Biorythm

Vilnių sudrebino masiškiausias žinių ir mąstymo žaidimas „Protų fanai“

Muzikos ir teatro klubą „NewYork” sudrebino Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotas masiškiausias bendrojo ugdymo mokyklų vyresniųjų (9-12) klasių mokinių žinių ir mąstymo žaidimas „Protų fanai“. Renginys buvo skirtas Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti! Renginio tikslas – įdomiai, prasmingai ir uždegančiai skatinti mokinius domėtis sveikata, kuri yra ne tik ligų ar negalavimų nebuvimas, bet ir sveika gyvensena, fizinis aktyvumas, socialinė ir psichinė gerovė.

Vienu metu „Protų fanų“ renginyje varžėsi net 48 komandos iš Vilniaus miesto ir rajono bendrojo ugdymo įstaigų bei viena ekspertų komanda, sudaryta iš atsakingų institucijų ir profesijų kompetentingų asmenų, iš viso šiame renginyje varžėsi net 343 dalyviai.

Žaidimas prasidėjo Biuro direktorės Gražinos Sidorovienės ir Vilniaus miesto mero Artūro Zuoko, šio renginio globėjo, sveikinimo kalbomis. Meras sudalyvavo pirmoje kapitonų rungtyje ir uždavė vaikams klausimą: Kas yra po gaubtu, susijęs su sveikata? Tai buvo stiklinė vandens. Šią rungtį laimėjo Vilniaus Gerosios Vilties vidurinės mokyklos komandos „Bios-12“ kapitonas ir gavo mero Artūro Zuoko įsteigtą prizą.

Buvo siekiama žinių ir mąstymo žaidimo „Protų fanai“ Lietuvos rekordo, kurį užfiksavo agentūra “FACTUM” prie Lietuvos kultūros fondo, tačiau oficialaus Lietuvos rekordo patvirtinimo lauksime labai nekantraudami.
Renginį padėjo organizuoti įmonė Šypsomės.lt. Renginyje nebuvo laiko nuobodžiauti, nes pertraukų metu dalyvius linksmino Vaikų ir jaunimo klubo „Šatrija“, šiuolaikinio šokio studijos „Iliuzija“, šokis „Mažosios namų šeimininkės“ (vadovė Loreta Raškevičiūtė), gatvės šokų studijos „Freeze“ šokis „Transformacija“ (vadovė Jurgita Jurgaitienė), klubas INdY dance SiNG, šokių studijos „INdY dance“, šokis „Dance on the Floro“, šokių studijos „TiNa and baries“, šokis „Yeah“. „Show Makers Akademija” pristatė talentingų jaunuolių Gabrieliaus Vagelio ir Milita Daikerytė pasirodymus.

Prizines vietas užėmė šios komandos:
I vietą užėmė Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos komanda „Žalieji“
II vietą užėmė Riešės gimnazijos komanda „Hipokrato draugai“.
III vietą užėmė Vilniaus Aleksandro Puškino vidurinės mokyklos komanda „Evrika“.

Komandos, užėmusios prizines vietas buvo apdovanotos dažasvydžio klubo „Triada“ dovanų kuponais į „Lazerių mūšį“ bei dažasvydžio žaidimą. Dalyviai jaudulį malšino vaišindamiesi sveikais vaisių ir daržovių užkandžiais.
Už įvairias nominacijas vaikai buvo apdovanoti Leidyklos „Šviesa“ bei labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ atstovų įsteigtomis dovanomis. Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kiekvienam renginio dalyviui įteikė po simbolinę dovanėlę.

Renginio organizatoriai ir dalyviai įrodė, jog fanai gali būti ne tik krepšinio, bet ir „Protų fanai“. Žaidėme, „sveikai“ konkuravome ir siekėme Lietuvos rekordo!

Informaciją parengė:
Daina Juršytė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuro
Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė
Tel. 8-5 2711244, el.p. daina.jursyte@vvsb.lt

TAIP PAT SKAITYKITE