Biorythm

VAŠC kviečia į 8 užsiėmimų ciklą poroms „Kūdikių žindymo mokykla“

Besilaukiančias poras VA šeimos centras ne tik kviečia ruoštis gimdyti, bet ir pasiruošti sveikai maitinti vaikutį. 8 užsiėmimų ciklas „Kūdikių žindymo mokykla“ supažindina jaunus tėvus su maitinimo krūtimi privalumais mamai ir vaikučiui, paaiškina, kaip valdyti pieno gaminimosi procesą, atsako į kylančius klausimus.

Užsiėmimai Vilniaus arkivyskupijos Šeimos centre prasidės gruodžio 16 d.

Užsiėmimų metu sužinosite: kas kontroliuoja pieno gamybą? Kas yra veiksmingas žindymas? Kiek laiko žindyti kūdikėlį? Kaip žindyti? Koks yra tinkamas ir netinkamas kūdikio pridėjimas prie krūties? Ką daryti, kad niekada nepritrūktų pieno? Kaip išvengti suskilusių spenelių, pieno sąstovų ir ką daryti, kai taip nutinka? Kaip nusitraukti ir laikyti pienuką? Kodėl maitinti iš puodelio saugiau nei iš buteliuko? Kas  yra naujagimiui ir mamai palanki ligoninė? Koks turėtų būti pirmasis jūsų su kūdikiu susitikimas po gimimo? Kaip maitintis žindančiai mamai? Kokius vaistus ir kaip vartoti žindymo laikotarpiu? Kokia galėtų būti tėvelio pagalba žindančiai mamytei?

Į šiuos ir visus jums rūpimus klausimus kartu ieškosime atsakymų Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijose, žiūrėsime filmus, mokysimės žindyti su kūdikiu-lėle.   Ar žinote, kad, PSO teigimu, tik 2 proc. pasaulio motinų negali išmaitinti savo palikuonių krūties pienu dėl rimtų fiziologinių priežasčių. Motinos piene yra visos maistinės medžiagos (daugiau nei 400), kurių reikia kūdikiui vystytis. Įvairių formų ir dydžių krūtys gali pagaminti pakankamai pieno dviem ar net trims kūdikiams. Net naujagimiai moka maitintis iš puodelio, toks maitinimo būdas nedaro įtakos žindymui. Jokie maisto produktai ir gėrimai laktacijos ir pieno riebumo neveikia.

„Aš esu gera mama ir turiu daug pieno!“ – taip galvoti linkime jums visoms.

Žindymo mokyklėlę veda gydytoja, dviejų vaikučių mama Kristina Misiukienė.

Plačiau apie kūdikių žindymo mokyklėlę galite paskaityti čia.

Vilniaus arkivyskupijos šeimos centras, Aušros Vartų g. 12. Registracijos į kursus anketą galite rasti čia.

Iškilus klausimams, rašykite info@vasc.lt ar skambinkite telefonu (8-5) 264 48 83.

Rengėjų informacija

TAIP PAT SKAITYKITE