Sebamed

Vilniaus savivaldybė nori uždrausti nepilnamečiams rūkyti viešose vietose

Vilniaus savivaldybė ketina uždrausti nepilnamečiams rūkyti visose viešose vietose.

Tai numatantis sprendimo projektas įtrauktas į trečiadienio miesto tarybos posėdžio darbotvarkę.

Tabako kontrolės įstatymas draudžia parduoti, nupirkti ar perduoti tabako gaminius asmenims iki 18 metų, bet nenumato draudimo jiems rūkyti.

„Sprendimo projektas būtinas, kad būtų galima realiai uždrausti ir kontroliuoti asmenų iki 18 metų rūkymą viešose vietose”, – teigia projektą rengęs savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamentas.

Anot jo, priėmus tokį sprendimą, būtų ribojamas tabako gaminių vartojimas tarp nepilnamečių, o vilniečiai gyventų švaresnėje, nuorūkomis mažiau teršiamoje aplinkoje.

Pagal įstatymą, šiuo metu rūkyti negalima švietimo, sveikatos priežiūros įstaigose ir jų teritorijose, darbo vietose, esančiose uždarose patalpose, išskyrus specialiai įrengtas patalpas, bendrose gyvenamosiose ar kitose bendro naudojimo patalpose, kur nerūkantieji būtų priversti kvėpuoti dūmais, taip pat viešajame transporte išskyrus specialius vagonus traukiniuose ar atskiras rūkantiesiems skirtas vietas orlaiviuose.

Rūkyti draudžiama ir restoranuose, kavinėse, baruose ir kitose viešojo maitinimo įstaigose, klubuose, diskotekose, interneto kavinėse, lošimo namuose, automatų ir bingo salonuose, kitose laisvalaikio praleidimo įstaigose, patalpose, kur vyksta sporto varžybos ar kiti renginiai, kitose aptarnavimo įstaigose išskyrus specialiai įrengtus cigarų ar pypkių klubus.

Rūkymas draudžiamose vietose užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 50 litų.


Bernardinai

TAIP PAT SKAITYKITE