Nobel biocare

Natalija Ignatova. Vaikai iki 8 metų internete yra ypač pažeidžiami

Natalija Ignatova, Švietimo informacinių technologijų centro projekto Lietuvoje „Saugesnis internetas“ koordinatorė, pasakoja apie vaikų ir paauglių naudojimosi internetu ypatumus.

Saugesnio interneto forume dažnai buvo akcentuojama, kad vaikams ir paaugliams, besinaudojantiems internetu, yra labai reikalinga vyresniųjų pagalba. Paaugliai ir jaunuoliai, nepaisydami gerų naudojimosi internetu įgūdžių, kalbėjo, kad jiems ypač trūksta patarimų, kaip elgtis internete, kaip rasti patikimos informacijos, kaip saugiai naudotis siūlomomis paslaugomis ir pan.

Darbo grupėje „Geresnis internetas: kaip mes padedame mažiesiems interneto naudotojams?“ buvo pristatytas tyrimas, kaip maži vaikai iki 8 metų naudojasi internetu įvairiose šalyse. Tyrėjų nuomone, šis vaikų amžius turėtų būti prioritetinis siekiant apsaugoti vaikus nuo pavojų internete. Svarbiausios priežastys:

pradėdami eksperimentuoti internete, vaikai pradeda mokytis;

šio amžiaus vaikai yra ypač pažeidžiami;

maži vaikai turi didesnę riziką patekti į pavojų naršydami internete be priežiūros;

ištekliai internete dažniausiai yra skirti vyresniems vaikams ir paaugliams (80 %).

Siekdami apsaugoti mažuosius, suaugusieji turi aktyviai prižiūrėti vaikų veiklą internete. Tėveliai privalo tam skirti laiko ir turi atsiminti, kad techniniai sprendimai (turinio filtravimo programos, slaptažodžiai ir kt.) neapsaugo nuo visų pavojų.

Didžiausia rizika internete kyla dėl netinkamo mikroklimato šeimoje, nesikalbėjimo, nepasitikėjimo vienas kitu. Tėvai turi aktyviai dalyvauti savo vaikų gyvenime, domėtis jų veiklomis, kurti pasitikėjimu paremtus santykius su savo atžalomis. Belgijos Saugesnio interneto centras pristatė filmuką mažiesiems ir jų tėveliams – filmukas moko pačius mažiausiuosius saugiai elgtis internete. Pasižiūrėkime ir pasidalinkime su kitais!

 

TAIP PAT SKAITYKITE