Nobel biocare

Pasaulinę širdies dieną – dėmesys seniūnaičiams

Sveikata yra svarbiausia. Patys tai atrodo suprantame, o ir gimtadienių bei kitų švenčių proga neretai ištariame: „svarbiausia, kad sveikatos būtų, o jau visa kita užgyvenama…“. Pirštųsi išvada, kad svarbiausiu dalyku ir reikia rūpintis labiausiai, tačiau, kalbant apie sveikatą, neretai rūpestis ja lieka vos ne paskutinėje vietoje. Be to mėgstame tą rūpestį sveikata perkelti ant kitų pečių, pavyzdžiui medikų, net nesusimąstydami, kad mūsų tikslas būtų gyventi taip, kad pas juos tektų lankytis tik profilaktiniams pasitikrinimams. Nors sveikata – kiekvieno individuali būsena, tačiau rūpintis ja drauge su šeimos nariais, bendruomene kartais yra kur kas lengviau.

Siekdami didinti bendruomeniškumo jausmą ir norą sveikiau gyventi, minint Pasaulinę Širdies dieną, bendradarbiaujant su Sveikatos apsaugos ministerija (renginys iš dalies finansuotas biuro partnerių – asociacijos „Sieluva“ projekto „Judam kartu sveikatos labui“ lėšomis) Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras surengė pirmąją „Seniūnaičių sveikatiadą“.

Šeštus metus įpusėjusi sveikatos biuro veikla puikiai atspindi tai, kad kaimeliai ir miesteliai, kur jaučiamas stiprus bendruomeniškumo jausmas, kur yra aktyvių iš altruistinių paskatų dirbančių žmonių, siekiančių savo bendruomenę suburti tiek bėdos, tiek džiaugsmo akimirkoms, yra keliais žingsniai priekyje ir sveikatos išsaugojimo kelyje. Dar net nepradėjus dėlioti trečiojo mankštų sezono grafiko, jau sulaukta paskatinimo iš bendruomenių, kad „kaulus reiktų pradėti judinti kuo greičiau“. Didžiausias džiaugsmas bendradarbiauti su bendruomenėmis, kaimeliais ir miesteliais, kuriuose besibaigiant vienam sveiką gyvenimo būdą propaguojančiam renginiui, jau teiraujamasi, kada bus kitas. Tačiau yra rajone kampelių, kuriuose to entuziazmo ir noro dar kartais pritrūksta, todėl visuomenės sveikatos specialistai didžiausių lūkesčių kupini nukreipė žvilgsnius ir seniūnaičius, tikėdami, kad būtent jie savo bendruomenėse galėtų būti tie šviesuliukai, patys propaguojantys ir kitus įtraukiantys į sveikos gyvensenos kelią.

Apie rimtus dalykus, bet pakankamai linksmai. Taip būtų galima pavadinti pirmąją Lietuvoje „Seniūnaičių sveikatiadą“.  Pusė seniūnaičių, subūrę savo komandas suvažiavo į Daugus. Be rimtų kalbų apie širdies ir kraujagyslių ligų sergamumą bei galimybes jų išvengti Alytaus rajone, seniūnaitijų komandų laukė penkios rimtai linksmos užduotys. Nuo kryžiažodžio iki maisto produktų degustacijos, nuo maisto piramidės iš plastikinių šiaudelių iki vandens gėrimo užduoties. Nei užduočių painiavoje, nei šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimuose entuziazmo ir geros nuotaikos netruko. Kadangi sveikatiada vyko varžytuvių principu, todėl be abejo be geriausių ir sveikuoliškiausių seniūnaitijų rinkimų nebuvo apseita. Sveikatos pricipus geriausiai išmanančiųjų pakyla šiemet priklausė Gervėnų, Alovės ir Santaikos seniūnaitijoms, kurie tikimės labai ilgai žingsniuos su laimėtais žingsniamačiais ir šiaurietiškojo ėjimo lazdomis.

Niekada organizuojant pirmąjį renginį negalima turėti užtikrinto jausmo, kad jis bus tęstinis, tačiau atsisveikindami pirmosios sveikatiados dalyviai beveik visi užtikrino, kad į antrąją tikrai atvažiuos, o jau ir po šios pirmosios rezultatų ilgai laukti neteko. Su šiaurietiškojo ėjimo pradžiamoksliu susipažinti jau panoro net keturios seniūnaitijos.

Dalia Kitavičienė
Alytaus rajono visuomenės
sveikatos biuro direktorė
Nuotraukose:
Akimirkos iš pirmosios „Seniūnaičių sveikatiados“

TAIP PAT SKAITYKITE