Sebamed

Vilniuje aptikti paliktieji jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai

Vakar, liepos 13 d. po pietų Radiacinės saugos centras gavo Sveikatos apsaugos ministerijos persiųstą Vilniaus gyventojo elektroninį laišką su nuotraukomis, kuriose buvo nufotografuoti jo rasti prietaisai su radioaktyvumo ženklais.
Radiacinės saugos centro specialistai kartu su kitų specialiųjų tarnybų darbuotojais nuvyko į gyventojo nurodytą vietą ir nenaudojamoje palėpėje, virš garažų aptiko 14 įvairių tipų priešgaisrinių dūmų jutiklių su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, kurių paviršiuje dozės galia nežymiai viršijo gamtinį foną. Tokie priešgaisriniai dūmų jutikliai tarybiniais laikais naudoti pramonės objektuose, muziejuose, kituose statiniuose. Specialistai, įvertinę vietoje esamą situaciją, nustatė, kad aptiktuose priešgaisriniuose dūmų jutikliuose įmontuoti jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai pavojaus žmonių sveikatai ir aplinkai nekelia. Priešgaisrinius dūmų jutiklius, kaip radioaktyviąsias atliekas, išvežė ir sutvarkė VĮ Radioaktyvių atliekų tvarkymo agentūros specialistai.
Radiacinės saugos centro specialistai informuoja, kad paliktieji jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai priklausomai nuo jų aktyvumo, buvimo vietos ir kitų veiksnių gali kelti pavojų gyventojų sveikatai ir aplinkai. Todėl prašome gyventojų, radusių daiktus, pažymėtus radioaktyvumo ženklu, kuo skubiau apie tai pranešti Bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai Radiacinės saugos centrui telefonu (8 5)236 1936.


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE