Nobel biocare

Kaip moterys renkasi vyrus

Specialistų tvirtinimu, pats svarbiausias dalykas, pagal kurį moterys renkasi sau labiausiai tinkamą partnerį – tai taip vadinamas meilės žemėlapis. T.y. grupė signalų ir savybių, užšifruotų moterų smegenyse, formuojančios būsimo vyro išvaizdą ir charakterio bruožus.

Moterys atkreipia dėmesį į vyro skruostikaulius ir pasmakrę. Pagal meilės žemėlapį moteris nusistato kokios spalvos akims, balsui, plaukui spalvai bei figūrai ir kvapui ji labiausiai simpatizuoja, įvertindama potencialų partnerį. Be to, vyrams reikėtų žinoti, kad dailiosios lyties atstovės didžiausią dėmesį skiria būtent apatinei veido daliai bei jo proporcijoms ir asimetriškumui. O jei moteris apskritai sudomino vyro veidas, tai tada ji pirmiausiai atkreipia dėmesį į jo akis, veido ovalą, viršutinę nosies dalį ir galvos formą.

Beje, ne paskutinėje vietoje ir vyriškas balsas. Jo gilumas, duslingumas magiškai veikia ir suvaidina vieną pagrindinių vaidmenų, užkariaujant moters širdį. Tačiau dailiosios lyties atstovės nevertina vyrų vien pagal ūgį, raumenų apimtis ir kūno dailumą. O kai moterims atsiranda galimybė įvertinti vyrą tik pagal veido bruožus ir akis, jos pirmiausiai atkreipia dėmesį į vyro skruostikaulius, pasmakrę ir lūpas. Būten iš tų veido vietų, o ne abstrakčiai veido jos įvertina vyro patrauklumą ir seksualumą. Jei vyro putlios lūpos, kiek išsišovę skruostikauliai, o pasmakrėje – duobutė, tai jis gali pretenduoti į potencialaus partnerio vietą.

Taip pat moteris išsirenka ir vyro charakterį, kuris jai patrauklus. Pavyzdžiui, jis – rūpestingas ir nuoširdus arba stiprus ir nelinkęs bendrauti, arba švelnus ir jautrus. T.y. kiekviena moteris renkasi vyrą maksimaliai atitinkantį jos indivuidualiai sudarytą meilės žemėlapį. O tas žemėlapis dažniausiai susiformuoja dar vaikystėje. Kai mergaitei tuomet nebūna dar ir dešimties metų, ji jau turi pasąmonėje „nupiešusi” idealaus vyro paveikslą. Suprantama, metams bėgant šie parametrai gali kiek pasikeisti, apaugti naujais gražiais vaizdais, priklausomai nuo to, kas ją tuo gyvenimo laikotarpiu labiausiai traukia ir patinka. Nors, iš esmės, idealaus partnerio savybės lieka nepakitusios.

Маma ir tėvas – pirmoji nuoširdi meilė moters gyvenime uždeda neištrinamą antspaudą jos meilės žemėlapyje ir jį suformuoja. Jei paprašius kurios nors moters apibūdinti savo tėvą taip, kaip jį prisimena savo ankstyvoje vaikystėje, tai tarp to apibūdinimo ir idealaus bei mylimo vyro tipo, kurį ji įsivaizduoja, bus labai daug bendro.

Tėvas – labai svarbus asmuo mergaitės gyvenime. Tėvas – pirmas jos vyras, esantis greta jos gyvenime ir jau nuo vien to daug kas priklauso, kokie bus jos tarpusavio santykiai su vyrais. Jei tėvas buvo dėmesingas, švelnus ir visu savo elgesiu rodė, kad nepaisant nieko, jo mergaitė pati geriausia ir pati gražiausia bei mylimiausia, tai po to moteris bus pasitikinti savo jėgomis ir santykiuose su vyrais. O jei tėvas nekreipė dėmesio į ją, nebendravo arba jo apskritai nebuvo, tai tokios moters savivertė bus gerokai žemesnė. Aišku, vien toks meilės žemėlapio turėjimas dar nereiškia, kad jame yra tik vienas vienintelis žmogus. Nors tai ir būtų idealus žmogus, tačiau realiame gyvenime dažna moteris daro klaidas.

Moterys pradeda idealizuoti ir jau turimą žmogų o lakios vaizduotės žmogus kuria savo, nepakartojamą meilės objektą, tačiau nemažą vaidmenį formuojant jį suvaidina ir gyvenimo sąlygos, atmosfera bei auklėjimas. Ir pradedant, pavyzdžiui, jau paaugliškame amžiuje, žmonės pradeda ieškoti labiausiai sau tinkamus modelius priešingos lyties atstovų veiduose. Tokiais atvejais psichologai idealo paieškas išskiria į tris pagrindines strategijas: įsivaizduojamo mylimojo paveikslas verčia atsisakyti turimą objektą ir stimuliuoja ieškoti tą, maksimaliai atitinkantį susikurtą idealą.

Moteris pradeda idealizuoti jau turimą objektą, realų žmogų ir stengiasi „prirašyti” jai pageidautinus charakterio bruožus nepriklausomai nuo to, kok jis yra iš tikrųjų. Ir dar gali būti, kad ne susikurtas mylimojo idealas lemia pasirinkimą, o realaus partnerio bruožai formuoja idealą. Kaip ten bebūtų, bet visi trys keliai turi realų pagrindą. Vienais atvejais meilės objektas išsirenkamas atitinkamai su anksčiau susiklosčiusiu objektu, kitais – idealizuojamas, trečiais – idealas pritaikomas ar perdirbamas pagal realų žmogų. Koks iš šių trijų kelių lemia sėkmingo romano pabaigą – sunku numatyti. Kiekvienas išsirenka sau labiausiai artimą, paprastą ir tinkamą strategiją.

TAIP PAT SKAITYKITE