Biorythm

„Mokslo darbų“ serijoje – naujausias leidinys apie darbuotojų sveikatos priežiūrą

Higienos institutas išleido 11-ąją serijos „Mokslo darbai“ knygą „Darbuotojų periodinių sveikatos tikrinimų ir profesinių ligų nustatymo įvertinimas“.

Leidinyje pristatomas tyrimas, kuriuo buvo siekta dviejų tikslų: pirma – įvertinti šeimos medicinos paslaugas teikiančių gydytojų pasirengimą įtarti profesines ligas bei jų požiūrį į profilaktinių darbuotojų sveikatos tikrinimų tvarką; antra – išanalizuoti darbuotojų motyvus ir patirtį siekiant profesinės ligos patvirtinimo bei jų požiūrį į profesinių ligų nustatymo procesą.

Tyrimo rezultatai parodė, kad Lietuvoje būtina sukurti profilaktinių darbuotojų sveikatos tikrinimų kokybės kontrolės sistemą, nustatyti aukštesnius kompetencijos reikalavimus gydytojams, tikrinantiems darbuotojų sveikatą, pagerinti darbo medicinos kursų kokybę, profesinių ligų įtarimą įtraukti į skatinamųjų paslaugų sąrašą, taip pat įdiegti ekonominių paskatų sistemą darbdaviams geriau rūpintis savo darbuotojų sveikatos priežiūra.

Manome, kad knygoje pateikta informacija sudomins ne tik sveikatos priežiūros specialistus ir administratorius, bet ir darbdavius bei darbuotojus.

Daugiau informacijos apie atliktus tyrimus Jums gali suteikti Higienos instituto Profesinės sveikatos centro Inovacijų skyriaus vadovė Rasa Šidagytė, tel. (85) 212 2574 arba el. paštu rasa.sidagyte@hi.lt .

Daugiau informacijos apie šios serijos leidinius galite rasti adresu www.hi.lt -> Leidiniai -> Moksliniai leidiniai arba paspaudę nuorodą čia.

(http://www.hi.lt/content/moksliniai_leid.html)

TAIP PAT SKAITYKITE