Nobel biocare

UAB “Idemus” naujiena – kaulų mineralinio tankio tyrimas DEXA metodu

Kauluose esančių mineralinių druskų kiekiui nustatyti dažniausiai naudojama dvigubos energijos radioabsorbciometrija – DEXA. Šio metodo esmė – kompiuteriu valdomas plonas rentgeno spindulys skenuoja kaulus ir tokiu būdu nustatomas kaulų mineralų kiekis gramais. Kompiuteris išmatuoja tirtų kaulų dydį ir apskaičiuoja, kiek mineralinių medžiagų tenka kiekvienam kaulo kvadratiniam centimetrui. Kaulų mineralų tankis, dažnai vadinamas tiesiog kaulų tankiu, yra svarbus todėl, kad parodo, kiek stiprūs Jūsų kaulai.

Tiriamo žmogaus kaulų mineralų tankis palyginamas su sveikų jaunų žmonių vidutiniu kaulų tankiu bei su tokio pat amžiaus ir lyties žmonių vidutiniu kaulų tankiu. Gauti duomenys padeda įvertinti kaulų mineralų tankio pokyčius ir diagnozuoti osteoporozę.

Osteoporozė yra kaulų retėjimo liga, kurios galima išvengti, todėl labai svarbu ją diagnozuoti kuo anksčiau. Osteoporozė diagnozuojama nustačius kaulų išretėjimą. Šiuolaikine aparatūra galima labai tiksliai išmatuoti kaulų mineralinį tankį, įvertinti lūžių riziką ir diagnozuoti ligą.

Osteoporozės vystymasis susijęs su daugeliu veiksnių, kurių vienas yra kalcio trūkumas, todėl tai aktualu ne tik  vaikui, kuriam būtina stiprinti savo kaulus, bet ir  paaugliui, nėščiai, maitinančiai moteriai bei  pagyvenusio amžiaus žmogui.

Svarbu yra tai, kad visi atliekamo tyrimo duomenys įrašomi ir saugomi kompiuteryje. Po tam tikro laiko pakartojus tyrimą galima įvertinti kaulų retėjimo greitį.

DEXA tyrimas yra labai paprastas ir visiškai neskausmingas. Jį atliekant nereikia vartoti specialių vaistų, daryti injekcijų, imti kraujo. Pas mus DEXA metodu tiriama kulno sritis, ją tereikia įstatyti į skenavimo įrenginį.

Kaulų tankio tyrimui reikalinga išankstinė registracija. Į paslaugą įeina ne tik pats tyrimo atlikimas, bet ir gydytojo ortopedo-traumatologo konsultacija, skiriamas reikalingas gydymas ir visa tai trunka neilgiau  dvidešimties minučių.

Nebūkite abejingi savo sveikatai – leiskite Jums padėti diagnozuoti sveikatos problemą ir išspręsti ją kartu!

Daugiau informacijos>>

Autorius: UAB „IDEMUS”TAIP PAT SKAITYKITE