės priemonės, gali būti viena svarbių alergijos priežasčių, teigia vis daugiau pasaulio mokslininkų. Išeitimi gali tapti požiūrio į kovą...


Pelėsiai prilygsta nuodams

Pelėsiai prilygsta nuodams

Kai kurie maisto produktai ilgai laikomi supelija. Bet reta šeimininkė skuba juos išmesti. Pašalinusi pelėsį, sumaitina produktą savo šeimai nė neįtardama, koks jis gali būti žalingas sveikatai. Daugeliui žmonių pelėsiai atrodo visiškai...


Sveikas stuburas – sveiko kūno pamatas

Sveikas stuburas – sveiko kūno pamatas

Bet visa tai pataisoma. Žmogus privalo išsiugdyti įprotį būti sveikas, privalo suprasti esąs savo kūno šeiminikas. Kad stuburas būtų sveikas, turime miegoti ant kieto čiužinio su kieta pagalve ir daryti tam tikrus fizinius pratimus (bėgioti,...


„Frosch“ skalbimo priemonė „Pomegranate“

„Frosch“ skalbimo priemonė „Pomegranate“

Naujoji „FROSCH“ skalbimo priemonė „Pomegranate“ užtikrina efektyvų visų tekstilinių gaminių (išskyrus vilną ir šilką) skalbimą 20–95 °C temperatūroje. Pagal naująją formulę produkto sudėtyje yra granatų...


Jūros vanduo namų vaistinėlėje

Jūros vanduo namų vaistinėlėje

Pasibaigus vasarai apie šiltas dienas prie jūros daugumai lieka tik malonūs prisiminimai. Ateinantis šaltasis sezonas primena apie pernykščius peršalimus ir slogas. Dauguma mūsų esant slogai esame linkę į kraštutinumus: nedaryti nieko (anot...


Natūrali ir ekologiška kosmetika: kuo skiriasi?

Natūrali ir ekologiška kosmetika: kuo skiriasi?

Natūralios ir ekologiškos kosmetikos priemonių pasirinkimas nuolatos auga – vartotojai vis labiau domisi kaip sumažinti kenksmingą poveikį sau ir gamtai, bei renkasi produktus, kuriuose būtų kuo mažiau žalingų cheminių medžiagų. Tačiau esant...


KALĖDINIŲ DOVANŲ IDĖJOS 2016 M.

KALĖDINIŲ DOVANŲ IDĖJOS 2016 M.

Artėjant gražiausioms metų šventėms, vis dažniau susimąstome, ką dovanoti savo artimiesiems, draugams, kolegoms. Gaila, tačiau dovanų pirkimas vis dažniau tampa streso priežastimi, dovanojame ne todėl, kad norime, o todėl, kad reikia, dovanas...


Šaltos ir nevėdinamos patalpos - rizika sveikatai

Šaltos ir nevėdinamos patalpos - rizika sveikatai

Besirūpindami, kaip sutaupyti patalpų šildymo sąskaita, galime smarkiai pakenkti sveikatai, o išlaidos vaistams gali būti dar didesnės nei šildymui. Kaip primena Vilniaus visuomenės sveikatos centras, Lietuvos higienos norma HN 42:2004...


Vanduo, tu – pats gyvenimas ...

Vanduo, tu – pats gyvenimas ...

Kovo 22-oji Pasaulinė vandens diena. „Vanduo! Tu neturi nei skonio, nei kvapo, nei spalvos, tavęs neįmanoma aprašyti, tavimi mėgaujasi, nežinodami, kas tu toks. Negalima teigti, kad tu būtinas gyvenimui: tu – pats gyvenimas. Tu...


Triukšmas gali sukelti priepuolius

Triukšmas gali sukelti priepuolius

Šiais metais balandžio 27 d. minima 16-oji Tarptautinė triukšmo supratimo diena. Ši diena skirta pažymėti visuotinį susirūpinimą ilgalaikio triukšmo žala visuomenės sveikatai. Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro 2011 m. kovo 30...


Antenų miškas kelia pavojų

Antenų miškas kelia pavojų

TEMĄ PASIŪLĖ SKAITYTOJAI: Šiaulių centre, ant gyvenamojo devynaukščio stogo, styro dešimtys mobiliojo ryšio teikėjų, interneto tinklo ir kitų ryšių bendrovių antenų. Naktimis, kai nutyla gatvės triukšmas, antenų gausmas ir sklindanti vibracija...


FROSCH Dėmių valymo želė su aktyviuoju deguonimi

FROSCH Dėmių valymo želė su aktyviuoju deguonimi

FROSCH Dėmių valymo želė su aktyviuoju deguonimi pašalina visas išbalinamas sunkiai valomas dėmes (pavyzdžiui, kavos, arbatos, žolės, raudono vyno, vaisių) net žemoje temperatūroje nuo 20°C.


Čija, goji, kynva – kas tai ir su kuo tai valgoma?

Čija, goji, kynva – kas tai ir su kuo tai valgoma?

Naudingosios šio supermaisto savybės, vartojimo būdai ir sudedamosios medžiagos, naudingos sveikatai. Visą tiesą apie čija, goji ir kynva atskleidžia sveikos gyvensenos tyrinėtoja Guoda Azguridienė.


E.D.L. – aplinkai draugiškas ir efektyvus valymas

E.D.L. – aplinkai draugiškas ir efektyvus valymas

Jūs vis dar tikite prietarais, kad aplinkai draugiškos valymo priemonės yra neefektyvios? Kad laukinėmis levandomis ir prisirpusiomis citrinomis kvepiantys valikliai nepašalins dėmių ir nuosėdų, o skalbikliai be fosfatų neišskalbs Jūsų mėgstamų...


Žaliosios arbatos ekstraktas padeda įveikti kraujo vėžį

Žaliosios arbatos ekstraktas padeda įveikti kraujo vėžį

Klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad žaliosios arbatos ekstrakte esanti medžiaga padidina agresyvia leukemijos forma sergančių pacientų išgyvenimo tikimybę, praneš britų dienraštis "Daily Mail". Pacientų, kuriems buvo skirtos didelės...


Aromaterapiniai aksesuarai – gerai nuotaikai ir sveikatai kasdien

Aromaterapiniai aksesuarai – gerai nuotaikai ir sveikatai kasdien

Aromaterapija jau yra naudojama nuo seniausių laikų. Pastebėtos augalų aromaterapinės savybės leido žmonėms kovoti su įvairiomis ligomis ir pagerinti emocinę būklę. Eterinių aliejų dalelės yra itin smulkios, todėl greitai patenka į organizmą ir...


Namų interjeras - pagal charakterį

Namų interjeras - pagal charakterį

Pagal temperamentą ir charakterį žmones galima suskirstyti į keturias grupes: cholerikus, melancholikus, flegmatikus ir sangvinikus. Visi jie išsiskiria ne tik savo būdo savybėmis. Jie taip pat skirtingai suvokia aplinką ir grožį, skiriasi jų...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

cityrush cityrush cityrush cityrush cityrush