Gegužės 27d. Trečiadienis

Dėmesys onkologiniams ligoniams: daugiau inovatyvių vaistų, nauji tyrimai

Vasario 3d.
Dėmesys onkologiniams ligoniams: daugiau inovatyvių vaistų, nauji tyrimai

Nauji kompensuojamieji vaistai, brangių tyrimų prieinamumo didinimas, gydymo įstaigų turimos įrangos keitimas modernia, prevencinių programų vykdymo efektyvinimas, psichosocialinės pagalbos onkologiniams pacientams ir jų artimiesiems plėtra – tai tik dalis naujovių, onkologijos srityje įgyvendintų per pastaruosius kelerius metus. Tikimasi, jos kasmet padidins šansus sveikti šimtams tūkstančių žmonių, susidūrusių su sudėtingais susirgimais.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, Lietuvoje kasdien šimtai žmonių išgirsta skaudžias diagnozes, kurios neretai užklumpa netikėtai. Tad labai svarbu, kad žmonės žinotų, jog pagalbą jie gaus, nes šalyje yra ir aukštos kvalifikacijos specialistų, ir naujausios gydymo priemonės, ir inovatyvūs kompensuojamieji vaistai, o to rezultatas – tūkstančiai išgelbėtų gyvybių.

„Dedame visas pastangas, kad žmogus, užkluptas sudėtingos ligos, turėtų galimybes gauti kokybišką gydymą, reikalingus vaistus. Kartu su pacientų organizacijų atstovais nuolat ieškome būdų, kaip tobulinti sistemą, imamės tų sprendimų, kuriems iki šiol pritrūkdavo ir finansų, ir politinės valios. Tai, kad vaistai, ne vienerius metus buvę rezerviniame sąraše, nes jiems vis pritrūkdavo lėšų, pasieks pacientus, kad ne vienoje gydymo įstaigoje nuo šiol turėsime modernią įrangą, kad pagaliau galime kalbėti apie svarbios psichologinės pagalbos plėtrą – mūsų visų laimėjimas“, – sako ministras A. Veryga.

Kompensuojama daugiau vaistų

Racionalus lėšų naudojimas per pastaruosius dvejus metus leido į kompensuojamųjų vaistų sąrašą įtraukti 75 naujus, iki šiol nekompensuotus vaistus. Iš jų beveik pusė – 33 – skirti onkologinėms ligoms gydyti.

Įtrauktų į kompensuojamųjų vaistų sąrašą onkologinėms ligoms gydyti vaistų skaičius

2018 m.

22

2019 m.

11

Pernai pradėti kompensuoti vaistai, skirti kovai su plaučių, inkstų onkologiniais susirgimais, taip pat skirti lėtinei limfocitinei leukemijai, mantijos ląstelių limfomai ir kitiems susirgimams gydyti.

2019 m. pradėti kompensuoti vaistai

Kam skirti?

Ceritinibas

skirtas plaučių vėžiui gydyti

Talidomidas

skirtas dauginei mielomai gydyti

Nivolumabas

skirtas inkstų vėžiui gydyti

Cabozantinibas

skirtas inkstų vėžiui gydyti

Alektinibas

Skirtas nesmulkiųjų ląstelių vėžiui gydyti

Ibrutinibas

skirtas mantijos ląstelių limfomai gydyti

Venetoklaksas

skirtas lėtinei limfocitinei leukemijai gydyti

Decitabinas

skirtas ūminei mieloidinei leukemijai gydyti

Brentuksimabo vedotinas

skirtas Hodžkino limfomai gydyti

Enzalutamidas

skirtas priešinės liaukos piktybiniam navikui gydyti

Panitumumabas

Skirtas storosios (gaubtinės) žarnos piktybiniam navikui gydyti

Ties padarytais darbais, pasiektais rezultatais nesustojama. Ir toliau bus ieškoma būdų, kaip, racionaliai planuojant ir efektyviai naudojant PSDF lėšas, plėsti kompensuojamųjų vaistų sąrašą ir pagelbėti tiems sergantiesiems, kurie iki šiol negauna inovatyvaus gydymo.

 

Šalies gydymo įstaigose – moderniausia įranga

Siekiant padėti sergantiesiems onkologiniams ligoniams, pernai žengtas itin svarbus žingsnis – įgyvendinamas ciklotrono, dar žinomo kaip dalelių greitintuvas, projektas. Ši sistema leis atlikti ženkliai daugiau ankstyvosios onkologinių bei kitų susirgimų diagnostikos tyrimų ir taip reikšmingai prisidės išsaugant vis daugiau Lietuvos gyventojų gyvybių.

Taip pat įsigyti 2 nauji linijiniai greitintuvai bei jiems reikalinga medicinos įranga, kurie, rekonstravus ir suremontavus spindulinės terapijos paslaugoms skirtas patalpas, jau naudojami gydymo įstaigose. Onkologinių ligonių gydymas didelės energijos jonizuojančiąja spinduliuote yra vienas iš pagrindinių vėžio gydymo metodų, kuris taikomas beveik 60 proc. pacientų.

Be to, pernai atidarius gama peilio centrą, pacientams atvertos galimybės gauti kokybiškas, sveikatą tausojančias gydymo paslaugas ypač sudėtingais atvejais. Gama peiliu gydomi ir gerybiniai, ir piktybiniai navikai galvos smegenyse, išvengiant stiprios smegenų apšvitos ir su tuo susijusių negrįžtamų komplikacijų. Ne vienam pacientui šis naujas gydymas apskritai taps viltimi išgyventi.

Taip pat įsigyta naujos kartos aukšto dažnio plaučių ventiliacijos sistema. Tai unikali, inovatyvi laringotracheobronchinė sistema, užtikrinanti aukšto dažnio plaučių ventiliaciją ir leidžianti atsisakyti įprastinės plaučių ventiliacijos. Sistema leidžia saugiau ir patikimiau atlikti endolaringines, endotrachėjines bei atviras bronchų operacijas, trachėjos ir stemplės operacijas, gydyti ligonius, kuriems yra sunki kvėpavimo patologija.

Be to, siekiant pagerinti atrankinės mamografinės patikros paslaugos kokybę ir sumažinti mirtingumą bei neįgalumą nuo krūties piktybinių navikų, gydymo įstaigas vasarą pasieks 10 naujų skaitmeninių mamografų. Moderni įranga padės sumažinti moterų priešlaikinį mirtingumą ir neįgalumą nuo krūties piktybinio naviko bei mažins sveikatos netolygumus ir socialinę atskirtį.

Įranga (įsigyta)

Paskirtis

2 linijiniai greitintuvai

Leidžia gerinti spindulinės terapijos paslaugų kokybę.

MRT/UG vaizdų tapatinimo (suliejimo) sistema

Leidžia taikyti konceptualiai naują židininį (fokalinį) mažai invazinį prostatos vėžio gydymą Lietuvoje.

Tracheolaringinė aukšto dažnio ventiliacijos sistema

Naudojama atliekant endobronchines tracheolaringines operacijas dėl vėžio.

Gama peilis

Gydomi galvos smegenų navikai ir metastatiniai augliai, smegenų kraujagyslių malformacijos.

10 mamografų

Leis aptikti net labai mažų matmenų navikinį darinį krūtyje.

Įranga (planuojama įsigyti)

Paskirtis

Multipleksinis vaizdinimo MRT aparatas, minimaliai invazinės ir hibridinės išmanios chirurgijos integracinė sistema

Leis gerinti onkologinių ligų prevenciją, ankstyvąją diagnostiką.

Ciklotronas

Leis plėtoti branduolinės medicinos technologijas bei atlikti ženkliai daugiau ankstyvosios onkologinių bei kitų susirgimų diagnostikos tyrimų.

Daugiau kompensuojamų tyrimų ir naujovės organizuojant prevencines programas

Lyginant 2014 m. ir 2018 m., svariai padidėjo PSDF biudžeto išlaidos ambulatorinėms, stacionarinėms, chirurgijos, dienos chirurgijos, dienos stacionaro paslaugoms dėl onkologinių ligų. Taip pat nuo 1 359,6 tūkst. iki 3 844,2 tūkst. eurų padidėjo išlaidos brangiems tyrimams, t. y., kompiuterinės tomografijos (KT), magnetinio rezonanso tomografijos (MRT), pozitronų emisijos tomografijos su fluorodeoksigliukoze (PET) tyrimams.

Kita svarbi naujovė – dar daugiau mūsų šalies pacientų gali nemokamai naudotis brangiu PET tyrimu. Šis tyrimas suteikia galimybę matuoti, vaizduoti ir palyginti biologinių metabolinių procesų intensyvumą bei kraujotaką įvairiose organizmo ir organų vietose, stebėti jų kitimus. Tai ypač svarbu siekiant efektyviausio ir neuždelsto gydymo kovojant su onkologiniais susirgimais, kurių, Higienos instituto (HI) duomenims, Lietuvoje kasmet daugėja.

Taip pat, siekiant sumažinti mirtingumą nuo gimdos kaklelio, krūties ir storosios žarnos vėžio, įgyvendinami efektyvesnės atrankinės patikros dėl onkologinių ligų projektai. Kvietimą dalyvauti programose organizuos ir koordinuos du prevencinių programų koordinavimo centrai Vilniuje ir Kaune. Tai reiškia, jog daugiau žmonių bus profilaktiškai patikrinti, o tai leis dažniau nustatyti ligą dar ankstyvojoje stadijoje, kai nėra didelės žalos sveikatai.

VLK duomenimis, onkologinių ligų prevencinių programų paskutinių ciklų metu pasitikrino 40 – 48 proc. atitinkamos programos tikslinės grupės: dėl krūties vėžio – 40,4 proc., dėl gimdos kaklelio vėžio – 40,4 proc., dėl storosios žarnos vėžio – 44,0 proc., dėl priešinės liaukos vėžio – 47,8 proc. PSDF biudžeto lėšos programų paslaugoms finansuoti didėjo nuo 7 530 iki 10 393 tūkst. eurų, lyginant 2014 ir 2018 metus.

Prevencinė programa

Pasitikrinusių skaičius (proc.)

Dėl krūties vėžio

40,4 proc.

Dėl gimdos kaklelio vėžio

40,4 proc.

Dėl storosios žarnos vėžio

44,0 proc.

Dėl priešinės liaukos vėžio

47,8 proc.

Svarbu ir tai, kad nuo 2016 m. Lietuvoje visos 11 metų mergaitės nemokamai skiepijamos nuo Žmogaus papilomos viruso (ŽPV), kuris, tyrimais įrodyta, yra vienas pagrindinių sergamumo gimdos kaklelio vėžiu rizikos faktorių. 2018 m. ŽPV vakcina paskiepyta 55,34 proc. 11 metų amžiaus mergaičių.

Daugiau pagalbos priemonių

Taip pat atsigręžta ir į nemažiau svarbias psichologines problemas, su kuriomis susiduria onkologinėmis ligomis sergantieji ir jų artimieji. Įgyvendinami psichosocialinės pagalbos projektai apima įvairiapusę psichosocialinę pagalbą onkologiniams pacientams ir jų artimiesiems: nuo individualių ir grupinių mokymų ar konsultacijų iki terapijos ar bendruomeninių renginių. Įgyvendinant šiuos projektus, didžiausias dėmesys skiriamas kaimo vietovėse gyvenančių pacientų psichosocialinei gerovei.

Be to, nuo 9 iki 12 padidintas paliatyviosios pagalbos, kuri skiriama nepagydoma liga sergantiems žmonėms, lovų skaičius, tenkantis 100 tūkst. gyventojų. Tai reiškia, kad profesionalią pagalbą gauna daugiau sergančiųjų, įskaitant ir susidūrusius su onkologinėmis ligomis, o jų artimieji gali grįžti į darbo rinką.

Paliatyvios pagalbos lovų skaičius

 

2014 m.

 

2015 m.

 

2016 m.

 

2017 m.

 

2018 m.

 

2019 m.

 

171

205

211

235

215

335

Artimiausiu metu, siekiant, kad laiku pagalbą gautų tie pacientai, kuriems onkologinė liga įtarta pirmąjį kartą, bus kuriamas ir diegiamas efektyvaus pacientų srautų valdymo modelis – vadinamasis žaliasis koridorius. Tai reiškia, kad pas gydytoją specialistą pacientai, kuriems pirmą kartą diagnozuotas vėžys turėtų pakliūti per 14 dienų, o gydymas jiems būtų skirtas ne vėliau nei per 3 savaites nuo apsilankymo pas gydytoją specialistą.

Šiuo metu Lietuvoje yra 6-ios specializuotą onkologinę pagalbą teikiančios gydymo įstaigos, kuriose užtikrinama savalaikė, visavertė ir kokybiška kompleksinė onkologinių ligų diagnostika ir gydymas. Čia sprendimus dėl paciento diagnostikos ir gydymo taktikos priima daugiadalykė gydytojų komanda, sudaryta iš gydytojų onkologų chemoterapeutų, onkologų radioterapeutų, chirurgų, radiologų, patologų ir kitų specialistų, priklausomai nuo piktybinio naviko lokalizacijos. Tai leidžia užtikrinti geriausio sprendimo dėl pacientui reikalingos diagnostikos ir gydymo taktikos parinkimą.

SAM Spaudos tarnyba

 

VDI patikrino 19 asmens sveikatos priežiūros įstaigų

VDI patikrino 19 asmens sveikatos priežiūros įstaigų

Gegužės 11d.

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) baigė asmens sveikatos priežiūros įstaigų patikrinimus, siekiant įvertinti šių įstaigų gebėjimą suvaldyti viruso plitimą bei darbuotojų aprūpinimą asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Patikrinta 19 asmens sveikatos priežiūros įstaigų visoje Lietuvoje.


Vilniaus poliklinikos vėl priims pacientus – paslaugas atnaujina etapais

Vilniaus poliklinikos vėl priims pacientus – paslaugas atnaujina etapais

Gegužės 11d.

Nuo gegužės 11 dienos pacientus vėl priima dalis Vilniaus poliklinikų, tačiau prioritetas ir toliau teikiamas nuotolinėms konsultacijoms. Paslaugos atnaujinamos etapais, visiems matuojama temperatūra, po kiekvieno apsilankymo patalpos dezinfekuojamos, o „padidintos rizikos“ pacientų...


Prancūzijos Antiluose registruojamas didesnis nei įprasta sergamumas dengės karštlige

Prancūzijos Antiluose registruojamas didesnis nei įprasta sergamumas dengės karštlige

Gegužės 11d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (angl. ECDC) pranešimu, informuoja apie padidėjusį nustatomų dengės karštligės atvejų skaičių Prancūzijos Antiluose (Gvadelupėje, Martinikoje, Sent Martene ir Sent Barteleme).


Plinta chlamidiozė – užsikrėtusiųjų padaugėjo trečdaliu

Plinta chlamidiozė – užsikrėtusiųjų padaugėjo trečdaliu

Gegužės 11d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį nustatyta trečdaliu daugiau užsikrėtimo šlapimo ir lytinių organų chlamidine infekcija (sin. chlamidioze) atvejų, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, atitinkamai – 56 ir 43. Vyrų šiemet susirgo...


Šeimos kortelė – nuo šiol ir jūsų išmaniajame telefone

Šeimos kortelė – nuo šiol ir jūsų išmaniajame telefone

Gegužės 9d.

Nuo šiol į savo išmanųjį įrenginį galite atsisiųsti Šeimos kortelės programėlę. Joje galite turėti asmeninę ar jūsų šeimai skirtą virtualią Šeimos kortelę. Virtuali kortelė yra papildoma, bet lygiavertė fizinei kortelei – galima naudotis visomis siūlomomis nuolaidomis.


Patvirtintos rekomendacijos, kaip abiturientams saugiai laikyti egzaminus

Patvirtintos rekomendacijos, kaip abiturientams saugiai laikyti egzaminus

Gegužės 8d.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras patvirtino rekomendacijas, gautas iš Sveikatos apsaugos ministerijos dėl brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo karantino sąlygomis.


„Man neramu“ – būsena, į kurią neturėtume žiūrėti abejingai

„Man neramu“ – būsena, į kurią neturėtume žiūrėti abejingai

Gegužės 8d.

Pasauliui vis dar gyvenant sukaustytam koronaviruso pandemijos, daugybė žmonių yra priversti išmokti gyventi naujomis aplinkybėmis – tai gali skatinti didesnį ir dažnesnį nerimą. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai sako, kad į tokią savijautą negalima žiūrėti...


Vaistininkas paaiškina, kodėl, švelnėjant karantinui, apsaugos nuo viruso priemonės neturėtų švelnėti

Vaistininkas paaiškina, kodėl, švelnėjant karantinui, apsaugos nuo viruso priemonės neturėtų švelnėti

Gegužės 8d.

Švelnėjančios karantino sąlygos ir gerėjantis oras vilioja vis daugiau laiko praleisti už namų ribų, daugiau kontaktuoti su kitais žmonėmis. Sveikatos specialistai kalba apie antrą koronaviruso bangą, kuri gali atsiristi, jei per daug atsipalaiduosime. Siekiant, kad ši banga neužkluptų su dar...


Dėl šiltos žiemos erkių aktyvumas šiemet prognozuojamas didesnis: kaip apsisaugoti?

Dėl šiltos žiemos erkių aktyvumas šiemet prognozuojamas didesnis: kaip apsisaugoti?

Gegužės 8d.

Šį pavasarį šalį užklupus pandemijai, daugelis kitų pavojų, galinčių turėti reikšmingų neigiamų pasekmių sveikatai, pateko į antrą planą. Gydytojai ir vaistininkai pastebi, kad svarbiausiu išlieka noras apsisaugoti nuo koronaviruso, tačiau į vaistines jau pradėjo plūsti sunerimę žmonės, grįžę iš...


Vilniuje atveriamos žaidimų ir sporto aikštelės lauke  – saugumo rekomendacijos išlieka

Vilniuje atveriamos žaidimų ir sporto aikštelės lauke – saugumo rekomendacijos išlieka

Gegužės 8d.

Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo šiandienos atveriamos vaikų žaidimų, sporto bei lauko treniruoklių aikštelės, laikinai iki šiol buvę aptvertos. Tačiau savivaldybė atkreipia dėmesį, kad ir toliau privalu laikytis sveikatos specialistų nurodytų rekomendacijų: laikytis saugaus atstumo, dėvėti...


Judėjimo negalią turintiems vaikams Vilniuje – 23 vaikų žaidimo aikštelės

Judėjimo negalią turintiems vaikams Vilniuje – 23 vaikų žaidimo aikštelės

Gegužės 8d.

Sostinėje įrengiamos 23 naujos vaikų žaidimų aikšteles, kuriose galės žaisti ir judėjimo negalią turintys vilniečiai. Tokiose aikštelėse atsirado modernus daugiafunkcinis kompleksas su integruota šliaužyne, dvigubomis sūpuoklėmis, karusele ir specialia saugia danga. Pirmoji aikštelė jau atverta...


Seimas patvirtino pagalbą po karantino: naudą pajus 1,4 mln. Lietuvos gyventojų

Seimas patvirtino pagalbą po karantino: naudą pajus 1,4 mln. Lietuvos gyventojų

Gegužės 7d.

Seimas patvirtino specialias pagalbos ir paramos priemones darbuotojams, savarankiškai dirbantiems asmenims, darbo netekusiems žmonėms ir darbdaviams po karantino. Didžioji dalis šių priemonių galios laikinai, tai yra kol šaliai pavyks atsitiesti po sukrėtimo dėl koronaviruso pandemijos. Tačiau...


Milijardai žmonių visame pasaulyje gyvena su herpesvirusine infekcija, paskelbė PSO

Milijardai žmonių visame pasaulyje gyvena su herpesvirusine infekcija, paskelbė PSO

Gegužės 7d.

Maždaug pusė milijardo žmonių visame pasaulyje gyvena su lytiniu organų herpesvirusine infekcija ir net keli milijardai yra užsikrėtę burnos herpes infekcija, dar vadinama pūsleline. Tokią informaciją paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), atlikusi šios infekcijos paplitimo įverčių...


Dvi kaukės per dieną – specialistai sunerimę, saugojamės tik „dėl akių“

Dvi kaukės per dieną – specialistai sunerimę, saugojamės tik „dėl akių“

Gegužės 7d.

Apsauginių veido kaukių dėvėjimas viešose vietose vis dar privalomas ir gatvėje dauguma sutiktų praeivių dėvi apsaugos priemones, tačiau sveikatos specialistai sako pastebintys, kad daliai žmonių kaukių dėvėjimas liko tik formalumu ir jos keičiamos per retai.


Pasiruošimas egzaminams – be streso

Pasiruošimas egzaminams – be streso

Gegužės 7d.

Ant nosies abitūros egzaminai. Pasaulinė pandemija greičiausiai pakoregavo ne vieno jauno žmogaus planus, tad nerimo tikrai netrūksta. Ar įstos į išsvajotąją specialybę? Ar pavyks išvykti mokytis į užsienį? Ar pateisins tėvų lūkesčius? Tėvai taip pat nemažiau išgyvena, kaip pasikeitusiame...


Žymi tinklaraštininkė: kodėl karantino metu rinktis košę? 4 patarimai ir gardūs receptai

Žymi tinklaraštininkė: kodėl karantino metu rinktis košę? 4 patarimai ir gardūs receptai

Gegužės 7d.

Stipresnis imunitetas ir atsparumas virusams? Dailėjančios kūno linijos ir daugiau energijos? Sotumo jausmas ir retesnis užkandžiavimas? Visiems šiems klausimams tinka vienas atsakymas – avižinė košė. Nors šio patiekalo nauda neabejoja daugelis, tačiau ne kiekvienas žino, kiek daug naudingų...


10 faktų apie svogūnus: skatina plaukų augimą ir net gerina nuotaiką

10 faktų apie svogūnus: skatina plaukų augimą ir net gerina nuotaiką

Gegužės 7d.

Senovės Egipte buvo tikima gydančiomis svogūno galiomis, dėl to šią daržovę naudojo apsisaugant nuo įvairių ligų ir net vaizduodavo paminkluose. Mūsų senoliai taip pat svogūnais gydė įvairius negalavimus, puoselėjo jų maistines savybes ir tikėjo, kad geriausia diena juos sodinti – gegužės...


Sumažėjo sergamumas rotovirusine infekcija: skiepijimų aprėptys pernai išaugo du su puse karto

Sumažėjo sergamumas rotovirusine infekcija: skiepijimų aprėptys pernai išaugo du su puse karto

Gegužės 7d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį registruoti 143 rotovirusinio enterito atvejai ir tai beveik septynis kartus mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (944 atvejai). ULAC duomenimis, nuo 2018 m. rugsėjo pradėjus nemokamai (valstybės lėšomis pagal...


Gydytoja pulmonologė tvirtina: sunki astma neturi varginti, jos simptomai gali būti kontroliuojami

Gydytoja pulmonologė tvirtina: sunki astma neturi varginti, jos simptomai gali būti kontroliuojami

Gegužės 7d.

Kas dešimtam astma sergančiam pacientui ši liga gali būti sunki ir pasireikšti ypač varginančiais simptomais. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytoja dr. Virginija Kalinauskaitė-Žukauskė teigia, kad kai kurie žmonės yra linkę nesureikšminti juntamų simptomų,...


Karantino statistika: kokių gydytojų nuotoliniu būdu reikėjo labiausiai

Karantino statistika: kokių gydytojų nuotoliniu būdu reikėjo labiausiai

Gegužės 7d.

Didžioji dalis planinių paslaugų gydymo įstaigose atnaujinamos jau šią savaitę. Žmonės artimiausiu metu galės „gyvai“ konsultuotis su gydytojais, bus atliekamos planinės operacijos, medicininės procedūros ir kitos paslaugos. Draudikai pastebi, kad pastarąsias septynias savaites...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9