Nobel biocare

Taupant elektrą, Japonijoje daugėja perkaitusių žmonių

Po Fukušimos nelaimės Japonijoje pradėjus elektros taupymo kampaniją ir išjungus daugelį oro kondicionierių, padaugėjo karščio smūgį gavusių žmonių.

Nuo birželio iki liepos pradžios į ligonines pristatyta daugiau kaip 13 tūkst. perkaitusių žmonių, rodo Gaisrų ir nelaimių valdymo agentūros duomenys. 26 jų mirė, praneša naujienų agentūra AFP.

Vien birželį, lyginant su praėjusiais metais, šilumos smūgį patyrusių žmonių išaugo trigubai. Daugiau kaip pusė nukentėjusiųjų buvo 65 metų ir vyresni.

Perkaitimų skaičiaus augimas siejamas su šalį apėmusia karščio banga, kai termometrų stulpeliai birželio pabaigoje rytinėje ir vakarinėje Japonijoje pakilo aukščiausiai nuo pat 1961 metų, kai duomenys pradėti rinkti.

Birželio pabaigoje temperatūra daugelyje vietų pašoko iki 35 laipsnių, o vidutinė temperatūra buvo maždaug 3,5 laipsnio aukštesnė nei įprasta, pranešė šalies meteorologijos agentūra.

Gaisrų ir nelaimių valdymo agentūra ragina žmones patalpose palaikyti ne didesnę kaip 28 laipsnių temperatūrą, gerti daug vandens. Įspėjama, kad vyresni žmonės turėtų būti atsargūs net kai neina į lauką.

Kovo 11 dienos žemės drebėjimas ir cunamis Fukušimos „Daiichi”‘ elektrinėje sukėlė didžiausią branduolinę nelaimę nuo Čenobylio laikų. Praėjus keturiems mėnesiams po drebėjimo, veikia tik 19 iš 54 Japonijos branduolinių reaktorių.

Vyriausybė paprašė žmonių taupyti elektrą, o šiaurės rytinės šalies dalies vartotojai ir kompanijos prašomos elektros naudojimą vasarą sumažinti 15 proc., tad daugelis išjungia daug energijos naudojančius oro kondicionierius.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE