Biorythm

Policijos komisariato darbuotojai ir pareigūnai skatinami rūpintis sveikata

Pirmą kartą Lietuvoje vykdomas sveikatinimo projektas statutiniams pareigūnams ir darbuotojams, bendradarbiaujant tarp VšĮ „Pozityvios sveikatos komanda“, Higienos instituto, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro bei Sveikatos priežiūros tarnybos prie LR vidaus reikalų ministerijos.

Šių metų liepos mėnesį Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariate startavo projektas „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“. Projekto vykdytojai susitiko su policijos komisariato padalinių vadovais, pristatė projektą, o darbuotojai pildė internetines anketas, kuriomis buvo siekta išsiaiškinti, kokie negalavimai juos labiausiai vargina, kokių veiklų, susijusių su sveikatos gerinimu jie tikisi ir nori.

Rugpjūčio 7 dieną Kėdainių rajono policijos komisariate vyko antrasis projekto renginys, kurio tikslas – informuoti apie efektyvias sveikatos stiprinimo priemones bei paskatinti darbuotojus bei pareigūnus atsakingai įsitraukti į sveikatinimo veiklas bei daugiau rūpintis savo sveikata.

Sveikatos priežiūros tarnybos prie LR vidaus reikalų ministerijos Sveikatos skyriaus vedėjas Arvydas Ramelis, šio projekto koordinatorius, pasveikino visus susirinkusius. Jo žodžiais ,,projektas „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“ yra pirmas tokio pobūdžio informacinis, motyvuojantis projektas Lietuvoje, skirtas vidaus tarnybos sistemos pareigūnams, kurio tikslas yra suteikti teorinių ir praktinių žinių vidaus tarnybos sistemos pareigūnams, siekiant, kad jų tarnybos Lietuvai laikotarpiu fizinė ir emocinė sveikata, nepaisant patiriamo didelio fizinio ir emocinio krūvio, galimos grėsmės sveikatai rizikos, streso protrūkių, vykdant pavestas funkcijas, pasireiškimo atvejais išliktų gera ir, pasibaigus tarnybai, gyvenimo kokybė, priklausanti nuo sveikatos nepablogėtų.
Projektas yra įgyvendinamas Sveikatos apsaugos ministerijos ir projekto organizatorių bei partnerių lėšomis, pasinaudojant kompetentingų sveikatos priežiūros specialistų patarimais ir konkrečiais pavyzdžiais. Vienas iš projekto tikslų – parengti metodines rekomendacijas vidaus tarnybos sistemos pareigūnams, atsižvelgiant į jų lūkesčius ir požiūrio į savo sveikatą vertinimus. Tikimės, kad šios metodinės rekomendacijos bus naudingos Lietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos biurams, pasiryžusiems visuomenės sveikatinimo paslaugas teikti šių visuomenės sveikatos biurų teritorijose esančioms vidaus reikalų įstaigoms.”

Projekto koordinatorė Sigita Vičaitė pristatė viso projekto eigą bei anketinio tyrimo pagrindinius rezultatus. ,,Tyrimas parodė, kad sveikatos stiprinimas – jums aktuali tema. Tad rudenį tris mėnesius visi kartu stengsimės ja pasirūpinti. Tikimės, jog šio projekto dalyviai taps geruoju pavyzdžiu kitoms įmonėms ir įstaigoms Lietuvoje. Taip pat, tai iššūkis, kuris gali pareikalauti pokyčių ar naujoviško matymo, bet tuo pačiu atnešantis pozityvių permainų. Šiuo projektu tikimasi sukurti pridėtinę vertę: sveikatos specialistams pasiūlysime parengtas rekomendacijas taikyti savo veikloje“, – teigė projekto koordinatorė Sigita Vičaitė.
Renginio metu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojas, fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistas, gydytojas kineziterapeutas Vidmantas Zaveckas darbuotojus supažindino su fizinio aktyvumo darbo vietose privalumais bei būtinybe rūpintis savo sveikata. Gydytojas vaizdingai ir suprantamai kalbėjo apie sveikatą lemiančius veiksnius, taisyklingą laikyseną, sėdėseną, stuburo problemas. ,,Gaila, tačiau dažniausiai vyrai savo automobiliu mėgsta rūpintis labiau negu kūnu. Sveikata, gera savijauta turi rūpėti jums, o ne kam kitam. Jūs, pareigūnai, savyje privalote ne tik neturėti ligos, bet ir būti fiziškai aktyvūs“, – pažymėjo jis.
Renginio dalyviai patys įvertino savo fizinį aktyvumą, sužinojo ar jie lankstūs, kaip išlaiko pusiausvyrą, visuomenės sveikatos specialistai matavo kraujo spaudimą, nustatė kūno masės indeksą (KMI), atliko procentinį kūno riebalų matavimą ir kt. Atliekant matavimus mums talkino NVO – Kėdainių rajono vaikų ir jaunimo sveikatos klubas ,,Sveiki“.
Šis projektas finansuojamas LR sveikatos apsaugos ministerijos pagal nevyriausybinių organizacijų, dalyvaujančių sveikatos stiprinimo veikloje, skatinimo programą. Projektas „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“ laikomas svarbiu, siekiant darbuotojų sveikatinimo tikslų ir tikimės, kad jis bus tęstinis.
Danguolė Avižiuvienė
Kėdainių rajono savivaldybės
visuomenės sveikatos biuro direktorė

TAIP PAT SKAITYKITE