Gudručio vaistinė

Šeimos stiprins pozityvios tėvystės įgūdžius

Kauno rajono savivaldybėje pristatyta SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro paruošta pilotinė programa, skirta ugdyti pozityvios tėvystės įgūdžius. Teikiant psichosocialinės paslaugas pastebėta, kad pagalbos reikia šeimoms, patiriančioms bendravimo sunkumus su vaikais. Programa „Tėvystės įgūdžių ugdymo užsiėmimai“ jungia aštuonių susitikimų ciklą. Didelis dėmesys bus skiriamas praktiniams užsiėmimams, o dalyje jų tėvai dalyvaus kartu su savo atžalomis.

Programoje dalyvaujančioms šeimoms specialistės padės suprasti, kas yra tėvystė, kokie svarbiausi pozityvios tėvystės tikslai, tėvų atsakomybė, jos ribos. Ne mažiau svarbi tema – šeima: taisyklės joje, auklėjimo stiliai ir būdai. Tėvai sužinos daugiau apie vaiko poreikius skirtingais amžiaus tarpsniais, kalbėsis lytiškumo tema, aptars berniukų ir mergaičių lytinės brandos ypatumus. Žadama mokytis atpažinti emocijas ir jausmus, juos įvardinti, susipažinti su galimais būdais juos valdyti.

Kartu su tėvais dalyvauti mokymuose ir apsikeisti vaidmenimis bus pasiūlyta vaikams. Užsiėmimų metu bus aiškinamos vaikų elgesio ribos, vaikų ir suaugusiųjų vaidmenys šeimoje. Programos rengėjos teigia, kad kalbant šiomis jautriomis temomis praktiniai užsiėmimai yra labai naudingi ir vaikams ir tėvams.

Atkreiptas dėmesys į tai, kad šioje programoje galėtų dalyvauti ne tik socialinės rizikos šeimos. Kad poreikis tokių mokymų yra, pripažino pristatyme dalyvavusios Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Janina Dabašinskeinė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė, rajono policijos atstovė Lijana Jomantaitė, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Zita Jankauskaitė.

„Šeimos kreipiasi ir prašo pagalbos. Jei programa pasiteisins, turėsime ką pasiūlyti. Tokie mokymai daugeliu atveju būtų labai gera išeitis šeimos santykius ištikus krizei“, – kalbėjo Socialinių paslaugų centro direktorė Lina Morozaitė.

Planuojama programą pradėti SBĮ socialinių paslaugų centro skyriuje Krizių centre antrąją sausio savaitę. Ją ruošusios psichologė Goda Rimkuvienė ir socialinė darbuotoja Inesa Tilickytė tikisi programą išplėsti ir rengti užsiėmimus pagal poreikį.

Kauno rajono savivaldybės informacija

TAIP PAT SKAITYKITE