Biorythm

Nuspręsta finansuoti 385 naujų rezidentų studijas

Vyriausybė patvirtino didesnį šiemet priimamų rezidentų skaičių nei buvo numačiusi liepą, bet jaunųjų medikų į šias valstybės finansuojamas studijas vis tiek bus priimta mažiau, nei planuota metų pradžioje.

Pagal trečiadienį patvirtintus valstybės finansuojamų rezidentūros studijų vietų skaičius, šiemet turėtų būti priimta 385 rezidentai: 171 studijuotų Vilniaus universitete (VU) ir 214 – Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU).

Liepos viduryje Vyriausybė buvo patvirtinusi, kad valstybė finansuos 302 naujų rezidentų studijas – tai maždaug 30 proc. mažesnis finansavimas nei numatyta metų pradžioje.

Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos, po liepą priimto sprendimo vedusios derybas su universitetais dėl galimybės priimti daugiau rezidentų, LSMU sutiko mažinti normines rezidentūros studijų kainas, todėl ministerijos numatytų lėšų pakaks rezidentų studijos ir stipendijos. Jų LMSU tarybos sprendimu yra priimta 214.

Tuo metu VU nurodė pasirašęs sutartis su 171 rezidentūros stojamuosius egzaminus sėkmingai išlaikiusiu studentu ir teigė, kad jų studijų išlaidoms ir stipendijoms padengti trūksta dalies lėšų.

„Ministerija, atsižvelgusi į tai, kad VU esama sutaupytų lėšų, nes dalis valstybės finansuojamų visų pakopų studentų šiais metais nutraukė studijas, bei kaip ir kasmet, tokių studentų bus ir kitais metais, prognozuoja, kad VU trūkstamas lėšas padengs iš universiteto sutaupytų lėšų rezervo”, – teigiama trečiadienio Vyriausybės nutarimo vertinimo pažymoje.

Rezidentūra yra antrosios pakopos universitetinės studijos, skirtos medicinos studijas baigusiems asmenims rengti medicinos praktikai.


Bernardinai

TAIP PAT SKAITYKITE