REXSAN

Spalio 12 – oji – Organų donorystės ir transplantacijos diena

Organų donorystės ir transplantacijos diena kiekvienais metais minima antrąjį spalio šeštadienį. Šiemet Europoje ši diena minima jau 15 – ąjį, o pasaulyje 9 – ąjį kartą. Ši diena – tai puiki proga kalbėti apie organų donorystę, galimybė pagerbti ir padėkoti tiems, kurie artimųjų netekties valandą turėjo jėgų pagalvoti apie kitus žmones.

Donorystės tema nėra ta, kuria kalbame dažnai. Tačiau tai mums turi rūpėti, nes susirgti galime kiekvienas. Kasmet organo ar audinio transplantacijos laukia apie 500 žmonių, transplantacijų atliekama tik apie 150. Jei būsime apsisprendę patys, turėsime moralinę teisę ir iš kitų laukti pagalbos. Šie skaičiai galėtų pasikeisti, jei šia tema pasikalbėtume su artimaisiais, patys užpildytume sutikimą donoro kortelei gauti.

Šią dieną turime puikią progą paminėti visus, dalyvaujančius donorystės ir transplantacijos procese. Pirmiausia – tai gydytojai reanimatologai, kurie pralaimėję kovą už ligonio gyvybę, vėl turi stoti į naują kovą dėl pacientų, kurių nėra matę. Transplantologų komandos, laboratorinių tyrimų specialistai, visas medicinos personalas, taip pat ir nemedikai – vairuotojai, sraigtasparnių pilotai – visie jie yra darnios komandos dalyviai. Ypatingas vaidmuo tenka mums visiems – jei visuomenė bus informuota, žinos organų donorystės prasmę – donorystės ir transplantacijos procesas vyks.

Šiais metais dviejuose transplantacijos centruose Vilniuje ir Kaune yra atliktos 137 organų ir audinių transplantacijos. Donorinio organo ar audinio transplantacijos laukia 448 recipientai.

Apie organų donorystę ir transplantaciją daugiau informacijos galima rasti www.transplantacija.lt .

TAIP PAT SKAITYKITE