Mollers

„Vichy” vandens parkui leista toliau teikti paslaugas

Tyrimų rezultatams parodžius, kad „Vichy” vandens parko teikiamos paslaugos jau saugios, jam leista toliau dirbti.

Sprendimą priėmė Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT), atsižvelgdama į Vilniaus visuomenės sveikatos centro tyrimų išvadas. Jos parodė, kad rugsėjo 9 d. „Vichy” parke paimtuose vandens mėginiuose, su kuriais 10 dienų buvo atliekami laboratoriniai tyrimai, legionelių nėra.

VVSPT sprendimas neleisti „Vichy” vandens parkui teikti paslaugų įsigaliojo rugsėjo 6 d. Prieš tai šiemet Vilniaus visuomenės sveikatos centras „Vichy” vandens parke keletą kartų tyrė vandenį ir nustatė, kad legionelių koncentracija šalto ir karšto vandens sistemose viršija leidžiamą, todėl centras kreipėsi į VVSPT dėl rinkos ribojimo priemonių taikymo.

Rugsėjo 1 d. VVSPT priėmė sprendimą taikyti tokias priemones ir apie tai informavo „Vichy” parką. Sprendimas įsigaliojo rugsėjo 6-ąją, kai „Vichy” buvo oficialiai informuotas raštu.

Apie sprendimą buvo informuotas ir Vilniaus visuomenės sveikatos centras, kuris turėjo užtikrinti, kad jis būtų vykdomas. To pasiekti centrui nepavyko iki rugsėjo 13 d., todėl buvo informuota Vartotojų teisių apsaugos tarnyba, kuri galės už tai pritaikyti sankcijas vandens parkui.

„Vichy” veiklą stabdyti atsisakinėjo motyvuodamas, kad legionelių vandens sistemose nebėra ir greitai bus imtasi priemonių, kad tai nepasikartotų. VVSPT atstovai teigė, kad vien tik žodžių negana.

„Atšaukdami savo sprendimus, kurie daro lemiamą įtaką visuomenės sveikatai, privalome remtis neginčijamais faktais – laboratoriniais tyrimais. Negalime rizikuoti žmonių gyvybėmis”, – sakė VVSPT atstovai.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE