Venoruton spray purškalas kojoms

Vilniaus kavinėse – du žarnyno infekcinių ligų protrūkiai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Vilniuje tiriamos dviejų žarnyno infekcinių ligų protrūkių, siejamų su viešojo maitinimo įmonėmis, priežastys.
Sostinėje liepos 4 d. užregistruoti 5 žarnyno infekcine liga susirgę asmenys, o 6–7 d. medicinos pagalbos su ūmios žarnyno infekcinės ligos požymiais kreipėsi 6 asmenys. Įtariama, kad visi susirgusieji valgė dviejose sostinės kavinėse. Šiuo metu atliekamas epidemiologinis tyrimas.
Per pirmą šių metų pusmetį ULAC iš teritorinių visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų gavo 256 pranešimus apie žarnyno infekcijų protrūkius – susirgo 696 asmenys. Du šimtai protrūkių (78 proc.) kilo šeimose, 56 protrūkiai buvo susiję su maistu, vartotu vaikų ugdymo įstaigose, maitinimo įmonėse, privačiuose pobūviuose bei pirktu prekybos įmonėse.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai atkreipia dėmesį, jog šiltasis metų laikas yra malonus ne tik poilsiui, tačiau ir patogeninėms bakterijoms tarpti maiste ir aplinkoje.
Kad išvengtume per maistą plintančių ligų, patariame:

Gyvūninės kilmės produktus (paukštieną, mėsą, žuvį) gerai išvirti ar iškepti. Yra žinoma, kad kai mėsos gabalo viduje temperatūra pasiekia 70 laipsnių, patogeniniai mikroorganizmai žūva.
Paruoštą maistą suvartoti kuo greičiau, o nesuvalgytą ar iš anksto paruoštą maistą laikyti šaldytuve, nes kambario temperatūroje bakterijos sparčiai dauginasi. Ligą paprastai sukelia pakankamai didelis patekusių su maistu bakterijų kiekis.
Kuo dažniau plauti rankas ir švariomis rankomis gaminti maistą.
Nevalgyti neplautų vaisių ir daržovių.
Po maisto ruošos gerai išplauti indus, įrankius, virtuvės paviršius.
Daugiau informacijos:
Beata Bukotaitė
8 614 71720
beata@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE