Sausio 18d. Pirmadienis

Interjero terapija

2012 Gruodžio 19d.
Peržiūrų skaičius: 30124
Interjero terapija

Prancūzų specialistai sukūrė veidrodį, į kurį pažvelgęs žmogus mato, koks bus po penkerių metų - atsižvelgiant į gyvenimo būdą ir jo poveikį sveikatai. Veidrodis modeliuoja atvaizdą kartu su kompiuteriu ir belaidėmis kameromis: iškaišiotos po visą namą, jos dieną naktį fiksuoja kiekvieną šeimininko žingsnį. Nusprendei numalšinti stresą gurkšneliu vyno, o iš veidrodžio šast išpurtęs veidas...

Panašų veidrodį turi kiekvienas. Tai namai, butas, kambarys. Apstatydami gyvenamąją erdvę nė neįtariame, kiek lemia ne tik skonis, finansinės galimybės, bet ir fizinė bei psichinė sveikata. Mūsų namai - ir ligos istorija, ir diagnozė.

Spąstai namuose

Vienas vyriškis svajojo suplonėti, nuolat kankino save dietomis, fiziniais pratimais. Dizaineriams kiek pakeitus namų interjerą, jis be didesnių pastangų numetė svorio, atsikratė lėtinių ligų. Kitiems interjero pertvarka padidino darbingumą, pagerino santykius šeimoje.

Kaip paaiškinti tokius stebuklus?

Mokslininkai ir medikai specialiais aparatais tyrė daiktus parazitus, skleidžiančius neigiamą energiją ir veikiančius buto gyventojus.

Viena pacientė gydytojui nuolat skundėsi virškinamojo trakto ligomis. Ligos priežasties imta ieškoti jos bute: patikrinti baldai, paveikslai, suvenyrai, dovanos. Priežastis rasta virtuvėje. Tai buvo labai gražus ir buityje būtinas daiktas. Kad neutralizuotų "vampyrą", tyrinėtojai nusprendė uždengti jį šilkine skarele, prieš tai patikrinę jos skleidžiamą energiją. Ir ką jūs manote? Liga pamažu išnyko.

Taip atsirado nauja medicinos kryptis - interjero terapija. Jos pradininkais laikomi dizaineriai Aleksejus ir Jekaterina Egomeikeriai.

Mūsų protėviams, aiškina interjero terapeutai, gyvenusiems olose, buvo daug lengviau sukurti harmoningą erdvę vien jau dėl to, kad jie buvo arčiau gamtos. Šiuolaikinį žmogų nuolat veikia informaciniai bei elektromagnetiniai laukai, smegenys perkrautos informacija.

Tačiau joms reikalingas poilsis. Kur jį rasti, jei ne savo namuose? Iš visų gyvų padarų tik žmogui itin svarbu, kur jis gyvena. Namų būtinumas užprogramuotas gamtos. Būtent per savo būsto prizmę žmogus suvokia pasaulį. Nuo klimato namuose priklauso ir santykiai su artimaisiais, ir darbingumas, sveikata, kartais net likimas.

Kas diktuoja norus

Tačiau žmogus nėra savo būsto įkaitas. Viskas, kas yra namuose, - asmens pasirinkimo rezultatas. Kas jį lemia? Kaip parodė praktika, žmogus pasąmoningai renkasi daiktą, tą minutę skleidžiantį jo nuotaiką atitinkančius fluidus.

Viena svarbiausių bet kurio interjero sudedamųjų dalių - spalvų gama. Tačiau spalva yra atspindėta elektromagnetinė banga, turinti tam tikrą dažnį ir intensyvumą, vadinasi, irgi veikia psichofizinę būklę. Medikai žino, jog pagyvenusius žmones labiausiai traukia ruda spalva - dėl organizmo susidėvėjimo. O kai jaunas energingas firmos vadovas savo kabinetą apstato šviesaus riešutmedžio baldais, tai signalas, kad jo organizme susikaupė šlakų.

Veikia ir daiktų forma, ir jų išdėstymas namuose. Kai kambaryje per daug baldų, tai reiškia, kad jo gyventojas turi bėdų dėl kraujagyslių ir kvėpavimo takų veiklos.

Jei žmogus metų metus kuria interjerą, ilgai taiko daiktus, kiekvienas pirkinys temps iš paskos lėtinių ar paveldėtų ligų šleifą. Taip ir pasidaro namai tarsi ligos istorija.

Interjeras negali būti blogas ar geras. Jis toks, koks yra. Vadinasi, jį galima ir reikia keisti, jei yra kokių nors problemų arba esate pasirengę permainoms.

Lova vietoj tabletės

Bet kuri smulkmena gali tapti draugu arba priešu. Turint omenyje, kad metams bėgant būstas tampa nereikalingų daiktų, suvenyrų, galai žino kada ir kieno padovanotų dovanų sandėliu, sunku net įsivaizduoti, kokia elektromagnetinė kakofonija ten viešpatauja.

Nemažai daiktų nuperkama pasidavus impulsui, ypač esant streso būklės. Juk net specialistai tvirtina: pirkimas mažina įtampą. Kurgi ne, mažina. Pažvelkite į savo drabužių spintą. Argi joje nėra palaidinukės, kurios taip niekada ir neapsivilkote? Nejau niekada savęs nepaklausėte, kurių galų ji jums?

Na, tarkime, palaidinę galima nukišti toliau ar kam padovanoti, o ką daryti su vietoj antidepresanto nusipirkta lova? Praeina diena dvi, jūs vėl puikiai jaučiatės, o baldas tebeveikia sveiką organizmą kaip sergantį ir alina jį. Čia kaip su vaistais: viena aspirino tabletė mažina karštį, o kas būtų išgėrus dešimt?

Impulsyviai nusipirktas daiktas gali tapti ligos priežastimi. Jei esate tvirtai nusprendę įsigyti didelį pirkinį, palaukite, kol būsite tikrai energingi, linksmi, laimingi, kupini gyvenimo džiaugsmo. Tada visa, ką nusipirksite, taps ne tik energijos šaltiniu, bet ir atneš sėkmę.

Ko negalima daryti

Yra keli svarbūs draudimai, kurių privalo laikytis visi, keičiantys interjerą.

Jokiais būdais nevalia imtis to darbo nėščiosioms. Tuo periodu moteris ne tik jaučia, bet ir mato viską kitaip. Geriau palaukti, kol gims mažylis.

Negalima daryti remonto prieš atostogas ir leisti dirbti meistrams, kol jūsų nėra. Net jei detaliai aptarsite visas smulkmenas, rizika, jog grįžę rasite namus visiškai ne tokius, kokius planavote, didžiulė. Jokios paslapties nėra: tiesiog prieš atostogas organizmas patiria stresą, o tokios būklės geriau nebandyti ką nors keisti.

Teflono gamybai naudojami chemikalai mažina moterų galimybę pastoti

Teflono gamybai naudojami chemikalai mažina moterų galimybę pastoti

Naujo provokuojančio tyrimo metu buvo atrasta, kad panašu, jog moterų, kurioms sunku pastoti, kraujyje yra didesnė tam tikrų nelimpančių cheminių teršalų koncentracija, nei kraujyje tų moterų, kurios pastoja per pirmąjį bandymo mėnesį. Įtariamos...


Pelėsiai prilygsta nuodams

Pelėsiai prilygsta nuodams

Kai kurie maisto produktai ilgai laikomi supelija. Bet reta šeimininkė skuba juos išmesti. Pašalinusi pelėsį, sumaitina produktą savo šeimai nė neįtardama, koks jis gali būti žalingas sveikatai. Daugeliui žmonių pelėsiai atrodo visiškai...


Atsikratykime alergijų keisdami gyvenimo įpročius!

Atsikratykime alergijų keisdami gyvenimo įpročius!

„Sveikatą, brangiausiąjį turtą, labai lengva prarasti, vis dėlto jis saugomas prasčiausiai“, – yra pasakęs 18-ojo amžiaus gydytojas. Nors medicina pasiekusi stulbinamų laimėjimų, šie žodžiai tebėra aktualūs. Jei mokslas mokėtų...


Dekoratyviniai augalai puošia namus ir veikia žmones

Dekoratyviniai augalai puošia namus ir veikia žmones

Dekoratyviniai augalai gali pagerinti nuotaiką, sveikatą ir tarpusavio santykius. Šiandien nė vieni stilingi namai neapsieina be kambarinių augalų, kurie ne tik papildo ir papuošia interjerą, bet ir veikia žmogaus gyvenimą. Augalus reikėtų rinktis...


Kaip skalbti vaikų drabužėlius?

Kaip skalbti vaikų drabužėlius?

Daugeliui mamų iškyla klausimas: kaip skalbti savo vaiko drabužėlius? Kaip išimti dėmes? Tai nėra visai paprasta, ypač jaunoms mamoms, kurios ir taip vos spėja suktis. www.gyvinamai.lt komanda dalinasi patarimais kaip negaištant daug laiko...


Skalbimo priemonė su alijošiumi Frosch

Skalbimo priemonė su alijošiumi Frosch

Naudojimas: FROSCH skalbimo priemonė su alijošiumi idealiai tinka skalbimui skalbimo mašinose nuo 30 oC iki 95 oC. Iki 30 oC skirta sintetinio pluošto medžiagoms, pvz. poliamidui ir poliesteriui (žr. gamintojo nurodymus)


Čija, goji, kynva – kas tai ir su kuo tai valgoma?

Čija, goji, kynva – kas tai ir su kuo tai valgoma?

Naudingosios šio supermaisto savybės, vartojimo būdai ir sudedamosios medžiagos, naudingos sveikatai. Visą tiesą apie čija, goji ir kynva atskleidžia sveikos gyvensenos tyrinėtoja Guoda Azguridienė.


Ąžuolo lovos - sveikam miegui

Ąžuolo lovos - sveikam miegui

Beveik trečdalį savo gyvenimo praleidžiame ilsėdamiesi ir miegodami lovoje, tačiau ne visada skiriame pakankamą dėmesį savo lovos kokybei – o svarbu juk ne tik patogus miegas, bet ir miegamojo aplinka, kuri kiekvieną rytą ir vakarą veikia...


Veiksmingas plovimas, kad indai blizgėtų

Veiksmingas plovimas, kad indai blizgėtų

Veiksmingas plovimas, kad indai blizgėtų Sudėtis, į kurią įeina vertingi šaltalankių ekstraktai, gaivina odą ir užtikrina veiksmingą riebalų bei nešvarumų pašalinimą.


TOPINAMBAS – NATŪRALUS CUKRAUS KIEKIO REGULIUOTOJAS ORGANIZME

TOPINAMBAS – NATŪRALUS CUKRAUS KIEKIO REGULIUOTOJAS ORGANIZME

Topinambas (dar kitaip vadinamas Bulvine saulėgrąža) ypač vertingas augalas sergantiesiems diabetu, podagra ar žarnyno ligomis. Jame esanti fruktozė valo organizmą, gerina medžiagų apykaitą, virškinimą, stiprina širdį. Topinambų gumbai ypač...


Ką daryti, jei sudužo gyvsidabrio termometras

Ką daryti, jei sudužo gyvsidabrio termometras

Nors jau kitais metais pagal ES reikalavimus gyvsidabrio termometrai nebus parduodami, šiandien jie vis dar populiarūs. Anot pacientų, jie ne tik pigesni už elektroninius, bet ir patikimesni. Bėda tik ta, kad jie dažnai dūžta, o po grindis...


"Frosch" kūdikiams. Skalbinių skalavimo priemonė

"Frosch" kūdikiams. Skalbinių skalavimo priemonė

Papildoma skalbimo priemonė, kad spalvoti ir balti skalbiniai būtų ypač minkšti ir švelnūs. Švelnios priemonės receptūra su natūraliu migdolų aliejumi tausojančiai kūdikių baltinių ir patalynės bei kitų tekstilinių audinių priežiūrai – kad...


Penkios priežastys, kodėl valikliai su probiotikais naudingi vartotojams  arba kaip išvengti cheminės atakos namuose

Penkios priežastys, kodėl valikliai su probiotikais naudingi vartotojams arba kaip išvengti cheminės atakos namuose

Guminės pirštinės ant rankų, respiratorius ant veido ir po patalpą pasklidęs aitrus cheminių medžiagų kvapas. Užkrečiamųjų ligų specialistai ruošiasi sutikti įtariamą Ebolos viruso nešiotoją? Ne, viskas kur kas paprasčiau, tai mes savaitgalį...


Natūrali ir ekologiška kosmetika: kuo skiriasi?

Natūrali ir ekologiška kosmetika: kuo skiriasi?

Natūralios ir ekologiškos kosmetikos priemonių pasirinkimas nuolatos auga – vartotojai vis labiau domisi kaip sumažinti kenksmingą poveikį sau ir gamtai, bei renkasi produktus, kuriuose būtų kuo mažiau žalingų cheminių medžiagų. Tačiau esant...


Valentino dienos užkulisiai Amerikoje. Iš kur atkeliauja rožės?

Valentino dienos užkulisiai Amerikoje. Iš kur atkeliauja rožės?

Ar nešitės tuziną rožių namo savo brangiausiajai Valentino dienos proga? Nieko negali būti romantiškiau ir, be abejonės, ne taip tukina kaip šokoladai. Bet, kai kalbame apie rožes, klausimas yra platesnis, nei akys mato ir… nei nosis...


Ekologiški CHARLES VIANCIN silikoniniai dangteliai Jūsų virtuvei

Ekologiški CHARLES VIANCIN silikoniniai dangteliai Jūsų virtuvei

Dabartinė visuomenė vis dažniau kalba apie ekologiją, labiau rūpinasi savo ir savo šeimos sveikata bei gerove. Todėl svarbu žinoti, iš ko pagamintus indus ir jų priedus naudojame savo buityje. Tai susiję su mūsų visų sveikata, nes indai tiesiogiai...


Ką žinote apie Kishu Binčotan?

Ką žinote apie Kishu Binčotan?

Anglis Kishu Binchotan žinoma jau nuo VIII amžiaus. Ji gaunama iš liaukinio ąžuolo (Quercus glandulifera). Šis medis auga kalnuotuose Japonijos regionuose. Anglies pavadinimas Binčotan (Binchotan) kilo iš meistro Bitchū-ya Chōzaemon vardo, kuris...


Gal laikas atnaujinti interjerą?

Gal laikas atnaujinti interjerą?

Kaip dažnai reikia imtis kardinalių interjero pertvarkymo darbų, pataria psichologai. Neplanuoti pokyčiai būtini, jei namuose jaučiatės nejaukiai ir nuolat perstatinėjate baldus; būtina pabėgti nuo slogių minčių - po artimojo netekties, atleidimo...


Geras vanduo – sveikas žmogus

Geras vanduo – sveikas žmogus

Mokslininkai teigia, kad nuo troškulio žmogus miršta jau aštuntą parą, nors be maisto jis gali išgyventi iki 40 – ties parų. Vandens dėka vyksta medžiagų apytaka visoje planetoje ir medžiagų apykaita tarp organizmų bei aplinkos, palaikančios...


Spila sveikatinanti linija - spila spirulina

Spila sveikatinanti linija - spila spirulina

SPIRULINA - tai vienas pirmųjų augalų Žemėje. Pirminė gyvybės forma, nepakitusi kelis milijardus metų. Maistui naudojama tūkstančius metų actekų, majų, Rytų Azijos šalyse.


Mikrobangės tebekelia diskusijas

Mikrobangės tebekelia diskusijas

Kai tik mikrobangų krosnelės tapo prieinamos kiekvienai šeimininkei, užvirė ir iki šiol nesiliauja diskusijos, ar tikrai juose ruošti maistą nėra kenksminga. Kai kurie klaipėdiečiai, prisiklausę kalbų, kad mikrobangų krosnelės į aplinką skleidžia...


Rankų darbo žvakės kūnui ir sielai jau ir Vilniuje !

Rankų darbo žvakės kūnui ir sielai jau ir Vilniuje !

Fresh Deli žvakės gaminamos iš 100% natūralaus ekologiško sojų vaško ir yra netoksiškos, degdamos jos neišskiria jokių kenksmingų medžiagų, dega apie 60 valandų. Pasklidę aromatai atgaivina patalpų orą, suteikia joms namų jaukumo.


Viską naikinantis švarinimasis gali tapti alergijų priežastimi

Viską naikinantis švarinimasis gali tapti alergijų priežastimi

Beatodairiškas švarinimasis namuose, ypač jei rezultatui pasiekti pasitelkiamos didelės koncentracijos cheminės priemonės, gali būti viena svarbių alergijos priežasčių, teigia vis daugiau pasaulio mokslininkų. Išeitimi gali tapti požiūrio į kovą...


"Trejos girnos" ekologiška duona

"Trejos girnos" ekologiška duona

Ekologiją galima drąsiai įvardinti kaip vieną iš populiariausių XXI a. temų. Vieniems tai – mada, kitiems – prekybininkų manipuliavimo priemonė, tretiems – neginčijama gyvenimo kokybė. Ir iš tiesų – egzistuoja gausybė...


Meditacija padeda kovoti su širdies ligomis

Meditacija padeda kovoti su širdies ligomis

Meditacija gali padėti sumažinti širdies ligomis sergančių pacientų mirtingumą, tvirtina JAV mokslininkai. Viskonsino medicinos koledžo ir Maharishi universiteto Ajovoje tyrime dalyvavusiam 201 afroamerikiečiui mokslininkai liepė medituoti arba...


Namų interjeras - pagal charakterį

Namų interjeras - pagal charakterį

Pagal temperamentą ir charakterį žmones galima suskirstyti į keturias grupes: cholerikus, melancholikus, flegmatikus ir sangvinikus. Visi jie išsiskiria ne tik savo būdo savybėmis. Jie taip pat skirtingai suvokia aplinką ir grožį, skiriasi jų...


Gamtos dovana - alijošius

Gamtos dovana - alijošius

Alijošius, alavijas, aloe vera – tai nuo seno žinomas ir medicinoje naudojamas augalas. Nors gamtoje randama apie 200 alijošiaus rūšių, tačiau tik 4-5 iš jų naudojamos medicinoje ir kosmetikoje. Viena iš jų – Aloe Barbadensis.


Jūros vanduo namų vaistinėlėje

Jūros vanduo namų vaistinėlėje

Pasibaigus vasarai apie šiltas dienas prie jūros daugumai lieka tik malonūs prisiminimai. Ateinantis šaltasis sezonas primena apie pernykščius peršalimus ir slogas. Dauguma mūsų esant slogai esame linkę į kraštutinumus: nedaryti nieko (anot...


Lėkštutė-trintuvė

Lėkštutė-trintuvė

Lėkštutė-trintuvė puikus pagalbininkas ruošiant maistą vaikams pirmaisiais gyvenimo metais: lengvai sutrinsite morkų, obuolių, bananu ir tt gabaliukus į tyrę.


Oro drėkintuvas – geros savijautos pagalbininkas

Oro drėkintuvas – geros savijautos pagalbininkas

Išsausėjęs oras paspartina ir odos senėjimą, o tai – aktuali tema kiekvienai savimi besirūpinančiai moteriai. Juk kur kas lengviau išsaugoti natūralų pačios gamtos duotą grožį, nei vėliau jį atstatyti.

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9