Nobel biocare

Pasaulyje labai sumažėjo ŽIV infekcijų skaičius

Jungtinių Tautų (JT) agentūra UNAIDS savo ataskaitoje skelbia, kad pasaulyje labai sumažėjo ŽIV infekcijų ir su AIDS susijusių mirčių skaičius, informuoja BBC.

Mirtingumas nuo AIDS didžiausią lygį buvo pasiekęs 2005 metais, kai mirė 2,3 mln. žmonių. Pernai šis skaičius sumažėjo iki 1,6 mln. Naujų ŽIV infekcijų skaičius nuo 2001 metų sumažėjo trečdaliu iki 2,3 mln. Šis skirtumas dar ryškesnis tarp vaikų. 2001 metais ŽIV užsikrėtė daugiau nei pusė milijono vaikų. Iki 2012 metų šis kaičius sumažėjo per pusę.

Ataskaitos autoriai teigia, kad mirčių ir infekuotų vaikų skaičius sumažėjo, nes daugiau žmonių gauna antiretrovirusinius vaistus. Jei ŽIV užsikrėtę žmonės negydomi, jie suserga AIDS ir gali mirti nuo paprastų infekcijų. 2012 metų pabaigoje beveik 10 mln. žmonių neturtingose šalyse, įskaitant Pietų Afriką, Ugandą ir Indiją, gavo antiretrovirusinių vaistų. Daugiau pacientų gauna vaistus, nes jie tapo pigesni ir labiau prieinami.

Pasaulis buvo užsibrėžęs tikslą iki 2015 metų gydymą nuo ŽIV suteikti 15 mln. žmonių, bet UNAIDS ataskaitoje teigiama, kad galima pasiekti dar geresnių rezultatų. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pakeitė savo rekomendacijas, kad vaistai būtų prieinami dar didesniam žmonių skaičiui.

UNAIDS nustatė, kad mažiausiai pažangos padaryta suteikiant pagalbą didžiausios ŽIV ir AIDS rizikos grupių žmonėms, pavyzdžiui, vartojantiems intraveninius narkotikus ir seksualinę prievartą patiriančias moteris bei mergaites.

TAIP PAT SKAITYKITE