Rawpowders

„Topshop“ liepta atisakyti nulinio dydžio modelio

Drabužių parduotuvių tinklo „Topshop” paprašyta iš internetinio puslapio pašalinti „nulinio dydžio” paauglės nuotraukas. To pareikalavo britų valgymo sutrikimų organizacijos.

Modelis Codie Young, apsivilkusi suknelę, atrodo kaip pakaba su per didele galva. Ji nė iš tolo neprimena sveikos paauglės. Kai merginos nuotraukos pasirodė parduotuvės internetiniame puslapyje, kilo didžiulis pasipiktinimas. Su valgymo sutrikimus turinčiais žmonėmis dirbantys asmenys teigia, kad paauglė skatina mergaites tapti anoreksikėmis.

„Topshop” išėmė pirmąją merginos nuotrauką, tačiau vėliau patalpino kitą – su tuo pačiu modeliu. Tiesiog jame paauglė atrodo „sveikesnė”.

Parduotuvės atstovai ir pats modelis teigia, kad ji yra sveika, 36-tą dydį nešiojanti mergina. Ji tiesiog „natūraliai plona”.

Ypač plonos merginos nuotraukos pasirodė internetiniame puslapyje, nepaisant parduotuvių tinklo vadovo Philipo Greeno prašymo nenaudoti per plonų modelių.

Karen Easthall, kuri vadovauja anoreksija sergančiųjų merginų palaikymo grupei, teigė, kad modelis C.Young atrodo esanti 32 dydžio (JAV – 0).

Pats modelis buvo pasipiktinęs tokia reakcija. Savo žianiatinklyje ji rašo: „Sakyti, kad aš atrodau negerai ir turėčiau pasikeisti, reiškia, kad aš turėčiau būti ne savimi. Visą vaikystę mane vadino anoreksike ir klausdavo, ar aš nesergu bulimija. Bet žinokit, kai kurie žmonės yra labai ploni natūraliai. Jei net bandyčiau valgyti daug, aš vis vien svorio nepriaugčiau.”

„Na taip aš esu amerikietiško 0-2 dydžio, o angliško 8-to. Bet pilna storų žmonių, kurie nešioja 18 (liet. 46) dydžio drabužius ir niekas nieko jiems nesako, nes nenori įžeisti”, – tęsė mergina.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE