REXSAN

Vyresnės moterys mylisi rečiau, bet joms maloniau

Nuomonė, kad senstant auga nepasitenkinimas seksualiniu gyvenimu tėra mitas. Mokslinio tyrimo duomenimis, du trečdaliai moterų, vyresnių nei 60 metų, teigia, kad yra vidutiniškai arba labai patenkintos savo seksualiniu gyvenimu, nors mylėjimosi dažnumas su amžiumi ir krenta.

Pasak tyrimo, pasitenkinimas seksualiniu gyvenimu yra susijęs su bendra gyvenimo kokybe, rašo livescience.com.

„Šis tyrimas parodė, kad daug vyresnio amžiaus žmonių išlaiko savybę mėgautis seksu net ir vyresniame amžiuje”, – teigia Weslay Thompsonas, Kalifornijos universiteto psichiatras.Ankstesniuose tyrimuose buvo nustatyta, kad vyrai seksualiai aktyvūs lieka ilgiau nei moterys. Tačiau tokie duomenys gali būti nulemti ilgesnės jų gyvenimo trukmės. Tiesiog moterys vėlesniame amžiuje lieka vienos ir neturi partnerių, su kuriais galėtų džiaugtis seksualiniu gyvenimu.

Naujame tyrime buvo apklaustos 1,235 moterys, kurios sutiko sudalyvauti projekte, kuriuo buvo norima išsiaiškinti, kas sukelia mirtį ir kokia yra moterų gyvenimo kokybė po menopauzės.

Kaip buvo galima tikėtis, moterų seksualinis aktyvumas su amžiumi mažėjo. Moterys teigė, kad senstant joms vis sunkiau susijaudinti bei jausti aistrą.

60-69 metų moterys, turinčios partnerius, teigė mylėjusios bent kartą per paskutinį pusmetį. 70-79 metų moterų grupėje seksualinius santykius per pusmetį turėjo 57 proc., 80-89 metų – 31 proc.

Nepaisant to, moterys teigė, kad jos nesigaili seksualinio poreikio mažėjimu. 67 proc. moterų, priklausančių amžiaus grupei nuo 60 iki 69 metų, sakė esančios labai patenkintos savo seksualiniu gyvenimu. Vyresnės moterys taip pat per daug nesiskundė dėl seksualinės veiklos.

Mokslinis tyrimas buvo išspausdintas „American Geriatric Society” žurnale rugpjūčio mėnesį.

Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE