Gudručio vaistinė

VVSPT pasirašė deklaraciją „Dėl pirmųjų verslo metų”

Šiandien devynios verslą kontroliuojančios institucijos pasirašė deklaraciją „Dėl pirmųjų verslo metų”. Tarp jų – ir Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT).
Šia deklaracija įstaigos įsipareigojo pirmuosius ūkio subjekto veiklos metus jo nebausti, o tik konsultuoti. „Tai puiki iniciatyva, – mano VVSPT direktorius Vytautas Bakasėnas. – Tokia nuostata vadovaujamės jau trejetą metų. Džiugu, kad kolegos iš kitų instituciją taip pat jai pritarė.”

VVSPT pavaldžios įstaigos, ūkio subjektui išdavusios leidimą-higienos pasą, pirmąjį periodinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės patikrinimą atlieka praėjus mažiausiai metams nuo šio leidimo išdavimo. Išimtys daromos tik gavus skundą dėl nesaugios sveikatai veiklos.

„Iš principo save laikome ne baudžiančia, o konsultuojančia institucija, – tvirtina V. Bakasėnas. – Mūsų tikslas – ne kuo daugiau baudų paskirti, o konsultuojant, patariant pasiekti, kad pažeidimų nebūtų arba jie būtų kuo greičiau pašalinti ir nekeltų pavojaus gyventojų sveikatai.”TAIP PAT SKAITYKITE