Mollers

Kas geriau: skyrybos ar gyvenimas su buvusiu sutuoktiniu?

Kas geriau: skyrybos ar gyvenimas su buvusiu sutuoktiniu?

Kartais buvusiai porai gyventi kartu būna netgi naudinga, tačiau derėtų nepamiršti ir kartu augančių vaikų. Tad ar verta aukotis dėl atžalų, kartu užgyvento turto?

Šeimos reikalų advokatė Vanessa Lloyd Platt „The Telegraph” teigė, kad dalis moterų per daug baiminasi žengti tą lemtingą žingsnį. Joms reikalingas sutuoktinės statusas. Kartu su vyru dažniausiai nori pasilikti moterys, kurių amžius 40 – 60 metų. Jų manymu, taip yra saugiau. Be to, yra su kuo aptarti ateities planus ir nereikia svarstyti apie būtinybę kompensuoti dalį kartu užgyvento turto, ieškotis kito būsto.

IT specialistui Phillipui Woodsui (48) toks gyvenimo būdas teikia ir finansinę ir emocinę naudą. Esą likus gyventi kartu nereikia svarstyti apie papildomas skyrybų išlaidas. Vyras taip pat pastebi, kad jo kartos žmonės įpratę gyventi dėl vaikų, tačiau neretai toks „susimetimas” pridaro daugiau žalos nei naudos.

Christine Ilford (41) ir jos likimo draugas Adomas (37) nutraukę seksualinius santykius išgyveno dar trejus metus. Vienas jų gyvenimą siejo su namu, vaiku ir tradicine santuoka, o kitam to visiškai nereikėjo. Buvusiai porai sunkiausias klausimas buvo nekilnojamo turto dalybos, tačiau noras gyvenime nepraleisti dar vieno šanso padarė savo. Dabar vyras į senuosius namus užsuka tik kas dvi savaites – aplankyti jos ir dviejų šunų. Moteris juokavo, kad vis dar slepia nuo buvusio sutuoktinio, kada ir kur yra pakviesta į pasimatymą.

Julieta Bridges yra viena iš tų, kuri su sutuoktiniu vis dar neišsiskyrusi ir dalinasi tais pačiais namais. Prieš pusantrų metų jos vyras išėjo iš namų pareikšdamas, kad nori skyrybų, tačiau tą santuokoje gyvenanti moteris girdėjo jau bene pirmą kartą. Paprasčiausiai ši pora norėdavo pagyventi atskirai, tad santuokos nutraukimas atrodė neišvengiamas. Sutuoktiniai nusprendė likti kartu dėl dviejų vaikų. Moters teigimu, jai tai naudinga. Pusę dienos vyras praleidžia namuose, nors naktį juose ir nelieka. Tad ir atžalų auklėjimu rūpinasi jiedu kartu. Šeimos šventės ir atostogas keturiese taip pat nelieka pamirštos. Septynmečiui ir dešimtmetei jie apie savo sprendimą dar nepapasakojo. Esą geriau palaukti dar vienerius metus, kad vaikai suvoktų tokį tėvų poelgį.

Panašiai elgiasi ir kino žvaigždės. Neseniai vieną vaiką turintys ir beveik 11 metų kartu praleidę serialo „Draugai” žvaigždė Courtney Cox (vadinusi Moniką Geler Bing) ir aktorius bei filmų prodiuseris Davidas Arquette nurodė, iki skyrybų jie ilgai svarstė, kokius padarinius turės jų apsisprendimas.

Kitoks Charlie Sheeno ir Brooke Mueller likimas – jie apsisprendė gyventi atskirai vos po 2 santuokos metų. Būna ir tokių, kuriuos išskiria tik mirtis. Milijardierius Warrenas Buffettas su žmona Susana išsiskyrė 1977-aisiais, tačiau liko su ja iki pat jos gyvenimo pabaigos 2004 m. Tapytojas Willemas de Kooningas su žmona išsiskyręs išgyveno net 34 metus.

Psichologė Dorothy Rowe tokį buvusių partnerių sprendimą gyventi kartu vertina skeptiškai. Esą 7-8 praėjusio amžiaus dešimtmetyje buvo įprasta vaidinti, kad gyveni santuokoje ir tuo pačiu metu laisvai ieškotis kitų seksualinių partnerių. Moters teigimu, jie tik vaidindavo esantys vyras ir žmona. Tokios vedybos buvo didžiulė klaida, nors ir gyventa dėl kilnaus tikslo – vaikų, tačiau tokias poras nuolat persekiodavo pavydas. Kartą pažinčių svetainėje rasta buvusio vyro anketa gali sukelti pykčio proveržį, naujų partnerių stebėjimą ir vertinimą.

Psichologijos daktarė Jennifer Leonard pataria: „Vaikams tiesą reikėtų pasakyti kuo greičiau, tačiau į detales nesigilinti. Tarkime taip: mamytė ir tėvelis vis dar rūpi vienas kitam, tačiau nusprendė gyventi atskirai. Atžalos kurį laiką bus nusiminusios, tačiau greitai prisitaikys prie tėvų sprendimo”.

D. Rowe įsitikinusi, kad vaikai esamą situaciją mato, tačiau laukia žodinio tėvų paaiškinimo. Esą tai pastebėjęs ir jos 7-metis vaikas.

„Vaikai supranta, kad kažkas vyksta. Praėjusią savaitę veždama juos į mokyklą, 10-mečio klausinėjau kaip jis supranta vieną ar kitą žodį. Tarp jų buvo ir „nostalgija”. Jaunesnis brolis nusprendė ir pats paaiškinti šį žodį: „Tai man primena laikus, kai ateidavai į jūsų miegamąjį ir sėdėdavai ant lovos su tavimi ir tėčiu. Man liūdna, kad daugiau taip nėra”, – teigia apie skyrybas svarstanti moteris.

Ilgas sutuoktinių atsiskyrimas gali apsunkinti ir taip nelengvas skyrybas. V. Lloyd Platt teigimu, dalis moterų taip gali gyventi ir 10 metų, kol pagaliau jų vyrai ima ir pareikalauja skyrybų. Esą toks „stručio” požiūris taip pat gali sukelti teisinių ir finansinių problemų. Geriausiai skyrybų sprendimą tokioms poroms reikėtų priimti ne ilgiau kaip per 1,5 metų. Ilgesnis laukimas nieko neduotų – to kas buvo anksčiau nebesugrąžinsi.

TAIP PAT SKAITYKITE