Natula

Kas yra sveiki santykiai ir kaip juos puoselėti?

Kas yra sveiki santykiai ir kaip juos puoselėti?

Išgirdę sąvoką „sveiki santykiai“, žmonės dažnai klausia – ką tai reiškia? Kas yra „sveika“? Kas jau laikoma „nesveika“? Dažniausiai sveikais santykiais laikomi tokie, kurie abiem pusėms teikia laimę ir pasitenkinimą. Sakysite, jog visos poros tokius turi? JAV atliktų tyrimų duomenimis, tik 10 % santuokų yra sveikos ir laimingos. Tai reiškia, kad tik viena iš dešimties susituokusių porų žiūri į savo antrąsias puses taip, kaip santykių pradžioje. Šios poros – aistringos, todėl antrankiai ir kiti seksualūs aksesuarai vis dar randami jų miegamuosiuose, o mažos padėkos dovanėlės yra kasdienybė. Apžvelkime šiuos santykius plačiau ir išsiaiškinkime, kaip tokius sukurti patiems.

Sveikų santykių formuluotė

Sveikų santykių formulė susideda iš dviejų komponentų – tai komunikacija ir ribų nustatymas. Ką tai reiškia? Tokiuose santykiuose abu partneriai palaiko vienas kitą, turi glaudų ryšį, tačiau išlieka nepriklausomi ir laisvi. Pirmasis komponentas, komunikacija, yra sudarytas iš keleto mažesnių elementų. Gera komunikacija santykiuose reiškia, jog:

  • gerbiate vienas kitą,
  • atvirai išreiškiate savo mintis ir jausmus;
  • jaučiatės išgirsti;
  • klausote vienas kito;
  • nekritikuojate;
  • jaučiate palaikymą;
  • švenčiate vienas kito pasiekimus.

Jeigu jūsų partneris pagaliau išdrįso atskleisti savo erotinę fantaziją, botagėliai, antrankiai ir kiti intymūs aksesuarai neturėtų jums kelti juoko. Jeigu antroji pusė išliejo savo širdį dėl ją ar jį nuliūdinusio įvykio, kuris jums atrodo nereikšmingas, nenumokite ranka, o išklausykite. Tokie paprasti principai ir lemia, ar jūsų santykiai priklauso „sveikųjų“ kategorijai.

Kodėl svarbu nustatyti ribas?

Antroji sveikų santykių sudedamoji dalis, ribų nustatymas, taip pat be galo svarbi. Tiesa ta, kad abu partneriai turi teisę išreikšti dalykus, dėl kurių jie jaučiasi nepatogiai ar nemaloniai. Ir nesvarbu, kokia santykių sritis tai bebūtų – finansai, šeima, draugai, privatumas ar seksualinis gyvenimas. Pavyzdžiui, net jeigu išklausėte savo antrosios pusės seksualinius lūkesčius, jums nebūtinai bus priimtina tai, ko nori ji ar jis. Tad jei antrankiai ir botagėliai neatrodo jums patrauklūs, neslėpkite to – juk nesunku atrasti tai, kas išties domina abu.

Svarstant kiek plačiau, ribų nustatymas santykiuose reiškia, kad:

  • Turite leisti vienas kitam skirti laiko savo šeimai ir draugams.
  • Privalote pasitikėti vienas kitu ir nereikalauti pateikti ataskaitų už laiką, praleistą atskirai.
  • Negalite spausti kito daryti tai, ko norite jūs, tačiau nenori jūsų antroji pusė.
  • Turite nustoti pastoviai kaltinti antrąją pusę išdavyste.

Jeigu norite turėti sveikus santykius, pasirūpinkite, kad juose egzistuotų abi, viena nuo kitos neatsiejamos dalys – tai komunikacija ir ribų nustatymas.

Kaip su visu tuo susiję antrankiai?

Šis bei kiti intymūs aksesuarai geriausiai simbolizuoja seksualinius eksperimentus lovoje. Tokie eksperimentai, kaip ir bet kuri kita romantiška veikla, neabejotinai iš partnerių pareikalauja nemažai nuoširdžios komunikacijos. Todėl eksperimentuodami miegamajame gaunate ne tik seksualinį pasitenkinimą, bet ir išmokstate perteikti savo mintis ir jausmus antrajai pusei, o tai stiprina tarpusavio santykius.

Išvada – kuo daugiau eksperimentų, tuo lengvesnis bendravimas su antrąja puse. O tai reiškia, kad jau laikas užsukti į erotinių prekių parduotuvę ir nuspręsti, kokie antrankiai geriausiai patenkins jūsų abiejų poreikius šiąnakt.

Vertėtų nepamiršti ir dar vieno sveikų santykių aspekto – dėkingumo. Mylinčios ir sveikus santykius turinčios poros kiekvieną dieną rodo dėkingumą vienas kitam įvairiomis formomis: dovanėlėmis, žodžiais, veiksmais. Jos žino, jog gyvenimas yra nenuspėjamas ir bet kurią akimirką galima netekti svarbiausių dalykų, todėl demonstruoja meilę išsirinktajam žmogui kasdien. Įprotis rodyti ir išreikšti padėką kuria tiek asmeninę, tiek bendrą laimę.

TAIP PAT SKAITYKITE