REXSAN

Kaip pagerinti savo rezultatus kaip profesionalus futbolininkas Lietuvoje

Futbolas

Krepšinis yra visuotinai pripažintas svarbiausia Lietuvos sporto šaka, o mes esame geriausi pasaulyje. Futbolas yra antroje vietoje, nepaisant to, kad jis niekada nebuvo labai populiarus Europos ar pasaulio mastu. Pastaraisiais metais futbolas tapo neįtikėtinai populiarus tarp sporto mėgėjų visoje šalyje, o gabių, kompetentingų ir perspektyvių žaidėjų skaičius auga. Krepšinis jau daugelį metų yra dominuojanti jėga Lietuvoje, tačiau, nepaisant to, futbolas taip pat pamažu užima tam tikrą vietą scenoje.

Norint sėkmingai tapti profesionaliu futbolininku, būtina suprasti kelią į profesionalumą ir jį lemiančius veiksnius. Lietuvoje garsios futbolo komandos, kaip “FK Žalgiris” ar “FK Panevėžys” pritaikė specifinius treniruočių metodus, dėl kurių jos tapo šios sporto šakos favoritėmis. Imituodami jų požiūrį, pradedantieji žaidėjai gali patobulinti savo įgūdžius ir padidinti sėkmės galimybes.

Kelias į profesionalumą

Daugelis teigia, kad norint pasiekti profesionalaus sportininko statusą, ypač sėkmingo, reikia ne tik sėkmės, bet ir didelio talento. Tai neabejotina tiesa, tačiau niekada ne viskas priklauso tik nuo talento ar sėkmės. Profesionalūs sportininkai paprastai gyvena sudėtingą gyvenimą, kuriame būna daug pakilimų ir nuosmukių, kuriuos lemia įvairios aplinkybės. Darydamas įtaką toliau aprašytiems elementams, žmogus gali pasirinkti, ar siekti karjeros, ar likti profesionaliu sportininku.

Klubo atranka – nutieskite kelią į sėkmę

Tinkamo žaidėjo klubo pasirinkimas yra toks pat svarbus, kaip ir studento pasirinktas priimtinas universitetas ar lošėjo pasirinkta interneto svetainė, kurioje statymai saugiai gali būti atlikti. Nesvarbu, koks žaidėjo amžius ar profesionalumo lygis, jis visada turėtų teikti pirmenybę komandai, kuri suteiks jam galimybę. 

Galimybė subręsti kaip asmenybei ir žaidėjui, galimybė gauti optimalų žaidimo laiką ir galimybė atlikti svarbų vaidmenį lietuvos futbolo komandoje.

Visada ieškokite tokios aplinkos, kurioje personalas ir klubo vadovybė gerbs jūsų gebėjimus ir suteiks galimybę juos tobulinti, mokytis ir pademonstruoti. Jei dar tik pradedate karjerą, ištirkite kelias futbolo akademijas ir sužinokite apie jose atrastas galimybes ar žaidėjus.

Techninė kompetencija – meistriškumas

Tai vienas iš atvejų, kai galite įrodyti, kad sunkus darbas yra svarbesnis už įgūdžius. Jei norite įgyti puikių techninių gebėjimų, turite būti pasirengę skirti laiko ir energijos įvairių su žaidimu susijusių komponentų tobulinimui. Kad taptumėte profesionalu, turite įvaldyti viską – nuo kamuolio valdymo iki tikslaus perdavimo ir metimo metodų. Kitose pozicijose jums gali prireikti mažiau įgūdžių, tačiau žaidėjo vertė didėja kartu su jo universalumo laipsniu.

Daugybė krepšinio žaidėjų naudoja šią treniruočių techniką, siekdami tobulėti savo profesinėje karjeroje, ypač Lietuvoje. Tai sritis, kur statymai patys didžiausi. Dėl šios priežasties Lietuva yra viena iš favoritų laimėti Pasaulio krepšinio čempionatą.

Apsispręsti, kur tęsti karjerą, gali būti ne tokia lengva užduotis, kaip atrodo Pasirinkti komandą, kuri turi geriausią poziciją ar geriausius finansus, nebūtinai reiškia geriausią sprendimą. Labiau tikėtina, kad tokiuose klubuose konkurencija bus didesnė ir treneriai turės mažiau laiko skirti dėmesio kiekvienam žaidėjui individualiai. 

Įsitikinkite, kad dirbate su žmonėmis, kurie supranta futbolą ir gali padėti jums tobulinti įgūdžius. Ir nepamirškite, kad vienintelis būdas išsiskirti iš minios ir pasiekti puikių rezultatų – nuosekli praktika, kartojimas ir dėmesys.

Fizinė ištvermė

Šiuolaikinis sportas, ypač futbolas, reikalauja daug energijos. Jėga ir ištvermė kompensuoja įgūdžių stoką, o futbolo žaidimas kaip niekad buvo lygus. Sezonai ilgi ir reikalaujantys daug jėgų, rungtynės tapo greitesnės, o žaidėjai stipresni. 

Taip fizinė ištvermė patenka į svarbiausių veiksnių, lemiančių sėkmingą profesionalaus futbolininko gyvenimą, sąrašą. Sveika mityba, reguliarus miego grafikas, tinkamas poilsio laikas ir atsigavimo procedūros, papildų vartojimas – tai kintamieji, turintys įtakos žaidėjo fizinei jėgai.

Norėdami turėti ilgą ir sėkmingą profesiją, taip pat sveiką ilgą gyvenimą po jos, būtinai sutelkite dėmesį į savo kojų darbą, greitį, vikrumą ir apskritai ištvermę. Žaidėjas gali padėti ir išvengti traumų įtraukdamas tinkamus lankstumo pratimus ir apšilimą.

Vidinė / psichinė stiprybė

Profesionaliems sportininkams, ypač futbolininkams, psichologinio atsparumo ugdymas gali būti viena sunkiausių užduočių. Žaidėjas turi sugebėti įveikti kliūtis ir nesėkmes, taip pat susidoroti su spaudimu, kuris patiriamas sportuojant, nes sezonai yra ilgi ir nenuspėjami.

Kad profesionalus futbolo žaidėjas, padaręs klaidą, galėtų toliau judėti į priekį, jis turi gebėti reguliuoti savo emocijas sudėtingose situacijose. Be to, turint vidinės stiprybės, galima palaikyti komandos draugus sunkiomis akimirkomis. Norint gerai pasirodyti aikštėje ir būti nuosekliam, būti laimingam už aikštės ribų yra svarbiausias viso to aspektas.

Apsvarstykite galimybę pasikonsultuoti su sporto psichologu, kiekvienas klubas turėtų jį turėti, jei nežinote, kaip tai padaryti. Padedami sporto psichologo, galite išmokti streso įveikimo mechanizmų įvairiais laikotarpiais ir sustiprinti savo susikaupimą.

Naudojimasis galimybėmis

Kitas svarbus dalykas, kurį sportininkas turėtų daryti, yra pasinaudoti galimybėmis ir visada rodyti įgūdžius. Būdami klubo, kuris dalyvauja įvairiose lygose ir varžybose, dalimi, turėsite galimybę save parduoti, o kaip visi žinome, futbolininkų rinka yra itin didelė. Jei norite išsiskirti iš minios, turite nuolat dalyvauti ir būti pokalbių tema. Sukurkite žaidėjų, trenerių ir skautų tinklą.

Norėdami būti pastebėti ir žaisti už savo šalies komandą, kaip FK Žalgiris, Europos ar pasaulinėje arenoje, visada siekite būti stipresni, geresni ir geriausi. Skirkite laiko sau ir tikslams, kuriuos norite pasiekti. Būkite kantrūs, tam prireiks laiko.

Gali būti sunku tobulėti kaip žaidėjui ir išlaikyti dominavimą užduotyje. Norint tobulėti kiekvienoje žaidimo ir gyvenimo srityje, reikia daug aukotis, daug daugiau atsiduoti ir nuolat susidurti su iššūkiais. Nėra didelio skirtumo tarp profesionalaus futbolininko gyvenimo nuo dar tik augančių iki jau įsitvirtinusių profesionalų. 

Profesionalus sportininkas visada turi išlaikyti savo fizines ir psichines jėgas, tobulinti savo gebėjimus ir niekada nenustoti mokytis. Futbolas keičiasi kiekvieną sezoną, todėl atidus dėmesys ir strategijų studijavimas gali padėti tobulėti.

Reikia nepamiršti vieno dalyko – tai, kad tai yra sudėtingas kelias ir niekas neįvyksta per naktį. Priimkite viską, kas pasitaiko jūsų kelyje, ir išlaikykite tikėjimą.

TAIP PAT SKAITYKITE