REXSAN

Paaiškėjo, jog šiemet abiturientai labiausiai nori studijuoti mediciną, odontologiją ir teisę

Pasibaigus bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas prašymų registracijai, paaiškėjo, jog šiemet abiturientai labiausiai nori studijuoti medicina, odontologiją ir teisę.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informuoja, kad šiemet didžiausi konkursai universitetuose (pagal pirmąjį pageidavimą) yra teisės, medicinos ir sveikatos bei verslo ir vadybos krypčių grupėse. Koelgijose – teisės, menų studijų srities (dailės, dizaino, fotografijos ir medijų) bei biomedicinos mokslų krypčių grupėse.

Į populiariausių (pirmu pageidavimu) programų dešimtuką universitetuose patenka LSMU medicina, VU medicina, LSMU odontologija, VU teisė, VU ekonomika, VU programų sistemos, MRU teisė ir muitinės veikla, LSU treniravimo sistemos, MRU teisė ir ikiteisminis procesas ir LSMU veterinarinė medicina.

Į populiariausių (pirmu pageidavimu) programų dešimtuką kolegijose patenka KK kosmetologija, VK Higieninė ir dekoratyvinė kosmetologija, VK Bendrosios praktikos slauga, VTDK transporto logistika, VK tarptautinis verslas, KVK grožio terapija, VK kineziterapija, KK bendrosios praktikos slauga, LAJM jūrų laivavedyba ir KMAIK miško ūkis.

Iš viso studijas universitetuose pirmuoju prioritetu rinkosi 22 tūkst. 541, kolegijose – 13 tūkst. 9 stojantieji. Pernai – 23 tūkst. 596 universitetuose ir 13 tūkst. 589 kolegijose.

Pagrindinio priėmimo rezultatai bus skelbiami liepos 25 d. iki 15 val. Juos kiekvienas stojantysis sužinos prisijungęs prie savo prašymo LAMA BPO informacinėje sistemoje. Visi stojantieji taip pat gaus pranešimus el. paštu. Sutartys su stojančiuosius pakvietusiomis studijuoti aukštosiomis mokyklomis bus pasirašomos liepos 28 d. – 31 d.

Parengta pagal LAMA BPO skelbiamą informaciją

TAIP PAT SKAITYKITE