Biorythm

V. Andriukaitis: kodėl PSD jau sumokėjęs turi mokėti iš naujo?

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis priešinasi Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos siūlymui įteisinti prievolę pacientams primokėti už sveikatos priežiūros paslaugas.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) interneto svetainėje ministras kviečia šalies gyventojus atsakyti į klausimą, kodėl jau kartą per įmokas į Privalomojo sveikatos draudimo fondą (PSDF) sumokėję žmonės turi dar kartą mokėti ligoninei ar kiekvienam gydytojui.

„Ar galime kuris nors iš mūsų ranką prie širdies pridėjęs pasakyti, kad Lietuvos sveikatos apsaugos sistema tobula ir joje nieko nereikia keisti? Aš tikrai negaliu to padaryti, o būtent to iš manęs reikalauja Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba. Jos kreipimesi į SAM, Valstybinę ligonių kasą (VLK), politines partijas ir visą visuomenę reikalaujama palikti dabartinį chaosą“, – rašoma V. P. Andriukaičio pareiškime.

Ministras įsitikinęs, kad kiekvienas privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudęs žmogus turi gauti geriausią gydymą ir priežiūrą, nepriklausomai nuo jo piniginės storio. Ligoninė daugiau pinigų turintiems žmonėms gali pasiūlyti tik geresnę palatą, už kurią reikėtų susimokėti.

„Prieš ligą visi yra ir turi būti lygūs. Todėl manau, kad reikalaudama leisti priemokas už gydymo paslaugas Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba reikalauja prasčiau gydyti tuos, kurie turi mažiau pinigų. Su tuo negaliu sutikti nei kaip gydytojas, nei kaip socialdemokratas, nei kaip sveikatos apsaugos ministras“, – teigia V. P. Andriukaitis.

TAIP PAT SKAITYKITE