Gudručio vaistinė

Ridikų sultys tirpdo cholesterolį

Ridikai

Ridikus žmonės pamėgo jau labai seniai. Pakaks pasakyti, kad užrašas ant Cheopso piramidės byloja, jog senovės egiptiečiai spaudė ridikų aliejų. Ridikus vertino kinai ir graikai. Viena legenda tvirtina, kad dievas Apolonas žmonėms pasakęs, jog ridikas vertas tiek aukso monetų, kiek jis pats sveria.

Gerina apetitą

Senovės gydytojai ridiką vartojo nuo skrandžio, žarnyno, kepenų, inkstų ligų, rekomendavo kaip puikią priemonę apetitui gerinti, plaukų šaknims stiprinti.

Šiose daržovėse yra daug kartokų glikozidų, aromatingų eterinių aliejų, angliavandenių, maistingojo pluošto, vitamino C, o svarbiausia – fermentų, lizocimų, kuriems būdingos antibakterinės savybės. Ridikai mus saugo ir nuo ligų užkrato.

Malšina kosulį

Ridikų sultys padeda iš organizmo šalinti tulžies perteklių bei skysčius, teigiamai veikia žarnyną. O gausi gruboka jų ląsteliena veikia kaip žarnyno šluota: valgydamas ridikus, nesiskųsi vidurių užkietėjimu.

Daug visko išbandome pradėję kosėti ar suskaudus gerklei. Pamėginkime išgerti ridikų sulčių (jos tinka ir vaikams). Kosulys sušvelnės, lengviau atsikosėsime, dings karkalai.

Nuo kvėpavimo takų kataro, kokliušo,bronchito, plaučių tuberkuliozės liaudies medicina ridikų sultis siūlo vartoti perpus su medumi: po šaukštą 3-4 kartus per dieną.

Vidurinėje Azijoje įsisenėjęs kosulys gydomas valgant virtą ridiką ir geriant jo nuovirą.

Minkština akmenis

Vyresnio amžiaus žmonės, kurių kraujyje per daug cholesterolio, taip pat turėtų daugiau vartoti ridikų: jų sultys padės išvengti aterosklerozės, širdies veiklos sutrikimų.

Pravartu žinoti ir tai, kad ridikų sultys turi ir šlapimą varančių savybių, minkština šlapimo pūslėje, inkstuose susidariusius akmenis.

Sergant tulžies akmenlige, net 2-3 mėnesius patariama kasdien gerti po 200 miligramų ridikų sulčių. Kai pabos, galima šiek tiek pridėti burokėlių sulčių.

Gydo mažakraujystę

Profilaktiškai nuo avitaminozės, ypač pavasarį, rekomenduojama gerti ridikų sultis, lygiomis dalimis sumaišytas su obuolių sultimis.

Ridikams kartumo bei aštrumo teikia juose esantis garstyčių aliejus. Nors jo nedaug, tačiau dėl jo kaip tik reikia būti labai atsargiems. Sergant lėtine skrandžio ar širdies kraujagyslių liga, sutrikus kasos ar inkstų veiklai, ridikų sultis reikėtų vartoti labai atsargiai, o prasčiau pasijutus,- jų visai atsisakyti.

Naudingi ir kompresai

Nuo reumato, radikulito gelbsti ridikų sulčių kompresai bei trynimai.

Sumaišoma 3 dalys ridikų sulčių, dvi medaus, viena degtinės ir šlakelyje vandens pavirinto druskos tirpalo. Po pirties ar vonios šiuo mišiniu įtrinamos skaudamos vietos, to paties vaisto porą taurelių pravartu išgerti.

Ridikų ir morkų sulčių mišinys – neblogas vaistas nuo mažakraujystės.

Štai senas receptas: lygiomis dalimis sumaišytas sultis supilti į molinį indą ir 2-3 valandoms pastatyti šiltoje vietoje. Vartoti 2-3 mėnesius triskart per dieną po šaukštą, 15-20 minučių prieš valgį.

Greičiau užgyja žaizdos

Senovės žiniuoniai sėkmingai vartojo ridikus išviršinėms žaizdoms gydyti, net įsisenėjusioms, pūliuojančioms.

Antimikrobinių savybių turi ir ridikų sėklos. Sutrintos su trupučiu vandens, jos dedamos ant sunkiai gyjančių žaizdų, opų, egzemos bei psoriazės pažeistų kūno vietų.

Moterys šiomis sultimis šalina strazdanas, pigmentines dėmes.

TAIP PAT SKAITYKITE