Spalio 27d. Antradienis

Interjero terapija

2012 Gruodžio 19d.
Peržiūrų skaičius: 30124
Interjero terapija

Prancūzų specialistai sukūrė veidrodį, į kurį pažvelgęs žmogus mato, koks bus po penkerių metų - atsižvelgiant į gyvenimo būdą ir jo poveikį sveikatai. Veidrodis modeliuoja atvaizdą kartu su kompiuteriu ir belaidėmis kameromis: iškaišiotos po visą namą, jos dieną naktį fiksuoja kiekvieną šeimininko žingsnį. Nusprendei numalšinti stresą gurkšneliu vyno, o iš veidrodžio šast išpurtęs veidas...

Panašų veidrodį turi kiekvienas. Tai namai, butas, kambarys. Apstatydami gyvenamąją erdvę nė neįtariame, kiek lemia ne tik skonis, finansinės galimybės, bet ir fizinė bei psichinė sveikata. Mūsų namai - ir ligos istorija, ir diagnozė.

Spąstai namuose

Vienas vyriškis svajojo suplonėti, nuolat kankino save dietomis, fiziniais pratimais. Dizaineriams kiek pakeitus namų interjerą, jis be didesnių pastangų numetė svorio, atsikratė lėtinių ligų. Kitiems interjero pertvarka padidino darbingumą, pagerino santykius šeimoje.

Kaip paaiškinti tokius stebuklus?

Mokslininkai ir medikai specialiais aparatais tyrė daiktus parazitus, skleidžiančius neigiamą energiją ir veikiančius buto gyventojus.

Viena pacientė gydytojui nuolat skundėsi virškinamojo trakto ligomis. Ligos priežasties imta ieškoti jos bute: patikrinti baldai, paveikslai, suvenyrai, dovanos. Priežastis rasta virtuvėje. Tai buvo labai gražus ir buityje būtinas daiktas. Kad neutralizuotų "vampyrą", tyrinėtojai nusprendė uždengti jį šilkine skarele, prieš tai patikrinę jos skleidžiamą energiją. Ir ką jūs manote? Liga pamažu išnyko.

Taip atsirado nauja medicinos kryptis - interjero terapija. Jos pradininkais laikomi dizaineriai Aleksejus ir Jekaterina Egomeikeriai.

Mūsų protėviams, aiškina interjero terapeutai, gyvenusiems olose, buvo daug lengviau sukurti harmoningą erdvę vien jau dėl to, kad jie buvo arčiau gamtos. Šiuolaikinį žmogų nuolat veikia informaciniai bei elektromagnetiniai laukai, smegenys perkrautos informacija.

Tačiau joms reikalingas poilsis. Kur jį rasti, jei ne savo namuose? Iš visų gyvų padarų tik žmogui itin svarbu, kur jis gyvena. Namų būtinumas užprogramuotas gamtos. Būtent per savo būsto prizmę žmogus suvokia pasaulį. Nuo klimato namuose priklauso ir santykiai su artimaisiais, ir darbingumas, sveikata, kartais net likimas.

Kas diktuoja norus

Tačiau žmogus nėra savo būsto įkaitas. Viskas, kas yra namuose, - asmens pasirinkimo rezultatas. Kas jį lemia? Kaip parodė praktika, žmogus pasąmoningai renkasi daiktą, tą minutę skleidžiantį jo nuotaiką atitinkančius fluidus.

Viena svarbiausių bet kurio interjero sudedamųjų dalių - spalvų gama. Tačiau spalva yra atspindėta elektromagnetinė banga, turinti tam tikrą dažnį ir intensyvumą, vadinasi, irgi veikia psichofizinę būklę. Medikai žino, jog pagyvenusius žmones labiausiai traukia ruda spalva - dėl organizmo susidėvėjimo. O kai jaunas energingas firmos vadovas savo kabinetą apstato šviesaus riešutmedžio baldais, tai signalas, kad jo organizme susikaupė šlakų.

Veikia ir daiktų forma, ir jų išdėstymas namuose. Kai kambaryje per daug baldų, tai reiškia, kad jo gyventojas turi bėdų dėl kraujagyslių ir kvėpavimo takų veiklos.

Jei žmogus metų metus kuria interjerą, ilgai taiko daiktus, kiekvienas pirkinys temps iš paskos lėtinių ar paveldėtų ligų šleifą. Taip ir pasidaro namai tarsi ligos istorija.

Interjeras negali būti blogas ar geras. Jis toks, koks yra. Vadinasi, jį galima ir reikia keisti, jei yra kokių nors problemų arba esate pasirengę permainoms.

Lova vietoj tabletės

Bet kuri smulkmena gali tapti draugu arba priešu. Turint omenyje, kad metams bėgant būstas tampa nereikalingų daiktų, suvenyrų, galai žino kada ir kieno padovanotų dovanų sandėliu, sunku net įsivaizduoti, kokia elektromagnetinė kakofonija ten viešpatauja.

Nemažai daiktų nuperkama pasidavus impulsui, ypač esant streso būklės. Juk net specialistai tvirtina: pirkimas mažina įtampą. Kurgi ne, mažina. Pažvelkite į savo drabužių spintą. Argi joje nėra palaidinukės, kurios taip niekada ir neapsivilkote? Nejau niekada savęs nepaklausėte, kurių galų ji jums?

Na, tarkime, palaidinę galima nukišti toliau ar kam padovanoti, o ką daryti su vietoj antidepresanto nusipirkta lova? Praeina diena dvi, jūs vėl puikiai jaučiatės, o baldas tebeveikia sveiką organizmą kaip sergantį ir alina jį. Čia kaip su vaistais: viena aspirino tabletė mažina karštį, o kas būtų išgėrus dešimt?

Impulsyviai nusipirktas daiktas gali tapti ligos priežastimi. Jei esate tvirtai nusprendę įsigyti didelį pirkinį, palaukite, kol būsite tikrai energingi, linksmi, laimingi, kupini gyvenimo džiaugsmo. Tada visa, ką nusipirksite, taps ne tik energijos šaltiniu, bet ir atneš sėkmę.

Ko negalima daryti

Yra keli svarbūs draudimai, kurių privalo laikytis visi, keičiantys interjerą.

Jokiais būdais nevalia imtis to darbo nėščiosioms. Tuo periodu moteris ne tik jaučia, bet ir mato viską kitaip. Geriau palaukti, kol gims mažylis.

Negalima daryti remonto prieš atostogas ir leisti dirbti meistrams, kol jūsų nėra. Net jei detaliai aptarsite visas smulkmenas, rizika, jog grįžę rasite namus visiškai ne tokius, kokius planavote, didžiulė. Jokios paslapties nėra: tiesiog prieš atostogas organizmas patiria stresą, o tokios būklės geriau nebandyti ką nors keisti.

Atsako specialistai: kaip pasirinkti gerą sviestą?

Atsako specialistai: kaip pasirinkti gerą sviestą? (1)

Pasaulio istorijoje sviestas atsirado anksčiau, nei žmogus prisijaukino karvę. Šiuo metu sviestu skaninamos ne tik košės ar sumuštiniai, tačiau jo dedama ir į įvairius kulinarinius kepinius, troškinius bei padažus. Kadangi šiandien turime kaip...


Mediniai žaislai – už ar prieš?

Mediniai žaislai – už ar prieš?

Kažkada mediniai žaislai buvo vieninteliai, kuriais žaidė mūsų tėvai ar seneliai. Su laiku augant pramonei bei didėjant vartojimui atsirado mediniams žaislams daug alternatyvų, stipriai išaugo įvairių žaislų ir žaidimų pasiūla, o tuo pačiu ir...


Atrask vilnos minkštumą ir grikių lukštų natūralumą miegodamas ant naujos pagalvės

Atrask vilnos minkštumą ir grikių lukštų natūralumą miegodamas ant naujos pagalvės

Visi žinome, kaip svarbu gerai išsimiegoti, todėl norisi atrasti geriausiai mums tinkančią pagalvę. Naujos technologijos sprendimas sveikam miegui – dvisluoksnė pagalvė “Apsiversk”. Vienas sluoksnis minkštas (100% lietuviškos...


Kokie baldai sveikesni?

Kokie baldai sveikesni?

Dabar parduotuvėse gausu įvairiausios kokybės baldų, pagamintų iš kelių rūšių medžiagų. Pasitaiko, kad juos nusipirkus, namuose tvyro toks cheminis kvapas, kad nors užsidėk dujokaukę. O ir pasekmės būna liūdnos: alergija, migrena, imuniteto...


Negyvoji jūra – Jūsų grožio šaltinis!

Negyvoji jūra – Jūsų grožio šaltinis!

Turbūt nėra žmonių, kurie nebūtų girdėję apie stebuklingas Negyvosios jūros galias. Teigiama, kad Negyvosios jūros vanduo, druska, mineralai bei purvas daro stebuklus mūsų organizmui: gydo daugelį ligų, atpalaiduoja kūną bei suteikia grožio!


Miegoti ant grikių lukštų – sveika, patogu, ekologiška

Miegoti ant grikių lukštų – sveika, patogu, ekologiška

Maždaug trečdalį savo gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas. Miegas svarbus žmogaus gyvybei palaikyti kaip oras, maistas ir vanduo. Nuo miego kokybės priklauso mūsų santykiai su artimaisiais, darbo rezultatai, savijauta, sveikata, nuotaika.


Švari skalbimo mašina – gaivus kvapas

Švari skalbimo mašina – gaivus kvapas

Skalbimo mašinoje gali kauptis plika akimi nematomos purvo dalelės ir skalbimo priemonių likučiai. Laikui bėgant, dėl šių likučių gali pablogėti skalbimo mašinos veikimas.


Natūrali ir ekologiška kosmetika: kuo skiriasi?

Natūrali ir ekologiška kosmetika: kuo skiriasi?

Natūralios ir ekologiškos kosmetikos priemonių pasirinkimas nuolatos auga – vartotojai vis labiau domisi kaip sumažinti kenksmingą poveikį sau ir gamtai, bei renkasi produktus, kuriuose būtų kuo mažiau žalingų cheminių medžiagų. Tačiau esant...


10 mitų apie vandenį. Kuo tikėti, o kuo – ne

10 mitų apie vandenį. Kuo tikėti, o kuo – ne

Apie vandenį, jo sudėtį ir savybes sukurta tikrai nemažai mitų. Nemaža dalis jų – gajūs kasdieniniame mūsų gyvenime, atėję iš praeities ir nyksta mokslui žengiant tolyn, kitus atneša įvairūs gyvenimo būdo pranašai, kartais jie gimsta iš...


Gal laikas atnaujinti interjerą?

Gal laikas atnaujinti interjerą?

Kaip dažnai reikia imtis kardinalių interjero pertvarkymo darbų, pataria psichologai. Neplanuoti pokyčiai būtini, jei namuose jaučiatės nejaukiai ir nuolat perstatinėjate baldus; būtina pabėgti nuo slogių minčių - po artimojo netekties, atleidimo...


TOPINAMBAS – NATŪRALUS CUKRAUS KIEKIO REGULIUOTOJAS ORGANIZME

TOPINAMBAS – NATŪRALUS CUKRAUS KIEKIO REGULIUOTOJAS ORGANIZME

Topinambas (dar kitaip vadinamas Bulvine saulėgrąža) ypač vertingas augalas sergantiesiems diabetu, podagra ar žarnyno ligomis. Jame esanti fruktozė valo organizmą, gerina medžiagų apykaitą, virškinimą, stiprina širdį. Topinambų gumbai ypač...


Atitolinkime alergiją!

Atitolinkime alergiją!

Ar tiesa, kad alergija namų dulkėms yra nustatoma vis mažesniems vaikams. Kodėl? Prieš 20–25 m. ji dažniau pasitaikydavo darželinio ar mokyklinio amžiaus vaikams. Priežasčių daug. Viena jų – dabartinių vaikų organizmas tapo mažiau...


„FROSCH REINE PFLEGE“ rankų muilas su dygliuotuoju šaltalankiu

„FROSCH REINE PFLEGE“ rankų muilas su dygliuotuoju šaltalankiu

skystas muilas daugkartinio naudojimo maišelyje; dygliuotojo šaltalankio ekstraktai padeda atgaivinti, nuplauti ir prižiūrėti odą; apsauga odai ir jos priežiūra


Jūros vanduo namų vaistinėlėje

Jūros vanduo namų vaistinėlėje

Pasibaigus vasarai apie šiltas dienas prie jūros daugumai lieka tik malonūs prisiminimai. Ateinantis šaltasis sezonas primena apie pernykščius peršalimus ir slogas. Dauguma mūsų esant slogai esame linkę į kraštutinumus: nedaryti nieko (anot...


Ekologiški CHARLES VIANCIN silikoniniai dangteliai Jūsų virtuvei

Ekologiški CHARLES VIANCIN silikoniniai dangteliai Jūsų virtuvei

Dabartinė visuomenė vis dažniau kalba apie ekologiją, labiau rūpinasi savo ir savo šeimos sveikata bei gerove. Todėl svarbu žinoti, iš ko pagamintus indus ir jų priedus naudojame savo buityje. Tai susiję su mūsų visų sveikata, nes indai tiesiogiai...


Žaliosios arbatos ekstraktas padeda įveikti kraujo vėžį

Žaliosios arbatos ekstraktas padeda įveikti kraujo vėžį

Klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad žaliosios arbatos ekstrakte esanti medžiaga padidina agresyvia leukemijos forma sergančių pacientų išgyvenimo tikimybę, praneš britų dienraštis "Daily Mail". Pacientų, kuriems buvo skirtos didelės...


Švarus oras virtuvėje

Švarus oras virtuvėje

Kad oras virtuvėje visada būtų švarus, reikalingas gartraukis. Jis ne tik sutraukia kvapus, bet ir gali būti virtuvės puošmena. Atskirai rengiami modeliai, vadinami kamino tipo gartraukiais, gali būti tvirtinami prie lubų arba sienos. Jie panašūs...


Rojus ten, kur gera žmogui

Rojus ten, kur gera žmogui

Jau prieš penketą metų tarptautinė konsultacinė firma "Uiljams Merfer", įsikūrusi Šveicarijoje, tyrinėjo, kokios žmonėms sudaromos gyvenimo sąlygos pasaulio didmiesčiuose. Buvo pasirinkta 118 objektų ir vertinama net pagal 39 rodiklius,...


Šaltos ir nevėdinamos patalpos - rizika sveikatai

Šaltos ir nevėdinamos patalpos - rizika sveikatai

Besirūpindami, kaip sutaupyti patalpų šildymo sąskaita, galime smarkiai pakenkti sveikatai, o išlaidos vaistams gali būti dar didesnės nei šildymui. Kaip primena Vilniaus visuomenės sveikatos centras, Lietuvos higienos norma HN 42:2004...


Namai be chemikalų - utopija ar realybė?

Namai be chemikalų - utopija ar realybė? (3)

Lietuvoje vis dažniau ir garsiau kalbama apie sveiką gyvenseną, sportą bei mitybą. Tačiau retas kuris susimąsto apie aplinką kurioje mes praleidžiame didžiąją dalį savo laiko - namus. Europos rinkoje tvirtą poziciją užėmusios nano technologijų...


Spanguolių sultys apsaugo dantis

Spanguolių sultys apsaugo dantis

Amerikiečių mokslininkai atrado dar vieną spanguolių sulčių naudą - jos neleidžia bakterijoms "prikibti", todėl saugo dantis nuo ėduonies. Spanguolių sultys naudojamos šlapimo takų infekcijoms gydyti. Šiose sultyse esančios medžiagos...


Antenų miškas kelia pavojų

Antenų miškas kelia pavojų

TEMĄ PASIŪLĖ SKAITYTOJAI: Šiaulių centre, ant gyvenamojo devynaukščio stogo, styro dešimtys mobiliojo ryšio teikėjų, interneto tinklo ir kitų ryšių bendrovių antenų. Naktimis, kai nutyla gatvės triukšmas, antenų gausmas ir sklindanti vibracija...


"Žaliasis pakelis“ – ekologiškas supermaistas už superkainą!

"Žaliasis pakelis“ – ekologiškas supermaistas už superkainą!

„Tegu maistas būna mano vaistas, o vaistas – maistas“ – taip skambėjo medicinos tėvo Hipokrato kažkada išsakyta mintis. Ar egzistuoja toks maistas? Tikrai taip, ir jo rasite Biotekoje! Susipažinkite – ,,Žaliasis...


Namų kvapai. Kuo kvepia Jūsų namai?

Namų kvapai. Kuo kvepia Jūsų namai?

Posakiai „taip kvepia prabanga“, arba „kvapas išduoda“ naudojami ne veltui. Neįtikėtina, koks magiškas reiškinys yra kvapas. Garsusis filmas „Kvepalai. Vieno žudiko istorija“ primena mums tai, kad tokie jausmai,...


Namų interjeras - pagal charakterį

Namų interjeras - pagal charakterį

Pagal temperamentą ir charakterį žmones galima suskirstyti į keturias grupes: cholerikus, melancholikus, flegmatikus ir sangvinikus. Visi jie išsiskiria ne tik savo būdo savybėmis. Jie taip pat skirtingai suvokia aplinką ir grožį, skiriasi jų...


Parkai miestus gali atvėsinti 4 laipsniais

Parkai miestus gali atvėsinti 4 laipsniais

Miesto teritorijos apsodinimas parkais ir žaliųjų erdvių kūrimas oro temperatūrą miestuose gali sumažinti iki 4°C – pasak mokslininkų, to galbūt pakaktų, kad būtų lėtinamas pasaulinis atšilimas. "Stebint infraraudonojo spektro...


Oro drėkintuvas – geros savijautos pagalbininkas

Oro drėkintuvas – geros savijautos pagalbininkas

Išsausėjęs oras paspartina ir odos senėjimą, o tai – aktuali tema kiekvienai savimi besirūpinančiai moteriai. Juk kur kas lengviau išsaugoti natūralų pačios gamtos duotą grožį, nei vėliau jį atstatyti.


6 eterinių aliejų panaudojimo būdai šaltuoju sezonu

6 eterinių aliejų panaudojimo būdai šaltuoju sezonu

Čiaudite, kosite, kamuoja sloga? Šaltuoju sezonu daugelį kamuoja peršalimo ligos dėl nusilpusio imuniteto. Aromaterapija yra puiki priemonė sureguliuoti organizmo pusiausvyrą ar atsikratyti streso, kadangi tai seniausia medicina, o senovėje...


Apšvietimas – svarbiausias namų akcentas

Apšvietimas – svarbiausias namų akcentas

Daugelis žmonių jau pradeda skirti didesnį dėmesį buto šviesai. Gerai suderintos šviesos ne tik patenkina matomumo poreikį, bet ir kuria nuotaiką bei atmosferą. Namų dizaino specialistai įsitikinę, kad, planuojant kambario interjerą, iš karto...


Švara arba sveikata. Ar būtina rinktis?

Švara arba sveikata. Ar būtina rinktis?

Ekologiški skalbikliai ir plovikliai – „švelnioji chemija“. Kuo jie kitokie? Skalbimo miltelių ar minkštiklio kvapas dažnai siejamas su švara. Ar iš tiesų taip yra? Apie ekologiškų ir įprastų skalbiklių skirtumus pasakoja sveikos...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9