Mollers

Vasario mėnesį – ketvirtadaliu daugiau sekso?

Vasario mėnesį – ketvirtadaliu daugiau sekso?

Rytinis, gimtadienio, susitaikymo, pykčio seksas – linksmybėms lovoje priežasčių toli ieškoti nereikia. Vasarį švenčiama įsimylėjėlių diena taip pat vis dažniau siejama su seksu.

JAV sveikatingumo portalai menshealth.com ir womanshealth.com savo skaitytojų pasiteiravo, ar jie tikisi pasimylėti per Valentino dieną. 43 proc. moterų ir 50 proc. vyrų atsakė teigiamai.

Apie tai, kad meilės šventė nesibaigia iškart po romantiškos vakarienės, rodo ir prezervatyvų kompanijų duomenys. Jų skaičiavimais, vasarį prezervatyvų nuperkama maždaug ketvirtadaliu daugiau nei kitais metų mėnesiais.

Meilė ar tik seksas?

Ar tokia statistika rodo, kad per svarbias akimirkas pagrindinį vaidmenį užima seksas? Urologas ir seksualinės medicinos gydytojas dr. Robertas Adomaitis pabrėžia, kad seksas svarbus, bet romantiniai santykiai – ne tik lytinis aktas.

„Romantiniuose santykiuose turi būti ryšys, pagarba, dėmesys vienas kitam – tada ir lytiniai santykiai bus kokybiški“, – sako gydytojas.

Kita vertus, net ir darniausia pora gali susidurti su lytinio gyvenimo problemomis, kurioms nesvarbu, šiandien Valentino diena ar eilinis savaitgalis. Tam turi įtakos nuovargis, stresas, įtampa, aplinkos ir organizmo tarša. Problemas gali sukelti ir sutrikusi testosterono apykaita vyro (retais atvejais – moters) organizme.

Testosterono lygį galima pasitikrinti apsilankius pas gydytoją ar atlikus kraujo tyrimą.

Daug vyrų balansuoja ant ribos

„Kai testosterono lygis normalus, žmogus gali turėti seksualinių fantazijų, nori turėti lytinius santykius, yra seksualiai aktyvus. Panaši situacija ir jei testosterono lygis aukštas. O kai testosterono trūksta, tai gali būti susiję su pablogėjusia lytine funkcija“, – sako dr. R.Adomaitis. Dauguma žemą testosterono lygį turinčių vyrų balansuoja ant ribos, kai jų organizmas turi teorines galimybes pagaminti reikiamą kiekį testosterono, tačiau dėl kažkokių priežasčių to nedaro. Kad organizmas veiktų kaip pridera, prireikia pagalbos iš šalies.

Kaip išsaugoti vyriškumą?

Vienas iš tokių pagalbininkų galėtų būti gulsčiosios ragužės (lot.Tribulus terrestris) žolės ekstraktas – augalinis papildas, padedantis palaikyti erekciją ir lytinį potraukį. Šio produkto poveikis geriausiai pajuntamas po kelių savaičių vartojimo.

„Kai kurie maisto papildai, augalinės kilmės preparatai padeda iš organizmo „išspausti“ ką reikia, kad lytinė funkcija veiktų kaip pridera. Tokie produktai nesuveikia staiga, jų poveikis jaučiamas po ilgesnio vartojimo ir yra ilgalaikis“, – atkreipia dėmesį specialistas.

Kaip ne taip greit suveikiančius, tačiau ne mažiau svarbius elementus optimaliam testosterono lygiui palaikyti specialistai įvardija kokybišką miegą ir fizinę veiklą. Mažiau nei 5 valandas miegojusio jauno vyro testosterono lygis krinta 10–15 proc., o didelį riebalų procentą kūne turinčių žmonių organizmuose jo tiesiog gaminama mažiau.

„Meilės mėnesio proga gerai išsimiegokite, pajudėkite ir nepamirškite, kad romantiški santykiai kuriami kasdien, o ne vien ypatingomis progomis“, – pataria dr. R.Adomaitis.

Šaltinis: 15min.lt

TAIP PAT SKAITYKITE