Nobel biocare

Sergantieji vėžiu vaistų turės palaukti

Maždaug savaitę onkologinėmis ligomis sergantys Kauno klinikų ir Onkologijos ligoninės pacientai negauna per chemoterapiją naudojamo vaisto.

Procedūra neįvyko

Iš Šiaulių kepenų vėžiu sergantį 66-erių tėvą į Kauno klinikas atvežęs Benas „Kauno dienai” pasakojo, kad ligoniui buvo paaiškinta, jog chemoterapijos procedūros neįmanoma atlikti, nes nėra vaistų.

„Atvažiavome, niekas iš anksto neperspėjo, kad yra tokia situacija. Paaiškino, kad visoje Lietuvoje šių vaistų trūksta”, – piktinosi pašnekovas.

 

Prieš pusmetį apie ligą sužinojęs Beno tėtis nieko nenorėjo girdėti apie ligos išsivystymo stadiją, tačiau sutiko, kad jam būtų atliekamos chemoterapijos procedūros. Šią savaitę Kauno klinikose jam turėjo būti atlikta antra procedūra.

„Išgirdau gandą, kad yra analogas tiems vaistams, bet už jį jau reikia mokėti. Kai pinigų neturi, tai išeina, kad tiesiog sirk toliau, niekuo tau padėti negalime”, – suprato Benas.

Jo tėvui iš viso skirtos 6 chemoterapijos procedūros. „Mums pasiūlė prieš važiuojant į Kauną skambinti ir klausti, ar jau yra vaistų. Tėvelio savijauta? Fiziškai jis jaučiasi neblogai, tačiau liga jį palaužė psichologiškai”, – neramus dėl tėvo sveikatos Benas.

Kodėl? Nežinia

Ligoninių nepasiekia vaistinis preparatas Fluorouracil-TEVA 50 mg/ml injekcinis tirpalas. Jo tiekimą planuojama atnaujinti 2012 m. pirmą ketvirtį.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos puslapyje skelbiama, kad vaistas, naudojamas per chemoterapiją, Lietuvos rinkai laikinai netiekiamas dėl gamybos sutrikimų.

„Gamintojai neskelbia, kodėl sustabdyta gamyba. Gali būti inventorizacija, gali būti, kad remontuojami kažkokie įrenginiai. Žinome tik tiek, kad vaisto tiekimas bus atnaujintas maždaug po dviejų mėnesių. Rugpjūčio 26 dieną Lietuvą pasieks jau kitas vaistas ir nuo rugsėjo 1 dienos vėl viskas atsistatys”, – žadėjo tarnybos atstovė spaudai Ramunė Visockytė.

Ta pati tarnyba interneto puslapyje skelbia, kad nuo rugsėjo mėnesio Lietuvoje bus tiekiamas nekompensuojamas vardinis vaistinis preparatas Fluorouracil Accord 50 mg/ml injekcinis/infuzinis tirpalas.

Skirtas įvairių organų vėžiui gydyti

Kauno klinikų Onkologijos ligoninės Chemoterapijos dienos stacionaro gydytoja onkologė chemoterapeutė Ilona Padvelksienė pasakojo, kad šis preparatas naudojamas ir vienas, ir komplekse su kitais vaistais.

„Skirtas esant įvairiausioms vėžio lokalizacijoms. Žarnyno, skrandžio, galvos kaklo, gimdos kūno, gimdos kaklelio navikams gydyti. Šio vaisto jau gerą savaitę nėra. Ne visiems ligoniams chemoterapijos procedūras atšaukėme. Yra ligonių, kuriems skiriame kitus vaistus, kai šito neturime. Kiekvienu atveju sprendžiame atskirai”, – pasakoja I. Padvelskienė.

Jos praktikoje tai – pirmas atvejis, kai pritrūko Fluorouracil injekcinio tirpalo.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE