Gegužės 28d. Ketvirtadienis

Rojus ten, kur gera žmogui

2013 Vasario 21d.
Peržiūrų skaičius: 45340
Rojus ten, kur gera žmogui

Jau prieš penketą metų tarptautinė konsultacinė firma "Uiljams Merfer", įsikūrusi Šveicarijoje, tyrinėjo, kokios žmonėms sudaromos gyvenimo sąlygos pasaulio didmiesčiuose. Buvo pasirinkta 118 objektų ir vertinama net pagal 39 rodiklius, tarp kurių labai svarbią vietą užėmė žmonių sveikatingumo, poilsio gerinimo, turizmo plėtojimo klausimai.

Buvo įvardinti geriausi

Koks didmiesčiuose ekonominis gyvenimas, kiek rūpinamasi aplinka, žmonių sveikatos apsauga, švietimu, kultūra, kiek stabili politinė padėtis, ar vietiniai gyventojai, taip pat ir atvykstantys, yra pakankamai saugūs, kaip tvarkomas transportas, kokios atvykstantiems siūlomos gyvenamosios patalpos, kaip vertina savo keliones į šiuos miestus viso pasaulio turistai, - tai tik dalis tų sąlygų, kurias tyrinėjo minėta firma.

Susumavus rezultatus, pagal pasirinktus rodiklius didmiesčių sąrašo pradžioje atsidūrė Kanados Vankuveris. Antroji vieta buvo pripažinta Šveicarijos Ciurichui, trečioji – Austrijos Vienai.

Tai - ne atsitiktinumas

Jau ir iki tol įvairiose tarptautinėse apžiūrose Vankuveriui tekdavo pats aukščiausias įvertinimas.

Įtakingas Anglijos žurnalas "Ekonomist" jau praėjusio šimtmečio apžvalgoje "Pasaulis ir skaičiai" pagal žmonių gyvenimo indeksą Vankuverį žymėjo pirmuoju numeriu.

Šiaurės Amerikos žurnalistų asociacija Vankuverį taip pat įvardino kaip geriausiai tinkantį turistinėms kelionėms didmiestį.

Tai, žinoma, ne atsitiktinumas. Vankuverio geografinė padėtis daugiau nei puiki. Jis įsikūręs didžiausio vandenyno pakrantėje, kalnų su snieguotomis viršūnėmis papėdėje. Jau vien išvydus tokį vaizdą atvykusiam užima kvapą!

Tikriausiai Anglijos jūrų keliautojas Džordžas Vankuveris, 1790-1795 metais tyrinėjęs visą Ramiojo vandenyno Šiaurės Amerikos pakrantę, nė nesapnavo, kad čia įsikurs toks puikus miestas, kuris visame pasaulyje išgarsins jo vardą (beje, netoliese yra dar vienas miestas tokiu pat vardu, bet jis priklauso JAV ir yra daug mažesnis).

Ką sako vietos gyventojai?

Kiekvienas Vankuverio gyventojas, paklaustas, kaip jis čia gyvena, kaip praleidžia savo laisvalaikį, labai mielai, didžiuodamasis ir džiaugdamasis papasakos, jog poilsio dieną vos papusryčiavęs jis turi visas galimybes paslidinėti kalnuose. Jis nepamirš paminėti, kiek įgauna fizinių jėgų ir patiria vidinio džiaugsmo, lyg paukštis skriedamas saulės užlietais baltais kalnų šlaitais, kiek daug čia visais metų laikais suplaukia viso pasaulio turistų.

Grįžęs iš kalnų šio miesto gyventojas ar turistas, jei tik panorės, po pietų suspės sau padovanoti dar vieną didžiulį malonumą – paplaukioti vandenyno įlankoje buriniu laivu.

O kiek čia dar kitokių pramogų, turiningo poilsio galimybių – Vankuverio gyventojas nesiryš nė vardinti, nes tai jam užimtų daug naudingo laiko. Greičiau pasiūlys kartu su juo tai pamatyti.

Tai neatsiranda savaime

Visi patogumai besiilsinčiam, keliaujančiam žmogui, pasiturintis gyvenimas miestiečiams čia neatsirado savaime. Gamta tik suteikia sąlygas, o kaip žmogus sugebės jas išnaudoti – jau jo rūpestis.

Vankuveryje visas tas komfortas atsirado po kelerių metų nenutrūkstamo investavimo į turizmo ir poilsio sąlygų tobulinimą bei kūrimą.

Dar būtina žinoti, kad Vankuverio – labai minkštas klimatas. Čia tokia daugybė ištisus metus vaiskiai žydinčios žalumos, kad ne tik atvykėlis, bet ir nuolat gyvenantis žmogus pasijunta gyvenąs kurorte. Ir tą pojūtį čia stengiamasi išsaugoti, nors didmiestyje gyvena du milijonai žmonių.

To siekiama sparčiai vystant ekonomiką.

Vankuverio uoste kasmet perkraunama apie 40 milijonų tonų krovinių. Nesunku įsivaizduoti, kiek čia dirba žmonių! Gerai išvystyta medžio apdirbimo, maisto, mašinų gamybos pramonė. Tai lemia ne tik žmonių užimtumą, pragyvenimo lygį, bet ir miesto iždo reikalus.

Miestą saugo, puoselėja

Kam atsiranda proga pakalbėti su Vankuverio miesto vadovu – meru, tas sužino, kaip apgalvotai buvo kuriama šio miesto infrastruktūra.

Jokių savavališkų,savanaudiškų (nors ir kokių turtuolių užmačias tenkinančių) statybų!

Pavyzdžiui, čia, skirtingai nei kituose Šiaurės Amerikos didmiesčiuose, municipalitetas neleido per centrą tiesti automobilių greitkelių, skatino gyvenamųjų namų, skirtų vidutiniajam sluoksniui ir verslo žmonėms, statybas.

Kompanijos buvo įpareigotos sparčiau realizuoti gyvenamųjų kvartalų kompleksinius projektus, jokiu būdu neužmiršti mokyklų,vaikų darželių, skverų ir t.t.

Urbanistikos požiūriu centriniai Vankuverio gyvenamieji rajonai sukurti pagal pačius pavyzdingiausius projektus visoje Šiaurės Amerikoje. Visa tai padaryta per 25 metus!

Čia viename mikrorajone galima pragyventi visą gyvenimą ir turėti arti viską, ko tau reikia: puikią biblioteką, kurią įrengti kainavo 100 milijonų dolerių(!), prašmatnią sporto areną, kurioje žaidžia ledo rutulį žinoma komanda "Vankuver Kanuks", ir t.t.

Dvasinis komfortas

Žmonių gerovės kūrimo, turizmo plėtojimo požiūriu nuo šio didmiesčio stengiasi neatsilikti ir visa provincija "Britanijos Kolumbija", kurios sostinė ir yra Vankuveris.

Kasmet čia traukia vis daugiau turistų. Pavyzdžiui, šiandien čia neretai matomos prie miniatiūrinių, žalumoje skendinčių bažnyčių besifotografuojančios jaunavedžių poros.

Daug kas į tokį idilišką kampelį specialiai atvyksta. Tai įsimintina visam gyvenimui, nes niekas puikesnio grožio nesukurs! Ypač tas grožis jaučiamas vasaros naktimis.

Atvykęs žmogus pasijunta patekęs į rojų!.. Būtent čia, toli nuo įprastos pilkos kasdienybės, visiškoje tyloje, kvapais ir žiedais kerinčioje gamtoje, jauni žmonės ir nori duoti švenčiausią savo priesaiką vienas kitam.

Kasmet apie tūkstantį jaunų porų čia atkeliauja vien iš pačios Kanados. Bet sutiksi čia ir anglų, japonų, australiečių!

Tradicines povestuvines keliones į Havajus ar Las Vegasą vis dažniau pakeičia specialūs kelialapiai "Kanados vestuvinis turas".

O svarbiausia, kad tokius kelialapus pajėgia įsigyti daugelio šalių vidutiniojo sluoksnio žmonės.

Juolab kad taip sudaroma proga pakeliauti po visas žymiausias šios provincijos vietas, žinoma, ir aplankyti Vankuverį.

Traukia senovė, gamtos siurprizai

Kai kuriuos turistus į šį Kanados pakraštį traukia ir kitokios įdomybės. Čia galima apsilankyti šios šalies senbuvių indėnų gyvenvietėse, su jais pabendrauti, susipažinti su jų nepaprastai senomis, įdomiomis tradicijomis bei papročiais.

O jei kas pasuks vadinamuoju "ekologiniu maršrutu", turės progą pamatyti pilkuosius ryklius, nuvykti į kalnus prie karštųjų šaltinių, pakeliauti po tamsias girias, sutikti gigantiškų erelių.

Panorėjęs galėsi apžvelgti ir derlingus kanadiečių vynuogynus, iš kurių derliaus vietos gyventojai gamina vis daugiau puikaus vyno, apsilankyti Vankuverio saloje.

Kalnuose, netoli Vankuverio, irgi įsikūrę puikūs kurortai.

Todėl turistui nereikia įsivaizduoti, kad čia atvykęs jis turės būtinai gyventi sostinėje. Juk dažniau žmogus ieško gamtos grožio, kurį supa ne tik jam reikalingi patogumai, bet ir gamtos tyla.

Parengė Vetusta PRIŠMANTIENĖ

Sveikatos sodas

Žymės: eko aplinka
Spanguolių sultys apsaugo dantis

Spanguolių sultys apsaugo dantis

Amerikiečių mokslininkai atrado dar vieną spanguolių sulčių naudą - jos neleidžia bakterijoms "prikibti", todėl saugo dantis nuo ėduonies. Spanguolių sultys naudojamos šlapimo takų infekcijoms gydyti. Šiose sultyse esančios medžiagos...


Interjero terapija

Interjero terapija

Prancūzų specialistai sukūrė veidrodį, į kurį pažvelgęs žmogus mato, koks bus po penkerių metų - atsižvelgiant į gyvenimo būdą ir jo poveikį sveikatai. Veidrodis modeliuoja atvaizdą kartu su kompiuteriu ir belaidėmis kameromis: iškaišiotos po visą...


Namuose – pavojingų medžiagų lobynas

Namuose – pavojingų medžiagų lobynas

Nors ant valiklių pakuočių galima pamatyti įvairių įspėjamųjų ženklų, bylojančių, kad jie pavojingi, retas kuris į tai atkreipia dėmesį. Daugelis nė nežino šių ženklų reikšmės. Pasirodo, bene mažiausiai agresyviais laikomi universalūs valikliai....


Frosch aloe vera

Frosch aloe vera

FROSCH ALOE VERA indų plovimo rankomis losjonas puikiai plauna indus bei apsaugo rankų odą nuo išdžiūvimo. Idealiai tinka ir rankoms plauti, nes sudėtyje esantys alijošiaus lapų ekstraktai palaiko drėgmės pusiausvyrą ir stabdo odos senėjimą, Tai...


Aromaterapiniai aksesuarai – gerai nuotaikai ir sveikatai kasdien

Aromaterapiniai aksesuarai – gerai nuotaikai ir sveikatai kasdien

Aromaterapija jau yra naudojama nuo seniausių laikų. Pastebėtos augalų aromaterapinės savybės leido žmonėms kovoti su įvairiomis ligomis ir pagerinti emocinę būklę. Eterinių aliejų dalelės yra itin smulkios, todėl greitai patenka į organizmą ir...


Parkai miestus gali atvėsinti 4 laipsniais

Parkai miestus gali atvėsinti 4 laipsniais

Miesto teritorijos apsodinimas parkais ir žaliųjų erdvių kūrimas oro temperatūrą miestuose gali sumažinti iki 4°C – pasak mokslininkų, to galbūt pakaktų, kad būtų lėtinamas pasaulinis atšilimas. "Stebint infraraudonojo spektro...


Natūrali ir ekologiška kosmetika: kuo skiriasi?

Natūrali ir ekologiška kosmetika: kuo skiriasi?

Natūralios ir ekologiškos kosmetikos priemonių pasirinkimas nuolatos auga – vartotojai vis labiau domisi kaip sumažinti kenksmingą poveikį sau ir gamtai, bei renkasi produktus, kuriuose būtų kuo mažiau žalingų cheminių medžiagų. Tačiau esant...


Žaliosios arbatos ekstraktas padeda įveikti kraujo vėžį

Žaliosios arbatos ekstraktas padeda įveikti kraujo vėžį

Klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad žaliosios arbatos ekstrakte esanti medžiaga padidina agresyvia leukemijos forma sergančių pacientų išgyvenimo tikimybę, praneš britų dienraštis "Daily Mail". Pacientų, kuriems buvo skirtos didelės...


"Žaliasis pakelis“ – ekologiškas supermaistas už superkainą!

"Žaliasis pakelis“ – ekologiškas supermaistas už superkainą!

„Tegu maistas būna mano vaistas, o vaistas – maistas“ – taip skambėjo medicinos tėvo Hipokrato kažkada išsakyta mintis. Ar egzistuoja toks maistas? Tikrai taip, ir jo rasite Biotekoje! Susipažinkite – ,,Žaliasis...


Amerikiečiai atsisako teflono

Amerikiečiai atsisako teflono

JAV tebeverda aistros dėl tefloninių indų. Pusanttro tūkstančio žmonių padavę į teismą kompaniją "Dupone" - tvirtina, kad jos gaminamos keptuvės ir puodai nepridegančiu paviršiumi pavojingi sveikatai. Ieškinio autoriai teigia, jog viena...


Filosofiškai apie ekologišką gyvenimo būdą

Filosofiškai apie ekologišką gyvenimo būdą

Dabar gan dažnai žiniasklaidoje vartojamas terminas "ekologiškas gyvenimo būdas". Vieni pasigiria, kad rūšiuoja šiukšles, kiti – kad valgo ekologišką maistą. O ką iš tiesų reiškia gyventi ekologiškai? Kodėl reikia ekologiškai...


Miegoti ant grikių lukštų – sveika, patogu, ekologiška

Miegoti ant grikių lukštų – sveika, patogu, ekologiška

Maždaug trečdalį savo gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas. Miegas svarbus žmogaus gyvybei palaikyti kaip oras, maistas ir vanduo. Nuo miego kokybės priklauso mūsų santykiai su artimaisiais, darbo rezultatai, savijauta, sveikata, nuotaika.


Sauganti skalavimo priemonė (koncentratas) "Frosch" - Granatų kvapo

Sauganti skalavimo priemonė (koncentratas) "Frosch" - Granatų kvapo

Sauganti skalavimo priemonė (koncentratas) “Frosch” – Granatų kvapo. Naudojama spalvotiems ir baltiems skalbiniams, kad jie maloniai kvepėtų, taptų minkšti. Tinka skalauti medvilnei, vilnai, viskozei, melanžiniams audiniams ir...


Kodėl HEPA filtrai tokie aktualūs epidemijos ir augalų žydėjimo metu?

Kodėl HEPA filtrai tokie aktualūs epidemijos ir augalų žydėjimo metu?

Šis pavasaris atneša nemažai iššūkių mūsų sveikatai – nuo jau įprastų augalų žydėjimo metu pasireiškiančių alergijų iki naujų pavojingų virusų. Todėl verta pasitelkti visas priemones, kurios padėtų išsaugoti ir puoselėti gerą savijautą....


Gyvenimas viduramžiais buvo sveikesnis nei dabar

Gyvenimas viduramžiais buvo sveikesnis nei dabar

Jei nebūtų kankinti maro ir kitų ligų epidemijų, viduramžių žmonės galėjo būti sveikesni nei jų palikuonys šiandien, rašo BBC. Mūsų protėvių neriebus, daržovių turtingas maistas, užgertas silpnu alumi buvo daug sveikesnis širdžiai nei dabartinis...


Veiksmingas plovimas, kad indai blizgėtų

Veiksmingas plovimas, kad indai blizgėtų

Veiksmingas plovimas, kad indai blizgėtų Sudėtis, į kurią įeina vertingi šaltalankių ekstraktai, gaivina odą ir užtikrina veiksmingą riebalų bei nešvarumų pašalinimą.


Švari skalbimo mašina – gaivus kvapas

Švari skalbimo mašina – gaivus kvapas

Skalbimo mašinoje gali kauptis plika akimi nematomos purvo dalelės ir skalbimo priemonių likučiai. Laikui bėgant, dėl šių likučių gali pablogėti skalbimo mašinos veikimas.


Namų kvapai. Kuo kvepia Jūsų namai?

Namų kvapai. Kuo kvepia Jūsų namai?

Posakiai „taip kvepia prabanga“, arba „kvapas išduoda“ naudojami ne veltui. Neįtikėtina, koks magiškas reiškinys yra kvapas. Garsusis filmas „Kvepalai. Vieno žudiko istorija“ primena mums tai, kad tokie jausmai,...


„FROSCH REINE PFLEGE“ rankų muilas su dygliuotuoju šaltalankiu

„FROSCH REINE PFLEGE“ rankų muilas su dygliuotuoju šaltalankiu

skystas muilas daugkartinio naudojimo maišelyje; dygliuotojo šaltalankio ekstraktai padeda atgaivinti, nuplauti ir prižiūrėti odą; apsauga odai ir jos priežiūra


„Frosch“ kūdikiams. Purškiklis pirminiam skalbimui

„Frosch“ kūdikiams. Purškiklis pirminiam skalbimui

Stiprus specialus dėmių valiklis su citratu (vaisių rūgščių druska). Patikimai išvalo įsisenėjusias ir sudžiūvusias dėmes iš kūdikių tekstilinių audinių. Stiprios priemonės receptūra, skirta pirminiam skalbinių apdorojimui, kad jie taptų švarūs.


Vantas galima rišti ne tik iš beržų, ąžuolų ar liepų

Vantas galima rišti ne tik iš beržų, ąžuolų ar liepų

Ne tik aistringi pirtininkai, bet ir mėgėjai žino, jog tikros pirties esmė neatsiejama nuo svarbiausio jos palydovo – aromatingos, sveikatinančios, žvalumą bei gausybę kitų malonumų dovanojančios vantos. Žinovai juokauja, jog bene...


"Trejos girnos" ekologiška duona

"Trejos girnos" ekologiška duona

Ekologiją galima drąsiai įvardinti kaip vieną iš populiariausių XXI a. temų. Vieniems tai – mada, kitiems – prekybininkų manipuliavimo priemonė, tretiems – neginčijama gyvenimo kokybė. Ir iš tiesų – egzistuoja gausybė...


Nanotechnologijos gali būti mirtinai pavojingos, perspėja mokslininkai

Nanotechnologijos gali būti mirtinai pavojingos, perspėja mokslininkai

D. Britanijos mokslininkai ragina nedelsiant pradėti tirti į kasdienio vartojimo produktus kelią jau prasiskynusias nanomedžiagas: įtariama, kad kai kurios iš jų gali sukelti vėžį. Pasak specialistų, apie nanodalelių poveikį sveikatai beveik nieko...


Sveikas stuburas – sveiko kūno pamatas

Sveikas stuburas – sveiko kūno pamatas

Bet visa tai pataisoma. Žmogus privalo išsiugdyti įprotį būti sveikas, privalo suprasti esąs savo kūno šeiminikas. Kad stuburas būtų sveikas, turime miegoti ant kieto čiužinio su kieta pagalve ir daryti tam tikrus fizinius pratimus (bėgioti,...


Oro drėkintuvas – geros savijautos pagalbininkas

Oro drėkintuvas – geros savijautos pagalbininkas

Išsausėjęs oras paspartina ir odos senėjimą, o tai – aktuali tema kiekvienai savimi besirūpinančiai moteriai. Juk kur kas lengviau išsaugoti natūralų pačios gamtos duotą grožį, nei vėliau jį atstatyti.


Gal laikas atnaujinti interjerą?

Gal laikas atnaujinti interjerą?

Kaip dažnai reikia imtis kardinalių interjero pertvarkymo darbų, pataria psichologai. Neplanuoti pokyčiai būtini, jei namuose jaučiatės nejaukiai ir nuolat perstatinėjate baldus; būtina pabėgti nuo slogių minčių - po artimojo netekties, atleidimo...


Namų interjeras - pagal charakterį

Namų interjeras - pagal charakterį

Pagal temperamentą ir charakterį žmones galima suskirstyti į keturias grupes: cholerikus, melancholikus, flegmatikus ir sangvinikus. Visi jie išsiskiria ne tik savo būdo savybėmis. Jie taip pat skirtingai suvokia aplinką ir grožį, skiriasi jų...


Antenų miškas kelia pavojų

Antenų miškas kelia pavojų

TEMĄ PASIŪLĖ SKAITYTOJAI: Šiaulių centre, ant gyvenamojo devynaukščio stogo, styro dešimtys mobiliojo ryšio teikėjų, interneto tinklo ir kitų ryšių bendrovių antenų. Naktimis, kai nutyla gatvės triukšmas, antenų gausmas ir sklindanti vibracija...


Po kokia patalyne miegoti yra sveikiausia?

Po kokia patalyne miegoti yra sveikiausia?

Jei norime būti sveiki ir turėti puikią savijautą bei nuotaiką, patys tuo ir turime pasirūpinti. Visi, kurie nori taip jaustis, imasi pačių įvariausių priemonių (derina mitybą, ima sportuoti, vartoja maisto papildus ir pan.). Tačiau reikia...


Pelėsiai prilygsta nuodams

Pelėsiai prilygsta nuodams

Kai kurie maisto produktai ilgai laikomi supelija. Bet reta šeimininkė skuba juos išmesti. Pašalinusi pelėsį, sumaitina produktą savo šeimai nė neįtardama, koks jis gali būti žalingas sveikatai. Daugeliui žmonių pelėsiai atrodo visiškai...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9