Gudručio vaistinė

PSD taryba pritarė siūlymui skirti daugiau lėšų prevencinėms programoms

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) taryba, kuriai pirmininkauja sveikatos apsaugos ministrės patarėja Janina Kumpienė, pritarė siūlymui skirti daugiau lėšų prevencinėms programoms įgyvendinti. Tuo tikslu bus perskirstoma daugiau kaip 10 mln. litų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, kurie buvo nepanaudoti šiais metais.

To prireikė, nes vis daugiau žmonių išgirsta raginimus nelikti abejingais savo sveikatai ir nemokamai išsitiria pagal Lietuvoje vykdomas prevencines programas. Šiais metais taip išsityrusių žmonių skaičius gerokai išaugo ir jiems vis daugiau suteikiama paslaugų. Tikimasi, kad ši tendencija išliks ir kitąmet, todėl ir 2015 m. PSDF šioms paslaugoms apmokėti numatyta daugiau lėšų.

PSD tarybos pirmininkės J. Kumpienės teigimu, džiugina tai, kad nuo klastingų ligų galime išgelbėti vis daugiau žmonių ir išsaugoti jų gyvybes.

„Žinoma, prie to prisideda ir patys gyventojai, kurie įsiklausę į raginimus aktyviau rūpinasi savo sveikata bei skuba nemokamai išsitirti dėl gimdos kaklelio, krūties, priešinės liaukos (prostatos), storosios žarnos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Na, o vaikų krūminiai dantys yra aktyviai dengiami silantais – specialia apsaugine medžiaga, kuri apsaugo nuo dantų ėduonies“, – teigė J. Kumpienė.

Šiemet šioms prevencinėms programoms įgyvendinti iš PSDF buvo skirta 37 mln. litų, o 2015 m. planuojama skirti gerokai daugiau lėšų nei šiemet – beveik 49 mln. litų.

Laikinai VLK direktoriaus pareigas einantis Gintaras Kacevičius, esantis ir PSD tarybos narys, teigia, kad dėl šių prevencinių programų kasmet vis daugiau žmonių pavyksta išgelbėti nuo klastingiausios šio amžiaus ligos – vėžio.

„Štai per dešimtmetį Lietuvoje moterų iki 64 metų mirtingumas nuo gimdos kaklelio vėžio sumažėjo beveik trečdaliu. Tai akivaizdi prevencinės programos nauda. Be to, moterims iki 64 metų vis dažniau diagnozuojamas dar neišplitęs ankstyvosios stadijos vėžys, o vėlyvosios – vis rečiau“,– ragino nedelsti G. Kacevičius.

Tad VLK kviečia žmones nebūti abejingais savo sveikatai ir išnaudoti visas valstybės siūlomas galimybes nemokamai ją išsitirti. Norint nemokamai išsitirti pagal minėtas prevencines programas, reikia kreiptis į šeimos gydytoją.

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.  Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

VLK nuotraukoje: PSD tarybos posėdžio metu

Lina Bušinskaitė
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445
El. paštas lina.businskaite@vlk.lt

TAIP PAT SKAITYKITE