REXSAN

Interjero terapija

Prancūzų specialistai sukūrė veidrodį, į kurį pažvelgęs žmogus mato, koks bus po penkerių metų – atsižvelgiant į gyvenimo būdą ir jo poveikį sveikatai. Veidrodis modeliuoja atvaizdą kartu su kompiuteriu ir belaidėmis kameromis: iškaišiotos po visą namą, jos dieną naktį fiksuoja kiekvieną šeimininko žingsnį. Nusprendei numalšinti stresą gurkšneliu vyno, o iš veidrodžio šast išpurtęs veidas…

Panašų veidrodį turi kiekvienas. Tai namai, butas, kambarys. Apstatydami gyvenamąją erdvę nė neįtariame, kiek lemia ne tik skonis, finansinės galimybės, bet ir fizinė bei psichinė sveikata. Mūsų namai – ir ligos istorija, ir diagnozė.

Spąstai namuose

Vienas vyriškis svajojo suplonėti, nuolat kankino save dietomis, fiziniais pratimais. Dizaineriams kiek pakeitus namų interjerą, jis be didesnių pastangų numetė svorio, atsikratė lėtinių ligų. Kitiems interjero pertvarka padidino darbingumą, pagerino santykius šeimoje.

Kaip paaiškinti tokius stebuklus?

Mokslininkai ir medikai specialiais aparatais tyrė daiktus parazitus, skleidžiančius neigiamą energiją ir veikiančius buto gyventojus.

Viena pacientė gydytojui nuolat skundėsi virškinamojo trakto ligomis. Ligos priežasties imta ieškoti jos bute: patikrinti baldai, paveikslai, suvenyrai, dovanos. Priežastis rasta virtuvėje. Tai buvo labai gražus ir buityje būtinas daiktas. Kad neutralizuotų „vampyrą”, tyrinėtojai nusprendė uždengti jį šilkine skarele, prieš tai patikrinę jos skleidžiamą energiją. Ir ką jūs manote? Liga pamažu išnyko.

Taip atsirado nauja medicinos kryptis – interjero terapija. Jos pradininkais laikomi dizaineriai Aleksejus ir Jekaterina Egomeikeriai.

Mūsų protėviams, aiškina interjero terapeutai, gyvenusiems olose, buvo daug lengviau sukurti harmoningą erdvę vien jau dėl to, kad jie buvo arčiau gamtos. Šiuolaikinį žmogų nuolat veikia informaciniai bei elektromagnetiniai laukai, smegenys perkrautos informacija.

Tačiau joms reikalingas poilsis. Kur jį rasti, jei ne savo namuose? Iš visų gyvų padarų tik žmogui itin svarbu, kur jis gyvena. Namų būtinumas užprogramuotas gamtos. Būtent per savo būsto prizmę žmogus suvokia pasaulį. Nuo klimato namuose priklauso ir santykiai su artimaisiais, ir darbingumas, sveikata, kartais net likimas.

Kas diktuoja norus

Tačiau žmogus nėra savo būsto įkaitas. Viskas, kas yra namuose, – asmens pasirinkimo rezultatas. Kas jį lemia? Kaip parodė praktika, žmogus pasąmoningai renkasi daiktą, tą minutę skleidžiantį jo nuotaiką atitinkančius fluidus.

Viena svarbiausių bet kurio interjero sudedamųjų dalių – spalvų gama. Tačiau spalva yra atspindėta elektromagnetinė banga, turinti tam tikrą dažnį ir intensyvumą, vadinasi, irgi veikia psichofizinę būklę. Medikai žino, jog pagyvenusius žmones labiausiai traukia ruda spalva – dėl organizmo susidėvėjimo. O kai jaunas energingas firmos vadovas savo kabinetą apstato šviesaus riešutmedžio baldais, tai signalas, kad jo organizme susikaupė šlakų.

Veikia ir daiktų forma, ir jų išdėstymas namuose. Kai kambaryje per daug baldų, tai reiškia, kad jo gyventojas turi bėdų dėl kraujagyslių ir kvėpavimo takų veiklos.

Jei žmogus metų metus kuria interjerą, ilgai taiko daiktus, kiekvienas pirkinys temps iš paskos lėtinių ar paveldėtų ligų šleifą. Taip ir pasidaro namai tarsi ligos istorija.

Interjeras negali būti blogas ar geras. Jis toks, koks yra. Vadinasi, jį galima ir reikia keisti, jei yra kokių nors problemų arba esate pasirengę permainoms.

Lova vietoj tabletės

Bet kuri smulkmena gali tapti draugu arba priešu. Turint omenyje, kad metams bėgant būstas tampa nereikalingų daiktų, suvenyrų, galai žino kada ir kieno padovanotų dovanų sandėliu, sunku net įsivaizduoti, kokia elektromagnetinė kakofonija ten viešpatauja.

Nemažai daiktų nuperkama pasidavus impulsui, ypač esant streso būklės. Juk net specialistai tvirtina: pirkimas mažina įtampą. Kurgi ne, mažina. Pažvelkite į savo drabužių spintą. Argi joje nėra palaidinukės, kurios taip niekada ir neapsivilkote? Nejau niekada savęs nepaklausėte, kurių galų ji jums?

Na, tarkime, palaidinę galima nukišti toliau ar kam padovanoti, o ką daryti su vietoj antidepresanto nusipirkta lova? Praeina diena dvi, jūs vėl puikiai jaučiatės, o baldas tebeveikia sveiką organizmą kaip sergantį ir alina jį. Čia kaip su vaistais: viena aspirino tabletė mažina karštį, o kas būtų išgėrus dešimt?

Impulsyviai nusipirktas daiktas gali tapti ligos priežastimi. Jei esate tvirtai nusprendę įsigyti didelį pirkinį, palaukite, kol būsite tikrai energingi, linksmi, laimingi, kupini gyvenimo džiaugsmo. Tada visa, ką nusipirksite, taps ne tik energijos šaltiniu, bet ir atneš sėkmę.

Ko negalima daryti

Yra keli svarbūs draudimai, kurių privalo laikytis visi, keičiantys interjerą.

Jokiais būdais nevalia imtis to darbo nėščiosioms. Tuo periodu moteris ne tik jaučia, bet ir mato viską kitaip. Geriau palaukti, kol gims mažylis.

Negalima daryti remonto prieš atostogas ir leisti dirbti meistrams, kol jūsų nėra. Net jei detaliai aptarsite visas smulkmenas, rizika, jog grįžę rasite namus visiškai ne tokius, kokius planavote, didžiulė. Jokios paslapties nėra: tiesiog prieš atostogas organizmas patiria stresą, o tokios būklės geriau nebandyti ką nors keisti.

TAIP PAT SKAITYKITE