REXSAN

Vilniaus miesto vaikai bus mokomi ne tik plaukti, bet ir sieks pasaulio rekordo!

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdydamas skendimų prevenciją ir siekdamas mažinti vaikų mirties atvejų, susijusių su mirtinais ir nemirtinais skendimais skaičių, kartu su baseinu „Olimpinė pradžia“ organizuoja 1 – 3 klasių moksleiviams vasaros plaukimo mokyklėlę „Super Varlytė“, kurios tikslas – išmokyti vaikus plaukti bei saugaus elgesio vandenyje įgūdžių. Plaukimo pamokos vyks iki birželio 25 d.

Plaukimo pamokų metu vaikai bus mokomi išpūsti orą vandenyje, išsitiesti ir atsispyrus nuo sienelės slinkti vandens paviršiumi gulint ant pilvo ir nugaros. Vaikai bus mokomi plūdumo pratimų, mokinsis slinkimo metu ant pilvo ir nugaros atlikti rankų judesius derinant su kojų judesiais bei kvėpavimu. Dominuos pagrindiniai du stiliai – laisvasis stilius (kraulis) ir nugara. Mokinsis atlikti įvairius šuolius į vandenį: starto šuolį, nėrimą galva, šuolį atbulomis, šuolį susirietus ir kt.

 

Mokyklėlės plaukimo įgūdžių įtvirtinimą vainikuos „Didžioji pasaulinė plaukimo pamoka“ (The World‘s Largest Swimming LessonTM), kuri vyks birželio 20 d., 17.00 val. Lietuvos laiku arba 3 pm GMT Grinvičo laiku. Tuo pačiu metu ši pamoka vyks ir kitose pasaulio valstybėse. Šiuo renginiu bus siekiama atkreipti visuomenės dėmesį, jog skendimų galima išvengti.

 

Šios pasaulinės plaukimo pamokos metu dalyvausime ir sieksime tapti naujojo 5 – ojo Gineso pasaulio rekordininkais (Guinness World RecordTM) kartu su kitais pasaulio plaukikais, siekdami pranešti pasauliui žinią, jog „Plaukimo pamokos gali išgelbėti gyvybes!“ (to Spread the World – Swimming Lessons Save Lives!TM).

 

„Didžiosios pasaulinės plaukimo pamokos“ renginyje Lietuva, atstovaujama Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir baseino „Olimpinė pradžia“ dalyvaus pirmą kartą.

 

„Didžioji pasaulinė plaukimo pamoka“ vyks baseine „Olimpinė pradžia“, Skroblų g. 3A, Vilnius, kuris yra oficialiai registruotas šio renginio šeimininku.

 

Nors skendimų galima išvengti, tačiau iki šiol tai išlieka aktualia visuomenės sveikatos problema visame pasaulyje. Skendimai yra pagrindinė vaikų 1 – 5 m. amžiaus mirties priežastis ir antroji pagal dažnumą vaikų 1 – 14 m. amžiaus netyčinių traumų mirties priežasčių.

 

„Didžiąją pasaulinę plaukimo pamoką“ įkūrė Pasaulio vandens parkų asociacija 2010 m. Tai renginys vienijantis viso pasaulio visuomenę vienam tikslui, – visiems tuo pačiu laiku dalyvaujant plaukimo pamokoje pranešti pasauliui – kaip yra gyvybiškai svarbu, kad kiekvienas vaikas mokėtų plaukti ir saugiai elgtis vandenyje. Vidutiniškai Lietuvoje per metus netenkame – net vienos klasės mokinių. Skendimų galima išvengti – moksliškai įrodyta, kad plaukimo pamokos gali sumažinti vaikų skendimų riziką net 88 proc.

 

2013 m. „Didžiosios pasaulinės plaukimo pamokos rezultatai buvo puikūs. Joje dalyvavo 32 450 dalyvių iš 13 skirtingų šalių (JAV, Meksikos, Dubajaus, Jungtinės Karalystės ir kt.). Taip buvo pasiektas naujas ketvirtasis pasaulinis Gineso pasaulio rekordas, kuris buvo beveik 40 proc. didesnis nei 2012 m. (pastarajame dalyvavo – 24,873 dalyviai).

 

„Didžiosios pasaulinės plaukimo pamokos“ pagrindinė žinia – pranešti pasauliui ne tik apie naują Gineso pasaulio rekordą, bet ir tai, kad plaukimo pamokos gali išsaugoti mūsų ir artimųjų gyvybes.

 

„Didžiosios pasaulinės plaukimo pamokos“ komanda tikisi, kad šiais metais 5 – oje iš eilės vyksiančioje „Didžiojoje pasaulinėje plaukimo pamokoje“ dalyvių skaičius bus dar didesnis, apie 50 000.

 

Rizika būnant vandenyje ir prie vandens VISADA išlieka, tačiau gyvybių praradimo dėl skendimo GALI ir TURI būti išvengta.

 

Tikimės, kad vieną dieną, visuomenė supras, jog mokyti vaikus plaukti yra taip pat gyvybiškai svarbu, kaip segėti saugos diržą automobilyje ar dėvėti dviratininko šalmą. Galime išsaugoti daug gyvybių dirbdami kartu, skleisdami ir dalindamiesi „Didžiosios pasaulinės plaukimo pamokos“ žinia, kad „Plaukimo pamokos gali išgelbėti gyvybes!“.

 

Daugiau informacijos: http://www.wlsl.org/

Plaukimo pamokas finansuoja LR Sveikatos apsaugos ministerija.

Informaciją parengė:

Jolita Mackevičiūtė

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Visuomenės sveikatos biuras

Tel. 8 5 205 3417

El.p. jolita.mackeviciute@vvsb.lt

TAIP PAT SKAITYKITE