REXSAN

Sporto salė namie – ką reikia žinoti

Sporto salė namie – ką reikia žinoti

Išpuoselėtas ir sveikas kūnas – siekiamybė, o jei kelionė iki sporto klubo jūsų nemotyvuoja, gali pagelbėti treniruoklis namie, o gal net ir treniruokliai, jei užsimanysite įsirengti visą sporto salę. Nesvarbu, ar nusprendėte įsigyti vieną, ar kelis, prieš pasirinkdami skirkite laiko savo poreikių, galimybių bei rinkos pasiūlymų analizei ir prisiminkite – net ir geriausi treniruokliai bejėgiai be jūsų reguliaraus darbo. Dar viena taisyklė, kuria pravartu įsidėmėti iš pirmo karto – pratimai su treniruokliu turi būti atliekami taisyklingai – kitaip rizikuojate rimtai susižaloti. Prieš pradėdami treniruotes, įsidėmėkite teisingą kūno padėtį treniruoklyje.

Taigi, yra daugybė priežasčių treniruoklių salei namuose. Tam, kad retkarčiais pailsėtumėte nuo sporto klubo, sutalpintumėte treniruotę į 30 minučių prieš darbą, arba tiesiog kaip sprendimas lietingoms dienoms. Kad ir kokia yra jūsų priežastis, svarbiausia pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį, patogiai įsiliejantį į namų erdvę bei saugų treniruoklį.

Kokio treniruoklio jums reikia?

Treniruokliai gali būti skirstomi į dvi kategorijas: tie, kurie skirti aukšto intensyvumo treniruotėms, ir tie, kurie skirti jėgos treniruotėms. Sveikam kūnui palaikyti į pastovią rutiną rekomenduojama įtraukti abiejų tipų treniruotes, bet vis tik, jums nebūtinai reikia abiejų tipų treniruoklių. Visu pirma, sprendimas turi priklausyti nuo užsibrėžtų tikslų. Galbūt jūs norite auginti raumenų masę, o kaip kardiotreniruotė renkatės bėgimą parke, o gal norite sumažinti kūno masę ir sustiprinti širdį, todėl dabar koncentruojatės į kardiotreniruotes, tačiau nepakenčiate šalčio. Išsigryninę tikslą, galite pradėti treniruoklio paieškas.

Kokį plotą norite skirti treniruokliui

Niekam nepatinka perkrauta erdvė, todėl vienas svarbiausių žingsnių yra nusimatyti būsimą treniruočių vietą. Apsisprendę dėl treniruoklio tipo ir nusižiūrėję sau tinkamiausią, atlikite matavimus tam, kad būtumėte tikri, jog naujas pirkinys komfortiškai įsilies į namų erdvę. Dauguma gamintojų prie treniruoklių aprašymo nurodo jam reikalingos erdvės išmatavimus. Prisiminkite – šie išmatavimai dažnai nurodo tik vietos, būtinos treniruokliui stovėti, plotą. Tam, kad galėtumėte patogiai užlipti ir nulipti nuo jo, jums reikės kiek daugiau erdvės.

Dar vienas svarbus niuansas – lubų aukštis. Pavyzdžiui, bėgimo takeliai bei elipsiniai treniruokliai gali jus pakelti nuo 15 cm iki 21 cm į viršų, todėl įsitikinkite, kad stovėdami ant įrangos, turėsite pakankamai vietos virš galvos. Jei jums reikės papildomos erdvės tempimams, funkcinėms, jėgos treniruotėms arba įrangos saugojimui – ją taip pat įtraukite į skaičiavimus.

Išbandykite

Lygiai taip pat, kaip įsigyjant naują automobilį, naują treniruoklį reikėtų išbandyti. Apsilankykite treniruoklių parduotuvėje arba tiesiog sporto klube. Išbandykite įvairių prekės ženklų treniruoklius – net ir tuos, kurių kaina viršija jūsų biudžetą. Kuo daugiau treniruoklių jūs išbandysite, tuo geriau suprasite, ką siūlo rinka. Neskubėkite. Įsitikinkite, kad nusižiūrėtas treniruoklis jums tinka tobulai.

Atlikite internetinį tyrimą. Čia lengvai rasite pirkėjų atsiliepimus apie įrangą, taip pat jos reitingus. Tai tikra pagalba, neapsisprendžiant tarp dviejų treniruoklių. Smulkią treniruočių įrangą, tokią kaip kamuolius arba gumas, pravartu pirkti internetu, pavyzdžiui, elektroninėje parduotuvėje pigu.lt – čia pasirinkimas didesnis, o kainos dažnai mažesnės nei sporto prekių parduotuvėse.

Ir pabaigai – namų treniruočių erdvė bus efektyvi, tik jei jos įranga jums patiks, todėl jei norite bėgti arba eiti, nepirkite stacionaraus dviračio.

TAIP PAT SKAITYKITE