REXSAN

SOS: vaikai paplūdimyje!

Mažametis vaikas, be suaugusiųjų besipliuškenantis jūroje. Tokį vaizdą Klaipėdos paplūdimių gelbėtojams tenka išvysti itin dažnai. Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas Aleksandras Siakki sako, kad be priežiūros prie jūros palikti vaikai – bene dažniausia problema.

„Deja, tenka pripažinti, kad vaikai savo tėvų ieško dažniau nei tėvai pasigenda savo vaikų. Tėveliai turėtų suprasti, kad mažamečių vaikų palikti be priežiūros paplūdimyje nevalia. Pamatę vaiką, vieną patį žaidžiantį prie jūros, mes akimirksniu ieškome jo tėvų – juos neretai randame besideginančius kopose. Atvedus jiems savo atžalas, neretai gelbėtojams tenka išgirsti priekaištų, kad tai jokia problema – jie esą vaikus stebi ir vaikui nieko nutikti negali. Tačiau vertėtų žinoti, kad neretai užtenka akimirkos, kai banga gali parblokšti vaiką į vandenį. Tai mažas žingsnis iki tragedijos”, – pasakojo A. Siakki.
Gelbėtojai ir visuomenės sveikatos specialistai pastebi – kai vaikai vieni žaidžia prie jūros, tėveliai neretai ramiai gurkšnoja alkoholinius gėrimus. Paplūdimio taisyklės tai draudžia, todėl suaugusieji gali užsitraukti nemalonę ne tik dėl vaikų nepriežiūros, bet ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo.
„Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras ne pirmus metus paplūdimiuose rengia akcijas „Saugus ir blaivus poilsis prie jūros. Norime atkreipti žmonių dėmesį, kokie pavojai tyko prie jūros. Su poilsiautojai kalbame ne tik apie tai, kaip vertėtų elgtis paplūdimyje ar kokių bėdų gali prišaukti alkoholio vartojimas. Šiemet ypatingą dėmesį skiriame vandens temai – kaip į paplūdimį pasiimame galvos apdangalą ar kremą nuo saulės, taip turėtume neužmiršti ir prigriebti buteliuką geriamojo vandens. Karštą dieną vanduo žmogui, ypač karštą dieną, yra būtinas, todėl akcijų metu paplūdimiuose žmonėms dalijame buteliukus vandens”, – teigė Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistė Roberta Tamulevičiūtė.
Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro akcijų vykdymo laikas ir vieta:
Diena Vieta Valanda
13 d. II – oji Melnragė 11:00-14:00 val.
14 d. II – oji Melnragė 11:00-14:00 val.
15 d. Giruliai 11:00-12:15 val.
Neįgaliųjų paplūdimys 12:45-14:00 val.
18 d. Nida 11:00-14:00 val.
19 d. Juodkrantė 11:00-14:00 val.
20 d. Smiltynės pagrindinis paplūdimys 11:00-14:00 val.
21 d. Smiltynės pagrindinis paplūdimys 11:00-14:00 val.
22 d. Moterų paplūdimys 11:00-14:00 val.
Akcijos vieta ir laikas gali keistis dėl oro sąlygų bei poilsiautojų srauto paplūdimiuose.
Daugiau informacijos:
Roberta Tamulevičiūtė
Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos specialistė
Mob. tel. 8 612 30179, el. paštas: roberta@sveikatosbiuras.lt


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE