Gudručio vaistinė

Meilės ligų statistika kinta po švenčių

Venerologai pastebi, kad kai kurie sekso būdai gerokai pavojingesni už tradicinį, o po didelių švenčių ar renginių į Veneros ligų žabangas dažniau įsipainioja paaugliai nei subrendę vyrai.

Padaugėja po švenčių

Sergamumas lytiškai plintančiomis ligomis uostamiestyje išlieka gana stabilus. Didesnio pacientų antplūdžio Klaipėdos gydytojai dermatovenerologai tikisi tik praūžus masinėms šventėms ar renginiams, sutraukiantiems dalyvių ir iš kitų miestų ar šalių.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėja Aldona Kajutytė užsiminė, kad daugiau nei įprasta pacientų tikėtasi sulaukti po birželį į uostamiestį tūkstančiais suplūdusių „Harley Davidson” motociklų gerbėjų iš visos Europos. Tačiau prognozės nepasitvirtino.

Venerologai taip pat pastebi, kad kasmet daugiau Veneros ligų aukų sulaukiama ir po Jūros šventės. Juokaujama, jog būtent tada idealiausios sąlygos ir atsitiktiniams lytiniams santykiams.

Prognozuojama, kad šiemet per Jūros šventę užsikrėtę lytiškai plintančiomis ligomis pacientai turėtų praverti poliklinikos duris rudens pradžioje.

Iš ilgametės praktikos poliklinikos gydytojas venerologas Jevgenijus Kravčenka pastebi, kad po šios šventės lytiškai plintančiomis ligomis dažniau užsikrečia jauni vyrai ir paaugliai.

Tačiau pastaraisiais metais ir tokių pacientų užregistruojami pavieniai atvejai. Pasak J.Kravčenkos, prieš 20-metį per metus buvo nustatoma apie 1500 gonorėjos atvejų, o dabar – apie 50.

Gerokai sumažėjo ir kitų lytiškai plintančių ligų atvejų. Gydytojai mano, kad žmonės tapo gerokai atsargesni.

Perspėjimai negąsdina

Tačiau J.Kravčenka pastebi, kad įprastas lytiniu būdu plintančias ligas, tokias kaip gonorėja, sifilis, pakeitė kitos infekcijos. Kartais pasireiškiantys jų požymiai net ne visada priskiriami prie lytiškai plintančių ligų. Moterims jos pasireiškia gausiomis išskyromis.

Pasak J.Kravčenkos, infekcijos tarpusavyje būna taip sumišusios, kad lengviau būtų gydyti gonorėją.

Gydytoją taip pat stebina, kad poros ignoruoja įspėjimus dėl oralinio sekso, kuris daug pavojingesnis nei tradicinis.

„Per oralinį seksą sifiliu ar gonorėja neužsikrėsi, bet gerklės vėžiu gali susirgti”, – įspėjo venerologas.

Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikti tyrimai įrodė ryšį tarp oralinio sekso ir burnos ertmės vėžio, kuris siejamas su žmogaus papilomos viruso poveikiu. Per pastaruosius dešimtmečius burnos ertmės vėžio atvejų Amerikoje gerokai išaugo.

Padaugėjo tik gonorėjos

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro duomenimis, pernai Klaipėdos apskrityje užregistruoti 103 lytiškai plintančių infekcijų atvejai. Palyginti su 2009 m., susirgimų skaičius šiomis ligomis sumažėjo 1,5 karto, išskyrus susirgimus gonokokine infekcija.

Pastarųjų skaičius padidėjo nuo 26 iki 38 atvejų. Susirgimų sifiliu skaičius sumažėjo nuo 12 atvejų iki 8 atvejų. Mažiau užregistruota ir naujų ŽIV atvejų – nuo 35 iki 22.

Pernai Klaipėdos apskrityje sergamumas sifiliu buvo 5 kartus mažesnis už Lietuvos vidurkį, o gonokokine infekcija – panašus į Lietuvos vidurkį.

Daugiausia susirgimų lytiškai plintančiomis infekcijomis (apie 85 proc. visos apskrities susirgimų) buvo registruojama Klaipėdos mieste.

Pagal amžių didžiausią užsikrėtusiųjų lytiškai plintančiomis infekcijomis dalį sudarė jauni, 20 – 39 metų gyventojai. Gonokokine infekcija, chlamidioze ir ŽIV dažniau sirgo vyrai negu moterys.

Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE