Mollers

Dėl vyrų impotencijos – kaltos maisto pakuotės

Misūrio universiteto (JAV) mokslininkai atlikę tyrimą išsiaiškino, kad kai kurie maisto produktai slopina vyrų seksualinį potraukį ir potenciją. Bet taip atsitinka ne dėl prastos produkto kokybės ar jo sudėties, o įpakavimo.

Tyrėjai nustatė, kad dauguma šiuolaikinių pakuočių yra žinomos cheminės medžiagos Bisfenolio A šaltinis, galintis padaryti neigiamą įtaką pirmiausiai vyrų seksualinei potencijai, rašo „The Telegraph”.

Veikiant bisfenoliui A sumažėja testosterono perdirbimas organizme

Tyrimas pirmiausiai buvo atliktas laboratorijoje su pelėmis. Atlikus kelis eksperimentus su jomis, specialistai atkreipė dėmesį, kad veikiant bisfenoliui A jaunoms pelėms patinams sumažėja vyriško hormono testosterono perdibimas organizme, kuris kaip tik ir atsako už vyriškumą, seksualinį potraukį ir net už sugebėjimą susilaukti palikuonių. Anot tyrimo vadovės, profesorės Sheryl Rosenfeld, net ir suaugę tokie graužikai elgiasi labiau kaip patelės.

Tyrimo išvados iš esmės tinka ir žmonėms

Įdomiausia tai, kad patelės nenori turėti lytinių kontaktų su patinais, kurie paveikti bisfenolio A. Be to, jie dėl tos pačios priežasties blogiau orientuojasi erdvėje ir juos supančioje aplinkoje, patiria sunkumų ieškodami patelių gamtoje. Mokslų daktarės Sh. Rosenfeld tvirtinimu, šios išvados iš esmės tinka ir žmonėms. Žinia, bisfenolis A naudojamas plastmasinių pakuočių gamyboje dėl to, kad jie būtų tvirtesni ir atparesni šalutiniams poveikiams. Jis taip pat naudojamas ir gaminant buteliukus, skirtus naujagimių maistui.

Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE