Nobel biocare

3 avalynės pasirinkimo taisyklės vasarą – kodėl trina, prakaituoja ir slysta?

Ryškus pedikiūras, stilingi aukštakulniai bateliai ir maloni šiluma – skamba, kaip tobulas vasaros derinys? Iš tikrųjų, dažnai šilti orai pasitinka mus ne tik su saule ir atviresniais batais, bet, deja, ir suprakaitavusiomis kojomis, nutrynimais bei basutėse slystančiomis pėdomis. Norint išvengti šių nepatogumų, reikėtų žinoti tam tikras avalynės priežiūros ir pasirinkimo taisykles, kuriomis dalinasi „Deichmann avalynės“ regiono pardavimų vadovė Violeta Raubienė.

Taisyklė nr. 1 – kad bateliai netrintų

Vasaros sezonu daugiau vaikštome, bėgiojame, važiuojame dviračiu, tad natūralu, kad ir kojos labiau patinsta bei pavargsta. Norint nusipirkti kojos nespaudžiančius batus, tai daryti reikėtų antroje dienos pusėje ar vakare.

„Daugelis galvoja, kad batus geriausia pirkti ryte, tačiau pamirštame, kad ryte avalynė bus laisvesnė, nes pėdos dar nėra patinusios. Dienos bėgyje pėda padidėja tiek į ilgį, tiek į plotį dėl patiriamo fizinio krūvio. Nors pokyčiai nėra dideli, tikėtina, kad nauji batai nusipirkti ryte, vakare jau spaus”, –  sako V. Raubienė.

Pūslių ir nuospaudų galite išvengti pranešioję naujus batus namie, užteks pusdienį pavaikščioti. Tikėtina, po šio laiko jau matysite vietas, kuriose nauja avalynė trina, spaudžia ir galėsite tinkamai tam pasiruošti: įsidėti padelius, užkulnius ar pradžioje nešioti su plonomis kojinaitėmis.

Jeigu tokios priemonės nepadės, pasitelkite „sunkiąją artileriją“ – batų įklotus, pagalvėles kulnui ir pėdos priekiui.

„Nuo ilgo vaikščiojimo pavargsta ne tik kojos, bet ir stuburas, pečiai. Šias apkrovas sumažinti padėtų specialūs padeliai, kurie padidina amortizaciją. Taip pat visiems sportuojantiems ar aktyviai gyvenantiems rekomenduojami „anti-šoko“ padeliai, kurie užtikrins geresnę amortizaciją. O aukštakulnių mėgėjoms vertėtų pasikliauti silikoninėmis pagalvėlėmis, kurios sumažins krūvį, tenkantį pėdos priekiui“, – patarimais dalinasi ekspertė.

Taisyklė nr. 2 – kad prakaitavimas negąsdintų

Nors kojomis rūpintis reikėtų ištisus metus, vasarą priežiūra turėtų dar labiau suintensyvėti. Reikalingas ne tik gražus ir tvarkingas pedikiūras, bet ir tinkama higiena bei avalynė.

„Viena didžiausių problemų vasarą – prakaitavimas. Mūsų batai sugeria drėgmę, kurios per pėdas žmogus netenka apie 15-20 ml. Tad po visos dienos avalynės avėjimo palikite batus išdžiūti bent 24 valandoms ir išvėdinkite. Taip būsite tikri, kad ten neužsilaikys blogas kvapas”, – komentuoja „Deichmann“ atstovė.

Svarbu atkreipti dėmesį  ir į medžiagas, iš kurių pagaminti batai, kadangi vasaros metu mūsų koja daug labiau prakaituoja. V. Raubienė ypač karštomis dienomis pataria rinktis iš natūralių medžiagų siūtą avalynę – drobinę ar odinę. Taip pat labai svarbu, jeigu aplinkybės leidžia, dėvėti atvirus sandalus ar basutes, kurie leistų kojai kvėpuoti.

„Prakaitavimo problemą sumažinti padės ir medvilninės kojinaitės ar specialūs avalynės dezodorantai, kurie dėl antibakterinės savo formulės pašalins bakterijas ir visus nepageidaujamus kvapus“, – teigia specialistė.

Paklausite, o ką daryti sportbačių mylėtojoms, juk nemaža dalis jų – sintetiniai? Anot V. Raubienės, puikus sprendimas – medvilniniai padeliai. Šiuos padelius galima lengvai išsiimti ir reguliariai skalbti rankomis, taip palaikant tinkamą sportinės avalynės higieną.

Taisyklė nr. 3 – kad koja neslystų

Mėgstamiausia vasaros avalynė – atviros basutės. Tačiau net ir jų avėjimas kelia tam tikrų keblumų, kaip antai, nuo prakaito slystanti pėda.

„Prieš pirkdamos avalynę, remkitės 1,5 cm taisykle: jeigu nuo kojos nykščio iki bato priekio lieka daugiau, nei šis atstumas, tikėtina, kad koja batuose slys. Kad ir kaip norėtumėte gražių batelių, pirmiausiai jie turėtų tvirtai ir patogiai fiksuoti pėdą. Netinkamai pasirinkta avalynė ne tik sukels diskomfortą, bet ir lems kojos slidinėjimą bate, taip didins ir traumų tikimybę. Tai ypač aktualu vasaros metu, kai kojos daug labiau prakaituoja, todėl lengviau slysta batuose“, – patarimais dalinosi „Deichmann“ avalynės specialistė.

O jeigu vis tik jaučiate, kad naujoje avalynėje jūsų koja slidinėja – pasinaudokite batų įklotais, kurie padės stabilizuoti koją, sumažins amortizaciją ir leis patogiai jaustis bet kokioje situacijoje. Taip pat slydimo padės išvengti medvilniniai ar medžiaginiai batų padeliai, nes natūralios ar dirbtinės odos batų padai yra daug slidesni.

 

 

TAIP PAT SKAITYKITE