Balandžio 15d. Ketvirtadienis

Interjero terapija

2012 Gruodžio 19d.
Peržiūrų skaičius: 30124
Interjero terapija

Prancūzų specialistai sukūrė veidrodį, į kurį pažvelgęs žmogus mato, koks bus po penkerių metų - atsižvelgiant į gyvenimo būdą ir jo poveikį sveikatai. Veidrodis modeliuoja atvaizdą kartu su kompiuteriu ir belaidėmis kameromis: iškaišiotos po visą namą, jos dieną naktį fiksuoja kiekvieną šeimininko žingsnį. Nusprendei numalšinti stresą gurkšneliu vyno, o iš veidrodžio šast išpurtęs veidas...

Panašų veidrodį turi kiekvienas. Tai namai, butas, kambarys. Apstatydami gyvenamąją erdvę nė neįtariame, kiek lemia ne tik skonis, finansinės galimybės, bet ir fizinė bei psichinė sveikata. Mūsų namai - ir ligos istorija, ir diagnozė.

Spąstai namuose

Vienas vyriškis svajojo suplonėti, nuolat kankino save dietomis, fiziniais pratimais. Dizaineriams kiek pakeitus namų interjerą, jis be didesnių pastangų numetė svorio, atsikratė lėtinių ligų. Kitiems interjero pertvarka padidino darbingumą, pagerino santykius šeimoje.

Kaip paaiškinti tokius stebuklus?

Mokslininkai ir medikai specialiais aparatais tyrė daiktus parazitus, skleidžiančius neigiamą energiją ir veikiančius buto gyventojus.

Viena pacientė gydytojui nuolat skundėsi virškinamojo trakto ligomis. Ligos priežasties imta ieškoti jos bute: patikrinti baldai, paveikslai, suvenyrai, dovanos. Priežastis rasta virtuvėje. Tai buvo labai gražus ir buityje būtinas daiktas. Kad neutralizuotų "vampyrą", tyrinėtojai nusprendė uždengti jį šilkine skarele, prieš tai patikrinę jos skleidžiamą energiją. Ir ką jūs manote? Liga pamažu išnyko.

Taip atsirado nauja medicinos kryptis - interjero terapija. Jos pradininkais laikomi dizaineriai Aleksejus ir Jekaterina Egomeikeriai.

Mūsų protėviams, aiškina interjero terapeutai, gyvenusiems olose, buvo daug lengviau sukurti harmoningą erdvę vien jau dėl to, kad jie buvo arčiau gamtos. Šiuolaikinį žmogų nuolat veikia informaciniai bei elektromagnetiniai laukai, smegenys perkrautos informacija.

Tačiau joms reikalingas poilsis. Kur jį rasti, jei ne savo namuose? Iš visų gyvų padarų tik žmogui itin svarbu, kur jis gyvena. Namų būtinumas užprogramuotas gamtos. Būtent per savo būsto prizmę žmogus suvokia pasaulį. Nuo klimato namuose priklauso ir santykiai su artimaisiais, ir darbingumas, sveikata, kartais net likimas.

Kas diktuoja norus

Tačiau žmogus nėra savo būsto įkaitas. Viskas, kas yra namuose, - asmens pasirinkimo rezultatas. Kas jį lemia? Kaip parodė praktika, žmogus pasąmoningai renkasi daiktą, tą minutę skleidžiantį jo nuotaiką atitinkančius fluidus.

Viena svarbiausių bet kurio interjero sudedamųjų dalių - spalvų gama. Tačiau spalva yra atspindėta elektromagnetinė banga, turinti tam tikrą dažnį ir intensyvumą, vadinasi, irgi veikia psichofizinę būklę. Medikai žino, jog pagyvenusius žmones labiausiai traukia ruda spalva - dėl organizmo susidėvėjimo. O kai jaunas energingas firmos vadovas savo kabinetą apstato šviesaus riešutmedžio baldais, tai signalas, kad jo organizme susikaupė šlakų.

Veikia ir daiktų forma, ir jų išdėstymas namuose. Kai kambaryje per daug baldų, tai reiškia, kad jo gyventojas turi bėdų dėl kraujagyslių ir kvėpavimo takų veiklos.

Jei žmogus metų metus kuria interjerą, ilgai taiko daiktus, kiekvienas pirkinys temps iš paskos lėtinių ar paveldėtų ligų šleifą. Taip ir pasidaro namai tarsi ligos istorija.

Interjeras negali būti blogas ar geras. Jis toks, koks yra. Vadinasi, jį galima ir reikia keisti, jei yra kokių nors problemų arba esate pasirengę permainoms.

Lova vietoj tabletės

Bet kuri smulkmena gali tapti draugu arba priešu. Turint omenyje, kad metams bėgant būstas tampa nereikalingų daiktų, suvenyrų, galai žino kada ir kieno padovanotų dovanų sandėliu, sunku net įsivaizduoti, kokia elektromagnetinė kakofonija ten viešpatauja.

Nemažai daiktų nuperkama pasidavus impulsui, ypač esant streso būklės. Juk net specialistai tvirtina: pirkimas mažina įtampą. Kurgi ne, mažina. Pažvelkite į savo drabužių spintą. Argi joje nėra palaidinukės, kurios taip niekada ir neapsivilkote? Nejau niekada savęs nepaklausėte, kurių galų ji jums?

Na, tarkime, palaidinę galima nukišti toliau ar kam padovanoti, o ką daryti su vietoj antidepresanto nusipirkta lova? Praeina diena dvi, jūs vėl puikiai jaučiatės, o baldas tebeveikia sveiką organizmą kaip sergantį ir alina jį. Čia kaip su vaistais: viena aspirino tabletė mažina karštį, o kas būtų išgėrus dešimt?

Impulsyviai nusipirktas daiktas gali tapti ligos priežastimi. Jei esate tvirtai nusprendę įsigyti didelį pirkinį, palaukite, kol būsite tikrai energingi, linksmi, laimingi, kupini gyvenimo džiaugsmo. Tada visa, ką nusipirksite, taps ne tik energijos šaltiniu, bet ir atneš sėkmę.

Ko negalima daryti

Yra keli svarbūs draudimai, kurių privalo laikytis visi, keičiantys interjerą.

Jokiais būdais nevalia imtis to darbo nėščiosioms. Tuo periodu moteris ne tik jaučia, bet ir mato viską kitaip. Geriau palaukti, kol gims mažylis.

Negalima daryti remonto prieš atostogas ir leisti dirbti meistrams, kol jūsų nėra. Net jei detaliai aptarsite visas smulkmenas, rizika, jog grįžę rasite namus visiškai ne tokius, kokius planavote, didžiulė. Jokios paslapties nėra: tiesiog prieš atostogas organizmas patiria stresą, o tokios būklės geriau nebandyti ką nors keisti.

Švarus oras virtuvėje

Švarus oras virtuvėje

Kad oras virtuvėje visada būtų švarus, reikalingas gartraukis. Jis ne tik sutraukia kvapus, bet ir gali būti virtuvės puošmena. Atskirai rengiami modeliai, vadinami kamino tipo gartraukiais, gali būti tvirtinami prie lubų arba sienos. Jie panašūs...


Sveikas stuburas – sveiko kūno pamatas

Sveikas stuburas – sveiko kūno pamatas

Bet visa tai pataisoma. Žmogus privalo išsiugdyti įprotį būti sveikas, privalo suprasti esąs savo kūno šeiminikas. Kad stuburas būtų sveikas, turime miegoti ant kieto čiužinio su kieta pagalve ir daryti tam tikrus fizinius pratimus (bėgioti,...


Odinius gaminius nuo pelėsių apsauganti medžiaga – pavojinga sveikatai

Odinius gaminius nuo pelėsių apsauganti medžiaga – pavojinga sveikatai

Visi turbūt pastebėjome, kad į batus dedami maišeliai su milteliais, apsaugančiais juos nuo drėgmės ir pelėsių. Garuodami jie neleidžia batams supelyti. Pasirodo, šie milteliai pavojingi žmonių sveikatai, nes sukelia stiprias alergines reakcijas....


TITAN ALPHA 2000 - profesionalūs indai sveikai mitybai

TITAN ALPHA 2000 - profesionalūs indai sveikai mitybai

TITAN ALPHA 2000 suderina nepridegančio paviršiaus privalumus su dideliu tvirtumu ir ilgaamžiškumu, atlaiko aukštą temperatūrą, todėl puikiai tinka ir intensyviam naudojimui.


Vanduo, tu – pats gyvenimas ...

Vanduo, tu – pats gyvenimas ...

Kovo 22-oji Pasaulinė vandens diena. „Vanduo! Tu neturi nei skonio, nei kvapo, nei spalvos, tavęs neįmanoma aprašyti, tavimi mėgaujasi, nežinodami, kas tu toks. Negalima teigti, kad tu būtinas gyvenimui: tu – pats gyvenimas. Tu...


Ekologiški CHARLES VIANCIN silikoniniai dangteliai Jūsų virtuvei

Ekologiški CHARLES VIANCIN silikoniniai dangteliai Jūsų virtuvei

Dabartinė visuomenė vis dažniau kalba apie ekologiją, labiau rūpinasi savo ir savo šeimos sveikata bei gerove. Todėl svarbu žinoti, iš ko pagamintus indus ir jų priedus naudojame savo buityje. Tai susiję su mūsų visų sveikata, nes indai tiesiogiai...


Mikrobangės tebekelia diskusijas

Mikrobangės tebekelia diskusijas

Kai tik mikrobangų krosnelės tapo prieinamos kiekvienai šeimininkei, užvirė ir iki šiol nesiliauja diskusijos, ar tikrai juose ruošti maistą nėra kenksminga. Kai kurie klaipėdiečiai, prisiklausę kalbų, kad mikrobangų krosnelės į aplinką skleidžia...


Šaltos ir nevėdinamos patalpos - rizika sveikatai

Šaltos ir nevėdinamos patalpos - rizika sveikatai

Besirūpindami, kaip sutaupyti patalpų šildymo sąskaita, galime smarkiai pakenkti sveikatai, o išlaidos vaistams gali būti dar didesnės nei šildymui. Kaip primena Vilniaus visuomenės sveikatos centras, Lietuvos higienos norma HN 42:2004...


Humate Green OK – XXI amžiaus trąšos sodo sveikatai ir grožiui

Humate Green OK – XXI amžiaus trąšos sodo sveikatai ir grožiui

Sunku įsivaizduoti namus be augalų, tai būtų nuosavas namas ar daugiaaukštis. Žalia veja ar spalvingos gėlių klombos ramina ir suteikia pusiausvyros mūsų greito gyvenimo ritmo paveiktai sielai. Bet kaip pasiekti tokį grožį? Biotechnologijų...


Kaip buityje iš vaisių ir daržovių pašalinti kenksmingas medžiagas?

Kaip buityje iš vaisių ir daržovių pašalinti kenksmingas medžiagas?

Jau nesistebime visais metų laikais matydami parduotuvių lentynose šviežius vaisius ir daržoves. Įpratome juos pirkti ir valgyti. Tačiau vis dažniau kalbama ne vien apie augalinės kilmės produktų naudą, bet ir apie nitratais, sunkiaisiais metalais...


Oro drėkintuvas – geros savijautos pagalbininkas

Oro drėkintuvas – geros savijautos pagalbininkas

Išsausėjęs oras paspartina ir odos senėjimą, o tai – aktuali tema kiekvienai savimi besirūpinančiai moteriai. Juk kur kas lengviau išsaugoti natūralų pačios gamtos duotą grožį, nei vėliau jį atstatyti.


Natūralūs kvepalai vaikams

Natūralūs kvepalai vaikams

Jau nuo mažų dienų vaikai mėgsta kvepintis. Pirmiausia su smalsumu nori išbandyti tėvų kvepalus, paaugus atsiranda noras turėti savo privatumą ir savo mėgstamus kvepalus. Kai aplink kvepalų pasirinkimas toks platus, o animacinių filmų, žaidimų ir...


Triukšmas gali sukelti priepuolius

Triukšmas gali sukelti priepuolius

Šiais metais balandžio 27 d. minima 16-oji Tarptautinė triukšmo supratimo diena. Ši diena skirta pažymėti visuotinį susirūpinimą ilgalaikio triukšmo žala visuomenės sveikatai. Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro 2011 m. kovo 30...


Visa tiesa apie ekologišką patalynę kūdikiams

Visa tiesa apie ekologišką patalynę kūdikiams

Daugeliui kyla klausimas, kuo gi ekologiška patalynė pranašesnė už mūsų naudojamą įprastinę? Šiame straipsnyje mes supažindinsime Jus su esminiais ekologiškos patalynės privalumais, tuo pačiu atsakydami į klausimą, kodėl vertėtų rinktis ekologišką...


Viską naikinantis švarinimasis gali tapti alergijų priežastimi

Viską naikinantis švarinimasis gali tapti alergijų priežastimi

Beatodairiškas švarinimasis namuose, ypač jei rezultatui pasiekti pasitelkiamos didelės koncentracijos cheminės priemonės, gali būti viena svarbių alergijos priežasčių, teigia vis daugiau pasaulio mokslininkų. Išeitimi gali tapti požiūrio į kovą...


Miegoti ant grikių lukštų – sveika, patogu, ekologiška

Miegoti ant grikių lukštų – sveika, patogu, ekologiška

Maždaug trečdalį savo gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas. Miegas svarbus žmogaus gyvybei palaikyti kaip oras, maistas ir vanduo. Nuo miego kokybės priklauso mūsų santykiai su artimaisiais, darbo rezultatai, savijauta, sveikata, nuotaika.


Gal laikas atnaujinti interjerą?

Gal laikas atnaujinti interjerą?

Kaip dažnai reikia imtis kardinalių interjero pertvarkymo darbų, pataria psichologai. Neplanuoti pokyčiai būtini, jei namuose jaučiatės nejaukiai ir nuolat perstatinėjate baldus; būtina pabėgti nuo slogių minčių - po artimojo netekties, atleidimo...


Hidrolatai: švelnioji aromaterapija

Hidrolatai: švelnioji aromaterapija

Hidrolatas yra kvapnus vanduo, kartais dar vadinamas gėlių vandeniu, turintis eterinių aliejų molekulių, kurios lieka po eterinio aliejaus gamybos. Iš tikrųjų tai distiliacijos produktas. Pavyzdžiui, kai tikrosios levandos distiliuojamos vandens...


Kaip apsaugoti vaikus nuo virusų ir peršalimo šaltuoju metų laiku?

Kaip apsaugoti vaikus nuo virusų ir peršalimo šaltuoju metų laiku?

Šaltasis metų laikas - išbandymas visai šeimai. Temperatūrų kaita ir padidėjusi rizika peršalimams, siaučiantys virusai vaikų darželiuose ir mokyklose. Daugelis pagalvojame, ar aplenks susirgimai kiekvieno šeimą ir su baime žvelgiame į sergančius...


Atitolinkime alergiją!

Atitolinkime alergiją!

Ar tiesa, kad alergija namų dulkėms yra nustatoma vis mažesniems vaikams. Kodėl? Prieš 20–25 m. ji dažniau pasitaikydavo darželinio ar mokyklinio amžiaus vaikams. Priežasčių daug. Viena jų – dabartinių vaikų organizmas tapo mažiau...


Nauja drabužių parduotuvė visai šeimai - vertinantiems kokybę, natūralumą bei ekologiją

Nauja drabužių parduotuvė visai šeimai - vertinantiems kokybę, natūralumą bei ekologiją

Ar jūs vertinate kokybę, natūralumą bei ekologiją? Tuomet jums turime gerų naujienų - rugpjūčio 26 d. Vilniuje duris atveria specializuota natūralių drabužių parduotuvė visai šeimai GREEN ROSE. GREEN ROSE (ŽALIA ROŽĖ) – tai prekės ženklas,...


Atsikratykime alergijų keisdami gyvenimo įpročius!

Atsikratykime alergijų keisdami gyvenimo įpročius!

„Sveikatą, brangiausiąjį turtą, labai lengva prarasti, vis dėlto jis saugomas prasčiausiai“, – yra pasakęs 18-ojo amžiaus gydytojas. Nors medicina pasiekusi stulbinamų laimėjimų, šie žodžiai tebėra aktualūs. Jei mokslas mokėtų...


Parkai miestus gali atvėsinti 4 laipsniais

Parkai miestus gali atvėsinti 4 laipsniais

Miesto teritorijos apsodinimas parkais ir žaliųjų erdvių kūrimas oro temperatūrą miestuose gali sumažinti iki 4°C – pasak mokslininkų, to galbūt pakaktų, kad būtų lėtinamas pasaulinis atšilimas. "Stebint infraraudonojo spektro...


Dekoratyviniai augalai puošia namus ir veikia žmones

Dekoratyviniai augalai puošia namus ir veikia žmones

Dekoratyviniai augalai gali pagerinti nuotaiką, sveikatą ir tarpusavio santykius. Šiandien nė vieni stilingi namai neapsieina be kambarinių augalų, kurie ne tik papildo ir papuošia interjerą, bet ir veikia žmogaus gyvenimą. Augalus reikėtų rinktis...


Gyvenimas viduramžiais buvo sveikesnis nei dabar

Gyvenimas viduramžiais buvo sveikesnis nei dabar

Jei nebūtų kankinti maro ir kitų ligų epidemijų, viduramžių žmonės galėjo būti sveikesni nei jų palikuonys šiandien, rašo BBC. Mūsų protėvių neriebus, daržovių turtingas maistas, užgertas silpnu alumi buvo daug sveikesnis širdžiai nei dabartinis...


Čija, goji, kynva – kas tai ir su kuo tai valgoma?

Čija, goji, kynva – kas tai ir su kuo tai valgoma?

Naudingosios šio supermaisto savybės, vartojimo būdai ir sudedamosios medžiagos, naudingos sveikatai. Visą tiesą apie čija, goji ir kynva atskleidžia sveikos gyvensenos tyrinėtoja Guoda Azguridienė.


Visa tiesa apie mėsą. Kaip pagaminti dešrą, beveik nenaudojant mėsos?

Visa tiesa apie mėsą. Kaip pagaminti dešrą, beveik nenaudojant mėsos?

Pasakų herojai košę išvirdavo iš kirvio, o šiuolaikiniai mėsos perdirbėjai dešras gamina iš įvairių papildų ir priedų. Šiek tiek ląstelienos arba karagenino – ir produkto savikaina krenta daugiau nei perpus. Mėsos gaminiai,...


Žaliosios arbatos ekstraktas padeda įveikti kraujo vėžį

Žaliosios arbatos ekstraktas padeda įveikti kraujo vėžį

Klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad žaliosios arbatos ekstrakte esanti medžiaga padidina agresyvia leukemijos forma sergančių pacientų išgyvenimo tikimybę, praneš britų dienraštis "Daily Mail". Pacientų, kuriems buvo skirtos didelės...


Nanotechnologijos gali būti mirtinai pavojingos, perspėja mokslininkai

Nanotechnologijos gali būti mirtinai pavojingos, perspėja mokslininkai

D. Britanijos mokslininkai ragina nedelsiant pradėti tirti į kasdienio vartojimo produktus kelią jau prasiskynusias nanomedžiagas: įtariama, kad kai kurios iš jų gali sukelti vėžį. Pasak specialistų, apie nanodalelių poveikį sveikatai beveik nieko...


Sauganti skalavimo priemonė (koncentratas) "Frosch" - Granatų kvapo

Sauganti skalavimo priemonė (koncentratas) "Frosch" - Granatų kvapo

Sauganti skalavimo priemonė (koncentratas) “Frosch” – Granatų kvapo. Naudojama spalvotiems ir baltiems skalbiniams, kad jie maloniai kvepėtų, taptų minkšti. Tinka skalauti medvilnei, vilnai, viskozei, melanžiniams audiniams ir...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9