Mollers

Po pakartotino tyrimo, atšauktas draudimas realizuoti sulaikytą „Smetoniškos” giros partiją

Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba priėmė sprendimą atšaukti savo draudimą realizuoti sulaikytą „Smetoniškos” giros partiją.

Draudimas AB „Volfas Engelman” realizuoti rinkoje 6 670 l giros „Smetoniška” (kilmės šalis – Baltarusija, JSC „Lidskoje pivo”, tinkamumo vartoti terminas iki 2011-08-22) buvo priimtas balandžio mėnesį, kai Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus mėginius, giroje buvo rasta saldiklio acesulfamo K, kurį giros gamyboje naudoti draudžiama.

Pasak Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktoriaus Gedimino Pridotko, balandžio mėnesį atlikti patikrinimo metu iš prekybos centro paimtos „Smetoniškos” giros tyrimai parodė, kad gėrime yra saldiklio acesulfamo K. Atsižvelgiant į bendrovės „Volfas Engelman” išsakytas abejones, giros mėginys, kuriame buvo rasta acesulfamo K, papildomai ištirtas akredituotuotose laboratorijose Estijoje ir Latvijoje. Šiose laboratorijose atliktų tyrimų rezultatai patvirtino, kad giroje iš tiesų yra saldiklio acesulfamo K.

Tuomet pati bendrovė „Volfas Engelman” savikontrolės tikslais į institutą pristatė keturis „Smetoniškos” giros mėginius acesulfamo K nustatymui. Atlikus cheminius tyrimus, acesulfamo K mėginiuose nenustatyta. „Vertinti bendrovės savikontrolės mėginių tyrimų rezultatų negalime, nes mėginiai ištyrimui pristatyti be jokios informacijos apie atsekamumą, be etikečių. Todėl tokių mėginių neįmanoma susieti su konkrečia partija”, – teigė Gediminas Pridotkas.

Atsižvelgus į tai, kad vėlesnėse iš Baltarusijos importuotos „Smetoniškos” giros partijose saldiklių nebuvo nustatyta ir norint galutinai išsiaiškinti visas aplinkybes, nuspręsta pakartotinai paimti oficialius mėginius iš sulaikytos giros partijos. Ištyrus pakartotinus mėginius Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas konstatavo, kad juose saldiklio acesulfamo K nėra.

„Sprendimas atšaukti draudimą realizuoti vieną „Smetoniškos” giros partiją priimtas siekiant kompromiso ir įvertinus visas šio, gana komplikuoto atvejo tyrimo aplinkybes, riziką vartotojų sveikatai bei vadovaujantis paskutinių laboratorinių tyrimų rezultatais”,- teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Stanevičius.


Maisto ir vet. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE