Gudručio vaistinė

Prezervatyvai bus plonesni už plauką

Prezervatyvai bus plonesni už plauką

Tradicinis dalies vyrų spyriojimasis nenaudoti prezervatyvų greitai neteks pagrindinio argumento: mokslininkai jau kuria naujas kompozitines medžiagas, iš kurių pagaminti sargiai bus plonesni už žmogaus plauką ir labai patvarūs.

Naujieji prezervatyvai, pagaminti naudojant nanotechnologijas, turėtų visiškai išspręsti tariamai per mažo jautrumo problemą, kylančią dėl neva per storo latekso sluoksnio, praneša britų dienraštis „Independent“. Jis skelbia, kad Mančesterio (D. Britanija) universiteto mokslininkai gavo Billo ir Melindos Gatesų fondo 100 000 JAV dolerių paramą naujoms kompozitinėms nanomedžiagoms, kurios būtų naudojamos gaminant naujus prezervatyvuose.

Tokie itin ploni ir patvarūs prezervatyvai, fondo atstovų manymu, paskatins labiau jais naudotis ir padės stabdyti ŽIV viruso plitimą Afrikoje bei kituose pasaulio regionuose. Mančesterio universiteto mokslininkai pranešė pasitelkę grafeną naujai kompozitinei medžiagai kurti. Iš jos pagaminti prezervatyvai neturės porų, todėl nuo ŽIV viruso ir kitų ligų sukėlėjų jie saugos dar patikimiau nei tradiciniai prezervatyvai iš latekso.

Britų mokslininkai teigia, kad naujojoje medžiagoje bus naudojamas ir lateksas, tačiau dėl nanotechnologijų teikiamų galimybių naujieji prezervatyvai bus plonesni, tvirtesni ir tąsesni už dabartinius. Pabrėžiama, kad jie taip pat leis patirti dar malonesnius pojūčius, o tai, pasak mokslininkų, yra vienas svarbiausių tikslų siekiant dar labiau skatinti saugų seksą.

Ploni prezervatyvai internetu, žema kaina.

TAIP PAT SKAITYKITE