Gudručio vaistinė

Seimas pritarė patobulintam asmeninės apsaugos priemonių rezervo kaupimo modeliui

Seimas ketvirtadienio posėdyje pritarė asmeninės apsaugos priemonių ir kitų priemonių, būtinų įstaigų veiklos vykdymui užtikrinti (AAP) rezervo kaupimo modeliui, kuris padės užtikrinti nepertraukiamą ligoninių ir kitų įstaigų veiklą pandemijos ar kitų ekstremaliųjų situacijų sąlygomis.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlomais įstatymų pakeitimais savivaldybių administracijos, valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos ir ūkio subjektai įpareigojami kaupti AAP rezervą, kad užtikrintų nepertraukiamą darbą tam tikram laikotarpiui. Toks reikalavimas galios ir gydymo įstaigoms.

Šie pakeitimai reiškia, kad, padidėjus AAP poreikiui, iš pradžių bus naudojamas įstaigų ir ūkio subjektų turimas rezervas. Jam pasibaigus, savivaldybėms pavaldžios institucijos ir įstaigos bus aprūpinamos iš savivaldybių administracijų sukaupto rezervo. Įstaigų ir savivaldybių atsargoms pasibaigus, įsijungs aprūpinimo iš valstybės rezervo mechanizmas. Juo naudotis pagal poreikį galės visi subjektai, nepriklausomai nuo pavaldumo.

Privalomų kaupti AAP kiekį, sudėtį ir laikotarpį, kuriam jų turėtų užtekti, atskiru sprendimu nustatys Vyriausybė arba kita įgaliota valstybės institucija. Išanalizavusi penkių pagrindinių šalies ligoninių darbą, esant didžiausiam apkrovimui šių metų balandžio mėnesį, SAM jau yra preliminariai numačiusi AAP poreikį. Ne sveikatos srities įstaigų AAP poreikis bus apskaičiuotas, jį derinant su atskirų sričių veiklą kuruojančiomis valstybės ir savivaldybių institucijomis.

Planuojama, kad įstaigos ir ūkio subjektai privalės turėti 30 dienų AAP rezervą. Tokį pat įpareigojimą numatoma nustatytas ir savivaldybių administracijoms. Planuojama, kad valstybės rezervo turėtų užtekti 60 dienų nepertraukiamo naudojimo. Tai reiškia, kad visų trijų lygių atsargų turėtų užtekti trims-keturiems mėnesiams.

SAM primena, kad SAM dar gegužės pradžioje nurodė gydymo įstaigoms, kad nuo birželio 1 d. jos pačios turės organizuoti AAP pirkimą ir sandėliavimą. Jos buvo informuotos, kad darbuotojų saugumu ir reikiamų priemonių įsigijimu turės pasirūpinti įstaigų steigėjai, pavyzdžiui, ligoninės arba savivaldybės.

Taip pat, siekdama apsirūpinti rezervu, SAM atviro konkurso būdu vykdo kaukių, respiratorių, kombinezonų, antbačių ir kitų priemonių pirkimą.

SAM Spaudos tarnyba

 

TAIP PAT SKAITYKITE