Nobel biocare

Pasaulinę žindymo savaitę visuomenė skatinama kalbėtis apie žindymo svarbą vaiko sveikatai

Rugpjūčio 1 d. prasideda Pasaulinė žindymo savaitė. Ši savaitė minima 170 pasaulio valstybių, tarp jų ir Lietuvoje. Pasaulinis aljansas už žindymą (World Alliance for Breastfeeding Action (WABA) kiekvienais metais paskelbia skirtingą žindymo savaitės temą. Šių metų tema: ,,Pasikalbėkime! Žindymas – 3D patirtis”. Savaitė skirta komunikavimui ir dalijimuisi patirtimi tarp skirtingų kultūrų, kartų, lyčių.

Pasak Sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės, šiandien medikai neabejoja ilgalaikio žindymo privalumais. „Ilgalaikis žindymas – tai visavertė kūdikio mityba, imuninės sistemos stiprinimas, tvirtas emocinis ryšis tarp kūdikio ir motinos. Tai duota gamtos, patikrinta tūkstantmečiais, tačiau, deja, kartais dėl gyvenimo tempo ar madų vėjų, reklamos įtakos, bandoma nepaisyti ilgos žmonijos patirties”, – sako N. Ribokienė.
Siekiant užtikrinti optimalų kūdikių augimą, vystymąsi ir sveikatą, Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja pirmus šešis gyvenimo mėnesius kūdikius tik žindyti. Sulaukus 6 mėnesių kūdikiams turi būti pradėtas duoti ir papildomas maistas, o žindymas tęsiamas iki 2 metų ar ilgiau.
Sveikatos apsaugos viceministrė N. Ribokienė sako, kad siekiant saugoti kūdikių ir mažų vaikų sveikatą ir įgyvendinti kūdikių žindymo skatinimo iniciatyvas Lietuvoje, dar 2004 m. patvirtintos Stacionarių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vertinimo pagal naujagimiams palankios ligoninės reikalavimus laikinosios taisyklės. „Būtent pirmomis dienomis po gimdymo gydymo įstaigose motinos įgytos žinios apie maitinimą krūtimi, jo įtaką vaikelio raidai, dažniausiai nulemia žindymo trukmę”, – sako N. Ribokienė.
Naujagimiams palankios ligoninės vardas jau yra suteiktas 8 Lietuvos ligoninėms: Vilniaus gimdymo namams, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninei, Kauno klinikoms, Kauno klinikinei ligoninei, Kauno ligoninės filialui Krikščioniškiesiems gimdymo namams, Respublikinei Panevėžio, Marijampolės, Pasvalio, Vilkaviškio ligoninėms.
Pasaulinė žindymo savaitė vyksta nuo 1992 m. Ji paskelbta, atsižvelgiant Pasaulio sveikatos organizacijos ir UNICEF inicijuotą ir priimtą Innocenti deklaraciją dėl kūdikių žindymo apsaugos, skatinimo ir rėmimo.

Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE