Krikščionių medicinos centras

Ruošiamės atostogoms: sąrašas šeimos poilsiui

Šeimos atostogos – pats tikriausias džiaugsmas, bet ir… iššūkis. Susiruošti ilgesnei kelionei ar išvykai nėra taip jau paprasta. Kaip pasirengti poilsiui be įtampos ir prognozuojamai.

Šeima susiruošė pirmai bendrai kelionei – slidinėti kartu su vaikais. Mama vaikystėje itin mėgo slides, todėl labai norėjo to išmokyti ir savo vaikus. Kadangi tai buvo mamos stichija, ji apsiėmė viską parengti kelionei, nupirko reikalingą aprangą, sudėjo lagaminus. Viskas, ką reikėjo padaryti vyrui – tai laiku atsikelti, susiruošti ir nunešti daiktus į automobilį. Bet pirmą užduotį jis pramiegojo, pavėlavo su antrąja, o kas susiję su trečiąja – tai, kai šeima atvyko į poilsio vietą, tapo aišku, kad nauji vaikų slidinėjimo rinkiniai taip ir liko namuose prie miegamojo lovos…

Ruošiantis bendram poilsiui šeimoje gali kilti įvairiausių konfliktų. Vienas sudėtingesnių momentų – pasirengimas, nuo kurio dažnai nemaža dalimi ir priklauso pasitenkinimas kelione. Ar galima optimizuoti šį procesą?

Vienas būdų – sudaryti kontrolinį sąrašą. Šis sprendimo būdas gali padėti spręsti tam tikras problemas, su kuriomis susiduria kelionei besiruošiančios šeimos. Štai keletas rekomendacijų.

Sudarykite skirtingų etapų sąrašus. Šie sąrašai turi būti susiję su konkrečia vieta ir laiku. Sąrašą sudarykite bent savaitę iki kelionės, tačiau likus dienai ar dviem – jums, greičiausiai, prireiks ir kito. O dar vieno – kai išeisite iš namų. Būtų gerai, jei pasistengtumėte pasilikti laiko korekcijai. Jei paukščiukus ties reikalingais atlikti veiksmais pradėsite dėlioti tik oro uoste, gali būti per vėlu.

Sąrašas turėtų būti konkretus. Kad galėtumėte sutikrinti pagal sąrašą, turėtumėte užtrukti ne ilgiau kaip minutę. Kiekviename punkte turėtų būti nurodytas konkretus veiksmas, venkite abstrakčių formuluočių.

Sąraše turėtų būti tik tai, kas jums paprastai būna sudėtingiausia ruošiantis šiai kelionei arba kur gali kilti kliūčių. Jei į sąrašą įtrauksite ir tai, kas jums pasiseka lengvai, galite išprotėti.

Septynių taisyklė. Bus lengviau, jei nuspręsite, kad kontrolinis sąrašas turėtų būti iš konkretaus skaičiaus punktų. Septyni – optimalus variantas, kurį įmanoma įsiminti ir nereikia baimintis, kad kažką praleisite.

Įtraukite vaikus. Papasakokite jiems apie kelionę, ko joje gali prireikti, kad atostogų metu nekiltų problemų, pabandykite sudaryti jų sąrašus ir pasiaiškinkite, ar viskas suprantama.

Kam tas sąrašas?

Mūsų šeima nusprendė pasinaudoti šiais patarimais ir į savąjį sąrašą įtraukėme tuos daiktus, kuriuos dažniausiai paliekame namuose: priemones nuo saulės, mobiliųjų telefonų įkroviklius, minkštus žaislus. Ten taip pat pateko tai, ką mes paprastai pamirštame padaryti: išjungti kondicionierių, užtraukti užuolaidas, išnešti šiukšles. Dar į mūsų sąrašą įtraukiau tai, ką paprastai daro visos šeimos: pasiima lengvų užkandžių, atsispausdina maršrutus. Žmona nuo savęs pridėjo išmaudyti mergaites, o dukros – pasiimti daugiau knygų.

Parodęs sąrašą draugams, gavau stiprų atgalinį ryšį. Vieni mano sumanymą palaikė pernelyg schematišku, kiti – pernelyg įprastu. Keletas žmonių pasakė, kad jiems tai neatrodo reikalinga. Galiausiai nusprendžiau, kad mano eksperimentas nesėkmingas ir visą sąrašą „išsiunčiau“ į šiukšliadėžę.

Po mėnesio susiruošėme į kelionę. Ir žinoma, kad pamiršome minkštus žaislus ir kitus punktus. Mūsų dukra ilgai verkė ir niekaip negalėjo užmigti. Tada nusprendžiau grįžti prie atmestos idėjos. Todėl nuo šiol rengdamiesi kelionėms sudarome mūsų šeimos sąrašą ir visas šis mechanizmas dar geriau pradeda veikti po keleto kelionių. Dukras įpareigojome atlikti sąrašo kontrolės funkciją ir taip jos įgavo retą galimybę tapti „tvarkos sergėtojomis“, kai mes su žmona kažką pamiršdavome.

Šis sąrašas gali padėti prisiminti, ką reikia padaryti, bet iš pradžių turite… priversti save jį sudaryti.

Pagal užsienio spaudą parengė JLK

Bernardinai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE