REXSAN

Kokius mineralus reikia vartoti sportuojant?

maisto papiildas

Sportas – sveikata! Aktyviai sportuojant kūnas natūraliai išskiria prakaitą, nes tai yra reakcija į pakilusią kūno temperatūrą, kai organizmui būtina atsivėsinti ir pačiam išvengti perkaitimo. Prakaitavimas – procesas, kurio metu skysčiai pašalinami per prakaito liaukas, esančias mūsų odoje. Prakaitas yra atsakas į šilumą, intensyvų fizinį krūvį ar emocinį stresą. Todėl jis mus turi labai svarbų poveikį.

Prakaitas padeda pasišalinti iš kūno toksinams! Kartu su toksinėmis medžiagomis organizmas gali prarasti ne tik daug vandens, bet ir organizmui reikalingų mineralų. O jeigu pastarųjų trūko dar nė nepradėjus sportuoti, nors apie tai net neįtarėme? Galbūt netgi pamiršome, kad sportuodami turime gerti daugiau skysčių? Tokiu atveju aktyvios fizinės veiklos rezultatas gali būti ne žvalumas ir sveikata, bet nuovargis, silpnumas ir įvairūs negalavimai. Pavyzdžiui, gali pradėti skaudėti galvą ar net pablogėti miego kokybė.

Kartais netgi per treniruotę pasidaro taip silpna, kad tenka ją nutraukti.  Be abejonės, sportuoti reikia metodiškai, tad būtina konsultuotis ir su gydytoju, ir su treneriu. Pravartu atlikti tyrimus, įvertinti organizmo būklę, mitybą, darbo ir poilsio režimą, miego trukmę, nusistatyti treniruočių planus, fizinius krūvius, juos didinti palaipsniui.

Svarbūs papildai sportui – mineralai

Vieni svarbiausių maisto papildai sportuojantiems yra mineralai. Pagrindiniai papildai sportui pirmųjų grupėje yra kalcis, magnis,  kalis.

Magnio trūkumas sumažina medžiagų apykaitą, padidina deguonies suvartojimą ir širdies susitraukimus, būtinus darbui atlikti.

Mg+ B6 derinys ypač naudingas, kadangi vitaminas B6 padidina magnio pasisavinimą žarnyne 20-40 proc., teigiamai veikia magnio apykaitą organizme – vitaminas B6 įsiskverbia į nervinių ląstelių struktūras, apsaugodamas jas nuo suirimo ir padeda organizmui geriau pasisavinti magnį. Pagrindinės savybės, dėl kurių maisto papildai nervų sistemai paprastai sudėtyse turi tiek magnio, tiek vitamino B6, yra abiejų jų gebėjimas padėti mažinti nuovargio ir pavargimo jausmą. Magnis B6 nauda normaliai psichologinei funkcijai yra žinoma ir vertinama jau seniai. 

Magnis, vitaminas B6 padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį, normalią energijos apykaitą, normalią nervų sistemos veiklą, normalią psichologinę funkciją. Magnis padeda išlaikyti elektrolitų pusiausvyrą, padeda palaikyti normalią raumenų funkciją, normalią baltymų sintezę, normalią kaulų, dantų būklę, atlieka tam tikrą funkciją ląstelių dalijimosi procese. Todėl sportuojantiems žmonėms skirti papildai puikiai tinka ir tiems, kurie aktyviai fiziškai dirba sode ir darže ar keliauja ilgus atstumus pėsčiomis.

Kita vertus, jokie maisto papildai negalės užpildyti spragų, jei pamiršime sveikai ir subalansuotai maitintis, o sportui savo laiką skirsime miego sąskaita. Jei laikas sportui dėl laiko stokos ar rūpesčių gausos tik padidins įtampą ar net sukels stresą, o gal privers graužtis dėl to, kad nepadirbame kitų svarbių darbų, vitaminai ir mineralai tikrai nebus ta priemonė, kuri padėtų išspręsti panašias problemas. Jei norime būti sveiki ir laimingi, turėtume atrasti gyvenimo balansą, susidėlioti prioritetus, o galbūt pakeisti požiūrį, peržiūrėti vertybes. Tik tada galėsime jausti pasitenkinimą savo pačių kūnu, džiaugtis tuo, ką darome.

Aukštos kokybės farmacijos produktai, gaminami Lietuvoje

Rexsavit maisto papildai liposomose. Liposomos reikalingos tam, kad:

  • Užtikrintų dar geresnį pasisavinimą
  • Kad vitaminai, keliaudami virškinamuoju traktu, būtų apsaugoti ir nepažeisti kol prasidės jų įsisavinimas
  • Jos taip pat gali sumažinti nemalonius pojūčius skrandyje pavartojus įprastas vitaminų formas
  • Be to su liposomine technologija pakanka ir mažesnių vitaminų ar mineralų dozių.

Magnis liposomose ( nervų sistemai, raumenims, energijai ) padeda palaikyti normalią nervų  sistemos veiklą, psichologinę ir  raumenų funkciją, padeda išlaikyti elektrolitų pusiausvyrą.

Magnis liposomose ir vitaminas B6 ( nuovargiui mažinti, nervų sistemai, raumenims ), padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį, vitaminas B6  – palaiko normalią imuninės sistemos veiklą, taip pat padeda reguliuoti hormonų aktyvumą.

*Neviršyti nustatytos rekomenduojamos  paros dozės. Maisto papildas neturi būti vartojamas kaip maisto pakaitalas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas.

TAIP PAT SKAITYKITE