Biorythm

Poilsiautojams – nemokamas vanduo ir kraujospūdžio matavimai

Su gražiais orais į pajūrį atkeliauja ir naujovės. Uostamiesčio paplūdimiuose savo „štabus“ įkurs Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro darbuotojai. Specialistų misija – konsultuoti poilsiautojus, kaip saikingai ir saugiai kaitintis saulėje bei maudytis jūroje. Taip pat vasarotojams bus nemokamai matuojamas kraujo spaudimas ir dalinamas geriamasis vanduo.

Vasaros akcija „Saugus poilsis pajūryje“ vyko ir pernai. Organizatorių teigimu, vasarotojai šiltai priėmė iniciatyvą – noriai bendravo su visuomenės sveikatos specialistais, dėkojo už nemokamai dalintą vandenį ir nuo kaitrios saulės apsaugančias skareles.

Šiemet akcija pratęs pernykštę tradiciją, o jos rengėjai tikisi, kad aktuali informacija pasieks dar daugiau vasarotojų. Poilsiautojus visuomenės sveikatos specialistai konsultuos keturiuose Klaipėdos miesto paplūdimiuose: I-ojoje Melnragėje, II-ojoje Melnragėje, Giruliuose ir Neįgaliųjų paplūdimyje.

Akcija startavo liepos 7 d., pirmadienį, ir vyks visą mėnesį. Geranoriški visuomenės sveikatos specialistai, „apsiginklavę“ kraujospūdžio matuokliais, gaivinančiu vandeniu ir lankstinukais su naudinga informacija, poilsiautojus pasitiks prieigose prie jūros nuo 11 val. iki 14 val. Visgi organizatoriai pažymi, kad tam tikras tvarkaraščio korekcijas gali nulemti nepalankus oras.

„Praėjusių metų akcijos parodė, kad daugelį poilsiautojų kamuoja aukštas kraujospūdis – tai ypač būdinga vyresnio amžiaus žmonėms. Per ilgai kaitinantis saulėje ne vienam sutrinka širdies ritmas. Kad išvengtume sveikatos sutrikimų, patariame riboti buvimą saulėkaitoje ir gerti daug vandens. Jis ne tik padeda atvėsinti organizmą, bet ir tirpina mineralines druskas, su vandeniu iš organizmo pašalinamos kenksmingos medžiagos, apykaitos produktai. Taip pat paplūdimyje reikėtų nepamiršti galvos apdangalų, kurie padės mums neperkaisti“, – linkėdamas šaunios vasaros priminė visuomenės sveikatos specialistas Marius Beivydas.

www.sam.lt

TAIP PAT SKAITYKITE