Mollers

Santariškių klinikų kraujagyslių chirurgai mini skyriaus dešimtmetį

Birželio 4 dieną Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų (VUL SK) Kraujagyslių chirurgijos skyriui sukanka 10 metų.

2004 m. Kraujagyslių chirurgijos skyrius savo darbą pradėjo Pilvo chirurgijos centro sudėtyje. Skyriui vadovavo ir dabar vadovauja med. m. dr. Marijus Gutauskas. Operacijos yra atliekamos 2 operacinėse ir angiografinių procedūrų kabinete kartu su Kardiologijos ir angiologijos centru. Kraujagyslės tiriamos neinvaziniais būdais kraujotakos tyrimų kabinete kartu su Radiologijos centru.

Šiuo metu Kraujagyslių chirurgijos skyriuje taikomi šiuolaikiniai progresyvūs tyrimo ir gydymo metodai. Tai leidžia tiksliai įvertinti kraujagyslių patologiją, lemiančią tolesnę gydymo eigą, operacijos apimtį. Atliekamos visos atkuriamosios kraujagyslių operacijos ir intervencinės procedūros, arterijų embolijų, trombozių ir traumų atvejais, krūtinės ir pilvo aortos ir jos šakų, periferinių arterijų ir venų kraujotaką atstatančios operacijos, aortos lanko šakų rekonstrukcinės operacijos, lėtinio ir ūminio žarnyno išeminio sindromo chirurginė korekcija.

Per metus Kraujagyslių chirurgijos skyriuje gydoma iki 1500 pacientų, atliekama iki 1200 operacijų, 320 endovaskulinių procedūrų, 2000 doplerometrinių tyrimų ir 1000 sonoskopinių tyrimų.

VUL SK Konsultacijų poliklinikoje kraujagyslių chirurgai per metus ambulatoriškai konsultuoja virš 5000 pacientų.

Nuo 2008 metų pradėta teikti skubi konsultacinė pagalba Vilniaus, Utenos ir Alytaus apskričių gyventojams. Vidutiniškai suteikta per metus iki 200 konsultacijų, atlikta vidutiniškai 25 operacijos.

VUL SK kraujagyslių chirurgijai aktyviai dalyvauja kepenų ir kasos transplantacijos programoje, sudėtingais atvejais onkologinėse operacijose, kuomet augliai perauga kraujagysles. VUL SK – vienintelė gydymo įstaiga Lietuvoje, kur yra atliekamos hibridinės operacijos, vartų venos hipertenzijos tyrimai ir gydymas vaikams bei suaugusiems.

TAIP PAT SKAITYKITE