Teigiantieji, kad mokyklą ar studijas baigę jaunuoliai iš anksto pasmerkti vykti uždarbiauti į užsienį ar daugelį metų nuobodžiai laukti Darbo biržoje, yra neteisūs. Tarptautinės žinių ir išsilavinimo parodos „Studijos 2014“ organizatoriai ir dalyviai jau dabar yra tikri – tokią nuomonę jie pakeis. Jau antrus metus iš eilės parodoje „Studijos“ rengiamose Verslumo dirbtuvėse gerąja praktika dalysis jaunieji verslininkai, prisistatys ir į aštriausius klausimus atsakys solidžiausi šalies darbdaviai, o moksleiviai ir studentai galės pasitikrinti – ar jų trokštamos specialybės vis dar paklausios ir sužinoti, kaip iš tikrųjų gauti svajonių darbą.
„Kitais metais Verslumo dirbtuvėse dalyvaus per dvidešimt skirtingų ir lyderiaujančių Lietuvos įmonių, – sako Verslumo dirbtuvių sumanytojas, VšĮ „Sėkmės mokykla“ vadovas Nerijus Buivydas. – Naujovė, kuria labai džiaugsis visi parodos lankytojai – tai susitikimai su įmonių lyderiais akis į akį, pokalbiai, kokių darbuotojų jie ieško, kaip juos atrenka, kokius mokslus reikia baigti, norint teisingai ir vertingai įsidarbinti.“
Verslo atstovai savo įmones pristatys Idėjų inkubatoriuje. O seminare „Kuo būti? Kokią specialybę pasirinkti?“ lektorius Saulius Jovaišas pasakos apie tai, kaip planuoti savo profesinę ateitį, kaip formuoti tikslus ir nebijoti jų siekti, kaip pažinti ir atrasti geriausias savo savybes. Verslo valdymo konsultantas, personalo parinkimo ekspertas, ugdančiojo vadovavimo ir karjeros patarėjas Saulius Jovaišas įsitikinęs, kad moksleiviai patys turi priimti sprendimą, kur studijuoti ir kokią profesiją įgyti. Tačiau pasitaiko, kad įsiklausyti į save trukdo socialinis spaudimas ar baimė.
„Seminaro tikslai yra du. Pirmasis – skatinti moksleivius mąstyti, o dar svarbiau – tai daryti kryptingai, kitaip tariant, suvokti savo norus, siekius ir galimybes. Antrasis tikslas – kalbėti apie tikrai perspektyvias specialybes. Noriu sugriauti vyraujantį mitą, kad tai – vis dar vadyba. Šiandien žymiai paklausesnės techninio pobūdžio specialybės, nors negalima sakyti, kad socialiniams mokslams ateities nėra. Svarbiausia teisingai pasirinkti: ne ten, kur kiti stumia, o ten, kur patį traukia“, – sako Saulius Jovaišas.
O jei kuris abiturientas nutartų tapti verslininku, tai apie verslo pradedančiuosius, vadinamus startup’us, parodoje bus galima sužinoti iš leidinio „BZN start“ įkūrėjos Živilės Glaveckaitės. Parodoje bus pristatytas projektas „TOP 93 išradingiausių Startup’ų, sukurtų Lietuvoje”.
„Buvo surinkta unikali informacija apie verslų įkūrėjus, jų išsilavinimą, amžių: jauniausiam įkūrėjui yra 16 metų, o vyriausiam – 57 metai. Šiuo projektu norėjome parodyti, kad visų profesijų žmonės gali kurti verslą, imtis idėjos ir ją įgyvendinti. Pasirodo, kad vienas startuolis yra baigęs Harvardo universitetą aukščiausiu įvertinimu. Beje, šiandien jis yra sėkmingiausias. Tačiau patirčių labai daug ir skirtingų: vieni, įkopę į mokslo aukštumas, sukūrė sėkmingą verslą, kitiems sekasi ir be diplomų, pakanka vadinamojo gyvenimo universiteto“, – sako Živilė Glaveckaitė.
Tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda „Studijos 2014“ vyks kitų metų vasario 6–8 dienomis parodų ir kongresų centre LITEXPO.