Gudručio vaistinė

Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

Kokios paslaugos turi būti apmokamos iš valstybės biudžeto, kokios iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo? Kaip turi būti tobulinamas sveikatos sistemos teisinis reglamentavimas? Kokie kontrolės ir priežiūros mechanizmai padėtų užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugų ir vaistų kokybę bei kompetenciją? Šiuos ir kitus klausimus turės aptarti ir rasti sprendimus Ministro pirmininko potvarkiu sudaryta sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio vadovaujama tarpžinybinė darbo grupė sveikatos sistemos teisinio reglamentavimo tobulinimui, atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo 2013 m. gegužės 16 d. nutarimą.

Darbo grupėje – ne tik Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos, bet ir Ministro Pirmininko tarnybos, Krašto apsaugos, Ūkio, Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ministerijų, Europos teisės departamento, Konkurencijos tarybos, Lietuvos universitetų atstovai, premjero patarėjai.
Darbo grupės vadovo sveikatos apsaugos ministro V. P. Andriukaičio teigimu, iškelta užduotis sudėtinga ir kompleksinė. „Apibendrintai galima pasakyti, kad mūsų darbo grupei teks spręsti teisinius, socialinius, ekonominius, finansinius, buhalterinius ir struktūrinius uždavinius. Tai tikrai nėra lengvas uždavinys, nes nėra teisiškai reglamentuota nei nemokamos pagalbos aprėptis, nei mokamų paslaugų teikimas ir daugelis kitų dalykų, minimų Konstitucinio Teismo nutarime”, – sakė ministras.
Darbo grupės nariai, neabejodami jiems tenkančių užduočių sudėtingumu, pasiūlė pirmiausia sutarti dėl to, kad priimant naujus sprendimus, būtų parengtas pereinamojo laikotarpio finansinis mechanizmas, leidžiantis išlaikyti sveikatos sistemos stabilumą.
Ministro pirmininko potvarkiu sudaryta darbo grupė sveikatos sistemos teisinio reglamentavimo tobulinimui, atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo 2013 m. gegužės 16 d. nutarimą, pasiūlymus Lietuvos Respublikos Vyriausybei turi pateikti iki 2015 m. sausio 15 d.

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius

TAIP PAT SKAITYKITE