Biorythm

Socialdemokratai nepritaria abortų draudimui

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija nepritaria abortų uždraudimo iniciatyvoms. Pasak jų, tai pablogintų lyčių lygybės ir žmogaus teisių indeksus, pakenktų valstybės tarptautiniam prestižui ir reputacijai.

Išplatintame pranešime teigiama, jog nėštumo nutraukimo draudimo įstatymu siekiama „primesti vienos siauros grupės „moralinį“ požiūrį į moters apsisprendimą visai visuomenei“, o moters gyvenimas tampa priklausomas nuo valstybės malonės ir tampa teisėsaugos institucijų kontroliuojamu.

Pasak socialdemokratų, įstatymo projektas, kuriuo siekiama įtvirtinti, kad nėš­tu­mą gy­dy­to­jas ga­lė­tų nu­trauk­ti ne vėliau kaip 12 savaičių nuo nėštumo pradžios tuo atveju, jei gre­sia pavojus nėš­čios mo­ters gyvy­bei ar svei­ka­tai, ar­ nėstumas yra išžaginimo rezultatas, „grąžintų Lietuvą į namudinių abortų ir veronikų laikus, kurių tamsą jau tikėjomės palikę istorijai“. Vietoje to siūloma imti pavyzdį iš Skandinavijos valstybių ar Nyderlandų, kur socialiai pažeidžiamoms grupėms yra palengvintas priėjimas prie kontracepcijos, atviras ir savalaikis vaikų ir paauglių lytinis ugdymas.

Šiuo metu Lietuvoje legaliai nėštumą galima nutraukti iki dvyliktos savaitės.

Abortai ES draudžiami trijose šalyse: Airijoje, Lenkijoje, Maltoje.

TAIP PAT SKAITYKITE